freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


سیاست مداران شورای ملی کُرد سوریه از سوی نیروهای وابسته به pyd آزاد شدند
سرویس جهان – چند روز پس از دیدار وزیر سابق خارجه فرانسه و پیتر گالبریث، دیپلمات سابق آمریکا با مقامات pyd، تعدادی از سیاستمداران شورای میهنی کرد سوریه از زندان آزاد شدند.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری آرانیوز، نیروهای امنیتی مناطق کردنشین سوریه موسوم به آسایش وابسته به pyd چند تن از سیاست مداران شورای میهنی کرد سوریه نزدیک به مسعود بارزانی را آزاد کردند. گفته می شود این افراد به دنبال سفر دو تن از دیپلمات های سابق فرانسه و آمریکا به مناطق کردنشین سوریه و دیدار با مسئولان pyd و جنبش TEV-DEM آزاد شده اند.

کمال سیدو، مشاور «جامعه افراد تحت تهدید» گفته است برنارد کوشنر، وزیر سابق وزارت خارجه فرانسه عضو این جامعه است و در این باره وساطت کرده است. همه زندانیان سیاسی وابسته به شورای میهنی کرد سوریه در روزهای آینده آزاد می شوند.

وی افزود: پیتر گالبریث و برنارد کوشنر در سفر خود به مناطق کردنشین سوریه بر لزوم حمایت سیاسی از این منطقه هم گفتگو کردهاند زیرا به گفته آنها علاوه بر حمایت نظامی، حمایت سیاسی هم لازم است.

زارا صالح، عضو حزب یکیتی وابسته به شورای میهنی کُرد از آزادی زندانیان سیاسی استقبال  کرد و گفت: شروع خوبی است و بعد از آزادی زندانیان سیاسی  شورای میهنی کرد از سوی آسایش، آماده گفتگو با pyd و TEV-DEM و رسیدن به یک توافق جدید هستیم.

یک کارشناس مسایل مناطق کردنشین سوریه به آرانیوز گفت: این اتفاق می تواند به متحد شدن کردها دربرابر تهدیدهای مشترک کمک کند. اگر به توافق نرسند ممکن است همه چیز را از دست بدهند.

کد مطلب: 119047  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۹/۵  |  ساعت: ۱۵ : ۱۶

منبع : کردپرس ارسال به :
انتشار : جمعه ۵ آذر ۱۳۹۵ - ۲۰:۳۵:۲۶ دیده شده : ۵۵بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۱۸۴
  • تعداد حاضران : ۲۲۱
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها