freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


اگرچه هنوز دو سال تا رونمایی و عرضه‌ی ابرخودروی مرسدس AMG فرمول ۱ باقی‌مانده است، اما کمپانی تائید کرد که تقریبا تمام مدل‌های تولیدی به فروش رفته‌اند.

با توجه به اعلام مدیر مرسدس AMG توبیاس موئرز، بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ نمونه تولید خواهند شد. وی افزود: «ما تقریبا به حداکثر ظرفیت تولید خود دست یافته‌ایم. دیگر مدل فروش نرفته‌ای در بازار موجود نخواهد بود.»

اخیرا تائید شده که این ابرخودرو دارای همان موتوری است که خودروی قهرمان فرمول ۱ این برند از آن استفاده می‌کند؛ یعنی موتور V6 توربوشارژ ۱.۶ لیتری پرقدرت. موئرز تائید کرد موتور احتراق داخلی به گونه‌ای تنظیم شده است که در دور موتور پایین وارد عمل نشود؛ اما پیستون‌ها همچنان قادرند با سرعت بیش از ۱۰ هزار دور در دقیقه بچرخند.

موئرز در توصیف این خودرو اظهار داشت: «اگر دو دنیای مؤثرترین موتور دنیا (که همان موتور فرمول ۱ است) و قابلیت‌های AMG را با هم ترکیب کنید، نتیجه‌ی کار ابرخودرویی خواهد بود که ما تولید کرده‌ایم. این خودرو نهایت دستاورد علم مهندسی امروز است.»

وقتی ابرخودروی AMG در سال ۲۰۱۸ به بازار عرضه شود، با رقابت شدیدی از طرف استون مارتین AM-RB 001 مواجه خواهد شد. AM-RB 001 توسط استون مارتین و رد بول توسعه داده شده و دارای همان نسبت  قدرت به وزن یک به یک AMG است؛ اما از یک موتور V12 قدرتمند بهره‌مند است که در کنار آن امکان استفاده از یک موتور الکتریکی نیز وجود دارد.

برخی افراد چند سال پیش پیش‌بینی کردند که خودروهای با عملکرد بالا به تاریخ پیوسته‌اند؛ اما این دو ابرخودرو ثابت کردند که چنین خودروهایی، هنوز هم حرفی برای گفتن دارند.

منبع : Zoomit ارسال به :
انتشار : جمعه ۵ آذر ۱۳۹۵ - ۹:۱۵:۷ دیده شده : ۳۶بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۴۱
  • تعداد حاضران : ۲۷۰
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها