freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


آزمون در ساعت 8 با پاسخ دادن به سؤالات نظرخواهی آغاز می‌شود. هنگام پاسخ دادن به سؤالات نظرخواهی، با خودم فکر می‌کنم که راجع به کدام موضوع نظرخواهی با پدر و مادرم گفت‌وگو کنم. ساعت 8:15 آزمون علمی شروع می‌شود. طبق هدف‌گذاری که قبلاً با کمک پشتیبانم کرده‌ام می‌دانم که باید در هر درس از هر 10 سؤال به چند سؤال پاسخ دهم. در برگه‌ی خودنگاری آغازین احساس خودم را می‌نویسم تا آرامش بیش‌تری پیدا کنم. سپس برگه‌ی هدف‌گذاری چند از 10 را تکمیل می‌کنم تا بار دیگر به خودم یادآوری کنم که در هر درس از 10 سؤال باید به چند سؤال جواب دهم تا وسط آزمون وسوسه نشوم و به سراغ سؤالاتی که دشوارتر از حد تسلط من هستند نروم.

پاسخ دادن به سؤالات را به ترتیب دفترچه شروع می‌کنم؛ چون می‌دانم با توجه به تراز من که حدود 5500 است باید حدوداً به نیمی از سؤالات پاسخ دهم، پس وقت سایر سؤالات را نیز روی سؤالاتی که می‌خواهم پاسخ دهم سرشکن می‌کنم؛ بنابرین وقت بیش‌تری برای پاسخ‌گویی به هر سؤال دارم و این موضوع نگرانی مرا کم کرده و دقت من را زیاد می‌کند.

وقتی به تعداد کافی از سؤالاتی که باید پاسخ بدهم، پاسخ دادم، باز هم حدوداً یک ساعت تا پایان زمان آزمون باقی مانده است. چه باید بکنم؟

- می‌توانم از پشتیبانم بخواهم که اجازه دهد زودهنگام از جلسه‌ی آزمون خارج شوم.

- می‌توانم به خاطر حفظ نظم جلسه‌ی آزمون و عدم ایجاد مزاحمت برای سایر دانش‌آموزان و البته تمرین به پایان رساندن زمان آزمون، سر جایم بنشینم اما کار خاصی انجام ندهم.

- می‌توانم به سؤالاتی که به آن‌ها با شک پاسخ داده‌ام برگردم و این بار با تأمل بیش‌تری آن‌ها را بررسی کنم. شاید نظرم عوض شد و پاسخم را تغییر دادم یا حتی پاسخم را پاک کردم.

- می‌توانم به سراغ سؤالاتی که با علامت ضربدر مشخص کرده‌ام بروم و به ذهن خودم فشار بیاورم تا مطالب مربوط را بازیابی کنم. شاید با این تلاش مجدد بتوانم به برخی از این سؤالات پاسخ دهم. اگر هم نتوانستم پاسخ دهم می‌دانم که همین تلاش برای بازیابی مطالب، کمک زیادی به یادگیری من می‌کند.

- می‌توانم به سراغ سؤالاتی که با علامت منها مشخص کرده‌ام بروم و همه‌ی تلاشم را برای پاسخ دادن به آن‌ها بکنم اما حواسم هست که تا به پاسخ قطعی نرسیده‌ام، به این سؤالات پاسخ نخواهم داد.

- می‌توانم خودنگاری پایانی را با صرف وقت بیش‌تری بنویسم و تصمیمات مهمی برای دو هفته‌ی آینده بگیرم تا در آزمون بعدی پیشرفت کنم و البته آن‌ها را در دفتر برنامه‌ریزی‌ام یادداشت کنم.

به نظر شما کدام کار را انجام دهم؟ پیشنهاد دیگری برای استفاده‌ی بهتر از مدت انتظار در جلسه برای پایان زمان آزمون دارید؟

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : جمعه ۵ آذر ۱۳۹۵ - ۹:۵۰:۳۱ دیده شده : ۳۷بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۱۷۶
  • تعداد حاضران : ۲۲۴
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها