freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


چکیده: رئیس سازمان جهادکشاورزی مازندران گفت: کاهش بیشتر دمای هوا خسارت به باغات مازندران را افزایش می‌دهد.

دلاور حیدرپور با بیان اینکه سرمای آذرماه امسال در 30 سال گذشته بی‌سابقه بوده است، اظهار کرد: تا به الان بیش از 50 درصد نارنگی، بیش از 45 درصد کیوی و 5 درصد پرتقال باغ های مازندران برداشت شده است. گفت: هنوز زود است که باغ‌های مازندران را دچار یخ‌زدگی بدانیم چون تا به الان دما زیر 1 تا 2 درجه زیر صفر بوده که قابل تحمل است. وی با بیان اینکه ارزیابی‌ها از خسارت‌ها در دستور کار قرار دارد، اظها کرد: با توجه به اینکه جبهه هوای سرد و احتمال کاهش دمای هوا در استان وجود دارد از این رو برآورد خسارت‌ها را به روزهای بعد موکول کنیم.

رئیس سازمان جهادکشاورزی مازندران با بیان اینکه با کمک باغداران در حال اطلاع رسانی هستیم، تصریح کرد: اقداماتی که موجب کاهش برودت هوا، گرم شدن باغ‌ها و کاهش خسارت می‌شود مرتب به باغداران اطلاع رسانی می‌شود. وی با بیان اینکه احتمال کاهش دمای هوا وجود دارد و منتظر روزهای بعدی هستیم، تصریح کرد: قطعا شاهد بروز خسارت در برخی از باغ‌های استان خواهیم بود که باید برآورد شود. وی با بیان اینکه سال خوبی در تولید مرکبات داشته‌ایم، گفت: نگرانی از جهت تامین میوه مورد نیاز  نداریم، چون امسال مقدار تولیدی خوبی داشتیم حتی با احتساب خسارت های موجود، نگرانی در خصوص تامین نیاز میوه از مازندران وجود ندارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران خاطرنشان کرد: مرغداری‌ها و دامداری‌ها دچار کمبود سوخت شده بودند که با سوخت جایگزین، این مشکل تا مقدار زیادی برطرف شده است. حیدر پور، نگرانی اصلی استان در این مقطع زمانی را باغ‌های پرتقال دانست و تاکید کرد: امیدواریم هوا از این مقدار سردتر نشود و خسارت باغات مازندران افزایش نیابد. وی گفت: بخشی از باغ‌های استان بیمه هستند و می توانیم از بند "و" تبصره 13 قانون بودجه کشور جهت جبران بخشی از خسارت‌های به‌وجود‌آمده استفاده کرد.

منبعمیزان

منبع : ارانیکو ارسال به :
انتشار : شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۵:۲۴ دیده شده : ۳۲بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۰۰۲۰
  • تعداد حاضران : ۱۶۸
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها