freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


چند وقتی است که قصد خرید خودرویی با قیمتی در حدود 40 میلیون تومان دارم. در ابتدا خودروهای دست‌دوم را از لیست انتخاب‌هایم حذف کردم چراکه نمونه‌های صفرکیلومتر را ترجیح می‌دهم. همچنین ازآنجایی‌که به‌هیچ‌عنوان تمایل و علاقه‌ای به خرید خودروهای چینی ندارم، انتخاب‌هایم محدود به محصولات داخلی آن‌هم ساخته‌های ایران‌خودرو شد. در بین محصولات این شرکت دو خودرویی که از سر اجبار توجهم را جلب کرده‌اند، پژو پارس LX با موتور TU5 و سورن ELX با موتور EF7 هستند. البته دراین‌ بین نیم‌نگاهی هم به پژو 206 صندوقدار V8 داشته‌ام؛ بنابراین در سایت‌ها و مجلات گوناگون خودرویی بررسی‌های فراوانی پیرامون این دو خودرو انجام داده و از مالکین آن‌ها نیز بسیار پرس‌وجو کرده‌ام.

بنابراین هرچند هنوز تصمیم نهایی خود را نگرفته‌ام، اما با توجه به بررسی‌هایی که طی چند ماه گذشته انجام داده‌ام، تقریباً اطلاعات کاملی از مزایا و معایب پارس LX و سورن ELX کسب نموده‌ام. به همین دلیل تصمیم گرفتم مقایسه‌ای میان این دو خودرو انجام دهم تا هم اطلاعات خود را در اختیار دیگران قرار داده باشم و هم از تجربیات و پیشنهادات مخاطبین عزیز بهره‌مند گردم. ذکر این نکته ضروری است که شخصاً هیچ تعصبی نسبت به هیچ بک از این دو خودرو نداشته و صرفاً به‌عنوان یک خریدار به آن‌ها نگاه می‌کنم؛ بنابراین سعی کرده هم تا حد امکان مقایسهٔ عادلانه‌ای بین سورن و پارس انجام دهم.

 پژو پارس TU5 بخریم یا سمند سورن ELX با موتور EF7؟

طراحی خارجی

در مورد طراحی خارجی این دو خودرو حرف زیادی نمی‌توان زد چراکه سال‌ها است در خیابان‌های کشور حضورداشته و همه چندین و چند بار آن‌ها را دیده‌اند. خصوصاً پژو پارس که نزدیک به 17 سال است با همین طراحی ظاهری در حال تولید است. بااین‌حال بحث برتری طراحی میان پارس و سورن بحثی کاملاً سلیقه‌ای است چراکه برخی پارس و برخی سورن را می‌پسندند. ولی سورن به لطف طراحی جدیدتر، تقاضای کمتر و حضور کمتر در خیابان‌ها، کمتر از پارس تکراری شده است. بعلاوه سورن فیس‌لیفتی از سمند LX است که هرچند هماهنگی طراحی LX در آن دیده نمی‌شود اما چهره‌ای بروزتر و مدرن‌تری را به نمایش می‌گذارد. در سوی دیگر پارس قرار دارد که هرچند کاملاً پیر و تکراری شده است اما همچنان جذابیت خود در بازار را حفظ نموده و تقاضای بالایی دارد. ولی در کل سورن با فرم سپرهای یکپارچه با بدنه، چراغ‌های عقب LED و زه‌های جانبی همرنگ بدنه، طراحی بروزتری نسبت به پارس دارد هرچند که پارس نیز طراحی هماهنگ‌تری دارد.

 پژو پارس TU5 بخریم یا سمند سورن ELX با موتور EF7؟

طراحی داخلی

سورن به‌عنوان فیس‌لیفتی از سمند LX در سال 1385 معرفی شد و هرچند در بیرون تفاوت‌های زیادی با LX داشت اما در داخل از داشبورد و تریمی کاملاً مشابه سمند استفاده می‌کرد؛ اما چندی بعد ایران‌خودرو دست‌به‌کار شده و داشبورد کاملاً جدیدی را برای سورن ارائه کرد که انصافاً در مقایسه با تولیدات داخلی، طراحی زیبا و هماهنگی دارد. سورن با داشبورد جدید با نام سورن ELX عرضه شد اما در سال 1392 نمونهٔ جدیدی از آن با نام سورن ELX سال یا کلاس 11 ارائه شد که در داشبورد تغییراتی داشته و مجهز به دکمه‌های کنترلی روی فرمان شده بود.

 پژو پارس TU5 بخریم یا سمند سورن ELX با موتور EF7؟

ایران‌خودرو همچنین برای پارس هم به دلیل کهنگی طراحی داخلی، داشبورد جدیدی ارائه کرد که هرچند نسبت به قبل طراحی بهتری دارد اما کیفیت متریال داخلی آن بسیار افت کرده است. بااین‌حال پارس LX به دلیل تریم کرم‌رنگ داخلی، لوکس‌تر و زیباتر از سورن ELX سال با تریم مشکی‌رنگ به نظر می‌رسد ولی ازلحاظ کیفیت داخلی به‌وضوح سورن یک سر و گردن بالاتر از پارس قرار می‌گیرد چراکه جنس داشبورد پارس از پلاستیک خشک بوده که کاملاً بی‌کیفیت است درحالی‌که سورن از این لحاظ وضعیت بهتری دارد.

تجهیزات

هر دو خودروی موردنظر ما از محصولات به‌اصطلاح لوکس و رده‌بالای ایران‌خودرو بشمار می‌روند و به همین دلیل در رنج قیمتی خود تجهیزات نسبتاً مناسبی را ارائه می‌کنند. از تجهیزات مشترک هر دو خودرو می‌توان به ترمزهای دیسکی در هر چهارچرخ با ABS و EBD، دو ایربگ، فرمان هیدرولیک با غربیلک مجهز به دکمه‌های کنترلی، تهویه اتوماتیک، آینه‌های جانبی برقی و تا شونده اتوماتیک، شیشه‌های برقی هر چهاردر، سنسور دنده‌عقب، رینگ‌اسپرت آلومینیومی و تنظیم برقی پشتی صندلی‌های جلو اشاره کرد درحالی‌که سورن با گرم‌کن آینه‌های جانبی، دسترسی از داخل خودرو به صندوق بار، پاور ویندوز، تنظیم زاویهٔ نور چراغ‌های جلو و کیفیت بهتر سیستم صوتی بالاتر از پارس قرار می‌گیرد.

 پژو پارس TU5 بخریم یا سمند سورن ELX با موتور EF7؟

پیشرانه

پارس موردنظر من از نوع LX یعنی مجهز به پیشرانهٔ TU5 متعلق به پژو 206 تیپ 5 است. موتوری با 1600 سی‌سی حجم، 108 اسب بخار قدرت و 142 نیوتن متر گشتاور. در سوی دیگر سورن نیز این اواخر فقط با موتور به‌اصطلاح ملی EF7 عرضه می‌شود؛ یعنی موتوری که دیدگاه‌های مثبت و منفی کاملاً متضادی نسبت به آن وجود دارد. درهرحال EF7 پیشرانه‌ای با 1700 سی‌سی حجم است که با تجهیز به سیستم زمان‌بندی متغیر باز و بسته کردن سوپاپ‌ها، 114 اسب بخار قدرت و 155 نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند که هرچند نسبت به موتورهای روز دنیا بازدهی پایینی دارد اما با توجه به پیشرانه‌های محصولات داخلی می‌توان خروجی موتور EF7 را نسبتاً معقول و مناسب دانست. البته ایران‌خودرو به‌تازگی نسخهٔ توربوی سورن را هم عرضه کرده که 150 اسب بخار قدرت دارد.

 پژو پارس TU5 بخریم یا سمند سورن ELX با موتور EF7؟

رانندگی

بر روی کاغذ سورن با 6 اسب بخار قدرت بیشتر و 13 نیوتن متر گشتاور بیشتر برتر از پارس به نظر می‌رسد اما از یک‌سو اضافه‌وزن 72 کیلوگرمی سورن نسبت به پارس و از یک‌سو مشکل گاز نخوردن و یا به‌اصطلاح کُپ کردن در دنده‌های یک و دو موجب می‌شود که پارس علیرغم توان کمتر در شتاب اولیه برتر میدان باشد؛ اما مشکل پارس عدم همخوانی موتور و بدنه است یعنی هرچند موتور TU5 مصرف سوخت کمتری از موتور قبلی XU7 دارد اما برای هیکل سنگین پارس ضعیف بوده و کشش موتور قبلی را ندارد بنابراین در سربالایی‌ها خصوصاً هنگام پُر بودن سرنشینان کاملاً کم آورده و نیاز به معکوس پیدا می‌کند. این در حالی است که سورن در شتاب ثانویه بر پارس برتری داشته و حتی با دنده 5 هم شیب‌ها را طی می‌کند. به همین دلیل شتاب صفرتاصد سورن 12 ثانیه است درحالی‌که پارس در دنده‌های 3 به بعد با افت توان مواجه شده و برای رسیدن به صد کیلومتر در ساعت به 13.2 ثانیه زمان احتیاج دارد.

 پژو پارس TU5 بخریم یا سمند سورن ELX با موتور EF7؟

هندلینگ و راحتی دو خودرو تقریباً در یک سطح است اما سورن به دلیل وزن سنگین‌تر و کشش بیشتر، برای جاده‌های برون‌شهری مناسب‌تر است درحالی‌که پارس در شهرها چابک‌تر عمل می‌کند. در بحث ترمز گیری هم برتری با سورن است و عملکرد بهتری دارد درحالی‌که هنگام حرکت با دور موتور بالاتر از 3000 rpm صدای موتور TU5 پارس بیشتر از سورن به داخل کابین می‌آید؛ اما در بحث مصرف سوخت طبق اعلام ایران‌خودرو، پژو پارس LX به‌صورت ترکیبی 7.5 لیتر بنزین در هر صد کیلومتر مصرف می‌کند که بهتر از مصرف 8.1 لیتری سورن ELX است.

نتیجه

پس از بیان موارد بالا با توجه به حدود 600 هزار تومان قیمت کمتر سورن و تجهیزات بیشتر، کیفیت بالاتر و قدرت بیشتر آن می‌توان سورن ELX کلاس 11 را پیروز این رقابت دانست اما تقاضای بازار کاملاً برعکس است به‌گونه‌ای که پارس و خصوصاً مدل LX فروش بسیار بیشتری نسبت به سورن دارد. از سوی دیگر سورن در بخش بازار دست‌دوم هم مغلوب پارس شده و دیرتر و با افت قیمت بیشتری فروش می‌رود؛ بنابراین در کل می‌توان این‌گونه نتیجه‌گیری کرد که اگر اصطلاحاً تو بورس بودن، طراحی داخلی زیباتر و تا حدودی مصرف کمتر مدنظر باشد پارس LX انتخاب بهتری است اما اگر تجهیزات بیشتر، کیفیت بالاتر و شتاب و کشش را مهم بدانیم قطعاً سورن ELX EF7 پیروز میدان است.

البته همین فروش پایین‌تر سورن نیز می‌تواند برای برخی افراد نقطهٔ مثبتی باشد چراکه مشابه آن کمتر در خیابان‌ها دیده شده، دیرتر تکراری می‌شود و از همه مهم‌تر نسخهٔ وانت آن هنوز ساخته نشده است (آریسان)! با‌این‌وجود در کل هیچ‌یک از این دو خودرو را با توجه به پیشرفت‌های صنعت خودروسازی مدرن جهانی نمی‌توان گزینه‌های ایده آلی دانست اما در این بازار انحصاری داخلی چاره‌ای جز خرید این چهارچرخه‌های وطنی وجود ندارد و در غیر این صورت باید سراغ نمونه‌های چینی رفت که شخصاً علاقه‌ای به آن‌ها ندارم.

مشخصات فنی

 پژو پارس TU5 بخریم یا سمند سورن ELX با موتور EF7؟

منبع:پدال

منبع : Car_ir ارسال به :
انتشار : شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۶:۰:۲۱ دیده شده : ۱۵۱۴بار نویسنده : admin

مقایسه پژو پارس با 206 مقایسه پژو پارس با 206 صندوقدار مقایسه پژو پارس با 206 اس دی مقایسه پژو پارس با 206 Sd مقایسه پژو پارس با 206 تیپ 2 مقایسه پژو پارس با 206 تیپ 5 مقایسه پژو پارس با 206 V8 تفاوت پژو پارس با 206 مقایسه پژو پارس سال با 206 صندوقدار مقایسه پژو پارس سال با 206 تیپ 5 مقایسه پژو 206 با 405 تفاوت پژو 206 با 405 مقایسه پژو 206 تیپ 5 با پژو 405 مقایسه پژو 405 با پژو206 مقایسه پژو پارس با تندر 90 تفاوت پژو پارس با تندر 90 مقایسه پژو پارس Elx با تندر 90 مقایسه پژو پارس سال با تندر 90 مقایسه پژو پارس Tu5 با تندر 90 مقایسه پژو پارس Lx با تندر 90 مقایسه ی تندر 90 با پژو پارس مقایسه فنی تندر 90 با پژو پارس مقایسه خودرو پژو پارس با تندر 90 مقایسه پژو پارس با تندر 90 E2 مقایسه پژو پارس با 405 مقایسه پژو پارس با 405 Slx مقایسه هندلینگ پژو پارس با 405 تفاوت پژو پارس با 405 مقایسه پژو پارس با سمند مقایسه پژو پارس با سمند ال ایکس مقایسه پژو پارس با سمند Ef7 مقایسه پژو پارس با سمند سورن مقايسه پژو پارس با سمند Lx مقایسه پژو پارس با سمند Lx مقایسه پژو 405 با سمند Ef7 مقایسه پژو 405 با سمند مقایسه پژو 405 با سمند Lx مقایسه پژو 405 با سمند ال ایکس مقايسه پژو 405 با سمند مقایسه پژو 405 با سمند Lx Ef7 مقایسه پژو 405 با سمند Se مقایسه پژو 405 با سمند معمولی مقایسه پژو 405 با سمند ای اف سون تفاوت پژو 405 با سمند مقایسه پژو پارس با سمند ال ایکس Ef7 مقایسه پژو پارس با سمند سورن Elx مقايسه پژو پارس با سمند مقایسه پژو پارس با سمندef7 مقایسه خودرو سمند با پژو پارس تفاوت پژو پارس با سمند مقایسه پژو پارس مقایسه پژو پارس با لیفان 620 مقایسه پژو پارس با رانا مقایسه تندر90 و پژو پارس مقايسه ليفان 620 با پژو پارس مقایسه پژو پارس سال با لیفان 620 مقایسه پژو پارس Elx با لیفان 620 مقایسه پژو پارس Tu5 با لیفان 620 مقایسه خودرو لیفان 620 با پژو پارس مقایسه پژو 206 با 207 تفاوت پژو 206 با 207 تفاوت پژو 206 با 207i مقایسه پژو 206 تیپ 6 با 207 مقایسه پژو 206 تیپ 5 با 207 تفاوت پژو 206 تیپ 5 با 207 مقایسه پژو 207i با 206 مقایسه فنی پژو 206 با 207 مقایسه پژو 206 با تندر 90 مقایسه پژو 206 صندوقدار با تندر 90 مقایسه پژو 206 تیپ 5 با تندر 90 مقایسه تندر 90 با پژو 206 V8 تفاوت پژو 206 با تندر 90 مقایسه پژو 206 Sd با تندر 90 مقایسه پژو 206 تیپ 2 با تندر 90 پارس Tu5 پارس Tu5 Lx پارس Tu5 قیمت پارس Tu5 چیست پارس Tu5 یا 1800 پارس Tu5 داشبورد جدید پارس Tu5 یا Xu7 پارس Tu5 فروش پارس Tu5 جدید پارس Tu5 اتوماتیک پارس Tu5 Lx داشبورد جدید پارس Lx Tu5 قیمت پژو پارس Tu5 Lx پژو پارس Tu5 Lx داشبورد جدید مشخصات پارس Tu5 Lx بررسی پارس Tu5 Lx قیمت پژو پارس Tu5 Lx مشخصات پژو پارس Tu5 Lx معایب پارس Lx Tu5 پارس Tu5 قیمت روز Pars Tu5 قیمت پارس Tu5 قيمت پژو پارس Tu5 قیمت پژو پارس Tu5 قیمت کارخانه قیمت پارس Tu5 صفر قیمت پارس Tu5 داشبورد جدید قیمت پارس Tu5 مدل 92 قیمت پارس Tu5 اتوماتیک موتور Tu5 پارس چیست پژو پارس Tu5 چیست پژو پارس Tu5 داشبورد جدید مشخصات پارس Tu5 داشبورد جدید پژو پارس Tu5 داشبورد جدید قیمت پارس Lx Tu5 داشبورد جدید معایب پارس Tu5 داشبورد جدید امکانات پارس Tu5 داشبورد جدید پارس موتور Tu5 داشبورد جدید مشخصات فنی پارس Tu5 داشبورد جدید پژو پارس Tu5 یا Xu7 پارس Tu5 بهتره یا Xu7 پارس Tu5 فروشی پژو پارس Tu5 فروش پژو پارس Tu5 فروشی فروش پارس Tu5 کارکرده فروش پارس Tu5 صفر فروش پارس Tu5 داشبورد جدید پژو پارس Tu5 جدید پژو پارس Tu5 اتوماتیک پژو پارس Tu5 اتوماتیک داشبورد جدید قیمت پژو پارس Tu5 اتوماتیک فروش پژو پارس اتوماتیک Tu5 مشخصات فنی پژو پارس Tu5 اتوماتیک مشخصات پژو پارس Tu5 اتوماتیک Slk 350 Slk 350 Price Slk 350 Amg Slk 350 Mercedes Slk 350 Specs Slk350 For Sale Slk 350 0-60 Slk 350 Review Slk 350 Msrp Slk 350 Convertible Slk 55 Amg Slk 55 Amg 0-60 Slk 55 Amg For Sale Slk 55 Amg 2006 Slk 55 Amg 2016 Slk 55 Amg Black Series Slk 55 Amg 2008 Slk 55 Amg Black Series For Sale Slk 55 Amg 2005 Slk 55 Amg 2010 Slk 230 Slk 230 Kompressor 2000 Slk 230 Kompressor 1999 Slk 230 Specs Slk230 For Sale Slk 230 Kompressor For Sale Slk 230 Kompressor 2001 Slk 230 Kompressor Price Slk 230 Horsepower Slk230 Parts Slk 250 Slk 250 Price Slk250 For Sale Slk 250 Amg Slk 250 Specs Slk 250 Msrp Slk 250 Review Slk 250 Hp Slk 250 Price 2016 Slk 250 Horsepower Slk 280 Slk 280 Mercedes Slk 280 Specs Slk 280 Hp Slk 280 Horsepower Slk280 Price Slk 280 Accessories Slk280 For Sale Slk 280 Manual Slk280 Review Slk 350 Price 2012 Slk 350 Price 2016 Slk 350 Price 2010 Slk 350 Price 2008 Slk 350 Price 2014 Slk 350 Price 2015 Slk 350 Price 2007 Slk 350 Price India Slk 350 Price In Delhi Slk300 Slk300 Specs Slk300 Cost Slk300 Convertible Slk300 Price 2015 Slk300 0-60 Slk300 Lease Slk300 For Sale Slk300 Hp Slk300 Wiki Slk 250 Price 2013 Slk 250 Price 2010 Slk 250 Price 2014 Slk 250 Price In Pakistan Slk 250 Price Canada Slk 250 Price Malaysia Slk 250 Price Australia Slk320 Slk320 Mercedes Slk320 Specs Slk320 Engine Slk320 Amg Slk320 Parts Slk320 Price Slk320 For Sale Slk320 Headliner Slk320 Oil Change Slk Mercedes Slk Mercedes 2016 Slk Mercedes Benz Slk Mercedes Used Slk Mercedes 2015 Slk Mercedes Price Slk Mercedes 2000 Slk Mercedes 350 Slk Mercedes 2014 Slk Mercedes Benz For Sale سورن Elx سورن Elx طراحی جدید داخل سورن Elx توربوشارژ سورن Elx جدید سورن Elx Ef7 سورن Elx سال سورن Elx با موتور Ef7 سورن Elx سفارشی سورن Elx Mux سورن Elx اسپرت قیمت سورن Elx-طراحی جدید داخل سورن Elx با موتور توربوشارژ سورن Elx Ef7 توربوشارژ سورن Elx جدید قیمت سورن Elx جدید 57511 سورن Elx جديد سورن Elx جديد با موتور Ef7 سمند سورن Elx جدید سورن Elx داشبورد جدید سورن Elx طرح جدید مشخصات سورن Elx جدید سورن Elx Ef7 سال سورن Elx Ef7 توربو سورن Elx Ef7 مشخصات فنی سورن Elx Ef7 جدید سورن Elx Ef7 دوگانه سوز سورن Elx Ef7 فروشی سورن Elx Ef7 تیونینگ تاک سورن Elx Ef7 بنزینی سورن Elx سال قیمت سورن Elx سال آپکو سورن Elx سال سفارشی سورن Elx سال 94 سورن Elx سال 93 سورن Elx سال یا ویژه سمند سورن Elx سال فروش سورن Elx سال سورن Elx با موتور Ef7 بنزینی سمند سورن Elx با موتور Ef7 سمند سورن Elx با موتور Ef7 ( طرح جدید ) سمند سورن Elx با موتور Ef7 - دو ایربگ مشخصات سورن Elx با موتور Ef7 فروش سورن Elx با موتور Ef7 قیمت سورن Elx با موتور Ef7 سمند سورن Elx با موتور Ef7 قیمت سمند سورن Elx سفارشی سمند سورن Elx Ef7 سفارشی سورن Elx Ef7 سفارشی قیمت سورن Elx سفارشی فروش سورن Elx سفارشی قیمت سمند سورن Elx سفارشی فروش سمند سورن Elx سفارشی سمند سورن Elx Mux قیمت سورن Elx Mux مشخصات فنی سورن Elx Mux مشخصات سمند سورن Elx Mux مشخصات سورن Elx Mux سمند سورن Elx اسپرت عکس سورن Elx اسپرت با موتور با موتور تک چرخ زدن موتور با سوخت آب موتور با قطب چاکدار موتور بازی موتور با خازن راه انداز تصادف با موتور مزدا3 با موتور 1.6 با ما موتور سمند با موتور Tu5 تک چرخ زدن با موتور سنگین تک چرخ زدن با موتور ایرانی تك چرخ زدن با موتور تک چرخ زدن با موتور سیکلت تک چرخ زدن با موتور کراس تک چرخ زدن با موتور در ایران تک چرخ زدن با موتور هوندا تک چرخ زدن با موتور سنگین در ایران تک چرخ زدن با موتور 1000 ماشین با سوخت آب خودرو با سوخت آب ماشین با سوخت آب نمک خودرو با سوخت آب شور ماشين با سوخت اب ساخت ماشین با سوخت آب ساخت خودرو با سوخت آب خودرو با سوخت آب نمک ساخت موتور با سوخت اب موتور تکفاز با قطب چاکدار موتورهای القایی با قطب چاکدار موتور بازی سازی موتور بازی سازی ایرانی موتور بازی آنلاین موتور بازی اندروید موتور بازی جدید موتور بازی رایگان موتور بازی سازی Unity موتور بازی بن تن موتور بازی سازی اندروید موتور تکفاز با خازن راه انداز راه اندازی موتور با خازن راه اندازی موتور تکفاز با خازن موتور القایی با خازن راه انداز موتور القایی تکفاز با خازن راه انداز موتورهای تک فاز با خازن راه انداز موتورهای جریان متناوب با خازن راه انداز راه اندازی موتور تکفاز با خازن راه انداز سربندی موتور تک فاز با خازن راه انداز تصادف با موتور در تهران تصادف با موتور سنگین تصادف با موتور سیکلت تصادف با موتور در ایران تصادف با موتور بدون گواهینامه تصادف با موتور اپارات تصادف با موتور کراس تصادف با موتور خنده دار تصادف با موتور در تونل توحید مزدا3 با موتور 1.6 دنده ای - تیپ 1 مزدا3 با موتور 1.6 دنده ای - تیپ مزدا3 با موتور 1.6 دنده ای عکس مزدا3 با موتور 1.6 قیمت مزدا3 با موتور 1.6 مشخصات مزدا3 با موتور 1.6 خرید مزدا3 با موتور 1.6 مشخصات فنی مزدا 3 با موتور 1.6 با ما موتور سیکلت با ما موتور جستجوگر با ما موتور جستجوی خودرو با ما موتور سنگین باما با موتور جستجو گر با ما خرید موتور سیکلت با ما خرید موتور با ما فروش موتور سیکلت با ما خرید موتور کراس قیمت سمند سورن Elx با موتور Tu5 سمند سورن با موتور Tu5 فروش سمند با موتور Tu5 قیمت سمند با موتور Tu5 سمند Se با موتور Tu5 سمند ال ایکس با موتور Tu5 فروش سمند Lx با موتور Tu5 قیمت سمند Lx با موتور Tu5 قیمت سمند ال ایکس با موتور Tu5 Ef7 Tornado Ef7 Tornado Damage Ef7 Release Date Ef7 Filter Ef7 Migrations Ef7 Enable Migrations Ef7 Stored Procedure Ef7 Database First Ef7 Database First Tutorial Ef7 Many To Many Ef7 Mysql Ef7 Vs Ef6 Ef7 Vs Ef6 Performance Ef7 Include Ef7 Include Not Working Ef7 Include Multiple مقایسه پژو پارس TU5 و سمند سورن ELX با موتور EF7

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۱۸۴
  • تعداد حاضران : ۲۲۱
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها