freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش ایسنا، متن کامل این پیام به شرح زیر است:

«درگذشت عالم ربانی، شخصیت بزرگوار و وارسته، فقیه متعهد و مرجع عالیقدر شیعه حضرت آیت الله العظمی موسوی اردبیلی، ضایعه ای بس بزرگ و تاسف آور برای اهل ایمان، حوزه های علمیه، فرهیختگان و جامعه علمی  ایران بود. 

حوزه علمیه قم بزرگ مردی از تبار صالحان و خادمان اسلام را از دست داد که با ایمانی سترگ و سخت کوشی بسیار، مدارج عالی فقاهت و حکمت و اندیشمندی را به شایستگی طی کرد و حوزه های علمیه  اینک سوگوار یکی از چهره های درخشان و فقیهان درد آشنای دوران معاصرند که در لباس مسئولیت های سیاسی نیز تصویری صادق، صبور، دلسوز و با اخلاص نزد مردم داشت که فقدان او مصداق ثلم فی الاسلام ثلمه لا یسدها شیئ است.    

در جریان انقلاب اسلامی او از  همراهان وفادار امام خمینی (ره) بود و  پس از پیروزی انقلاب نیز در راه تحقق مصالح ملت و ساماندهی امور مملکت کوشش فراوان کرد. او از معدود چهره های برجسته انقلاب بود که به اعتدال اشتهار و با تدبیر و درایت سعی در تعدیل تندروی ها داشت.

پس از رحلت امام او بار دیگر به حوزه بازگشت تا وظیفه اصلی خویش را در تربیت نیروهای نواندیش به انجام برساند.

آیت‌الله موسوی اردبیلی صادقانه به ناکامی در تحقق برخی اهداف و آرمان های اصلی انقلاب اعتراف و از مردم ایران درخواست گذشت و بخشش کرد و حلالیت طلبید.

او همواره نسبت به حفظ استقلال حوزه و مصون ماندن حریم مرجعیت از دخالت حکومت احساس تعهد می­کرد و خیرخواهانه حاکمان را  از این کار بازمی داشت. با وجود این که مسئولیت رسمی در حکومت نداشت، هیچ گاه از همگامی با مردم بازنایستاد و پشتیبان خواسته های مشروع و بحق آنان از حاکمیت بود.

پیشینه فعالیت های ایشان در تاسیس مراکز علمی از مدارس مفید تا دانشگاه مفید و مکتب امیرالمومنین(ع) تعهد کم نظیر ایشان  به اعتلای عملی و فرهنگی ایران و تربیت نخبگان را نشان می دهد.

او فقیهی زمان شناس و آگاه به زمانه بود که هیچ گاه از توجه بر امور  و مسائل جاری غفلت نمی ورزید و در ادای وظیفه دینی و رسالت اجتماعی و ملی، صادقانه و خاضعانه تلاش می کرد.

هوش سرشار سیاسی، تدبیر در انجام تکالیف ملی، میانه روی و حسن رفتار در برخوردهای اجتماعی و سیاسی، قدرت علمی و منطق فائقه آن فقید سعید، از  او  چهره ای ماندگار در تاریخ ایران، مرجعیت و حوزه های علمیه تشیع ترسیم خواهد کرد. 

اینجانب فقدان این بزرگمرد عالم فقاهت و سیاست و صداقت را به محضر ملت شریف ایران و همه دردمندان و عالمان وارسته، فضلا، مدرسان و اساتید، جامعه روشن ضمیر و تربیت یافتگان مدارس و دانشگاه مفید بویژه خانواده مکرم و فرزندان برومند و فرهیخته و داغدار ایشان تسلیت و تعزیت می گویم و برای روح مطهر و منور ایشان رحمت واسعه الهی خواهانم.»

انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : پنجشنبه ۴ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۵:۱۳ دیده شده : ۳۸بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۷۸۰
  • تعداد حاضران : ۲۰۸
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها