freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش خبرنگار ایسنا، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه در مصلی قدس، با گرامیداشت ایام هفته بسیج عنوان کرد: بسیج تجلی قدرت مردمی و مدرسه عشق است و در هر کجایی که کشور دچار مشکل شود می توان با بسیج مردمی در صدد رفع مشکل بر آمد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود:تا زمانی که در کشور بسیجی و روحیه بسیجی وجود دارد دشمن در فکر تجاوز نخواهد بود چرا که به خوبی می داند توان دفاعی کشور متکی به مردم است.

وی اظهار کرد: بسیج نقش بالنده ای در همه صحنه های انقلاب اسلامی داشته است همه ما باید با تفکر بسیجی در صحنه ها حضور یابیم تا بتوانیم در پیشبرد انقلاب و نظام اسلامی سهیم شویم.

سیاری با بیان 7 آذر ماه روز نیروی دریایی خاطرنشان کرد: این روز یادآور عملیات موفقیت آمیز مروارید در سال 59 است، عملیاتی که در یک ماه انجام شد و ما توانستیم در رژیم بعثی عراق در دریا فائق آئیم.

وی عنوان کرد: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به توانی دست یافته که برای تامین تجهیزات نظامی نیازی به کشورهای خارجی ندارد، همچنین با توانمندی در ساخت ناوشکن و زیردریایی دیگر هیچ کشوری در فکر تعدی و تجاوز به ایران از طریق دریا را ندارد.

وی در خصوص جنگ تحمیلی و رشادت های نیروی دریایی در مواجهه با تعدی صدام تصریح کرد: صدام با کمک تعدادی از کشورهای عربی در حاشیه خلیج فارس و تجهیزاتی که در اختیارش گذاشتند توانست به جنگ ظالمانه خود ادامه دهد اما با عملیات موفق نیروی دریایی بسیاری از کشورها به توان ایران پی بردند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: صدام در صدد بود با استفاده از قدرت منطقه مانع از صادرات نفت شود از این رو به محاصره بنادر پرداخت ولی نیروی دریایی با اقتدار توانست امنیت 10 هزار کشتی و نفت کش در خلیج فارس را تامین کند.

سیاری بیان کرد:نیروی دریایی با قدرت به ماموریت های خود ادامه می دهد و در چند سال اخیر با توجه به حضور دزدان دریایی در خلیج عدن توانستیم بیش از 3 هزار و 800 کشی را به سلامت از منطقه مورد تهدید دزدان دریایی عبور دهد.

وی اظهار کرد: ماموریت های نیروی دریایی دارای ابعاد مختلف نظامی، سیاسی و اقتصادی است به ویژه کشورهایی که به دریا راه دارند، 90 درصد تجارت خارجی را از طریق دریا انجام می‌دهند که نشان دهنده اهمیت دریا و حفاظت از امنیت آن است.


انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۸:۱۵:۴۰ دیده شده : ۳۵بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۶۱۵
  • تعداد حاضران : ۱۹۰
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها