freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


آسوشیتدپرس در گزارشی به احتمال ایجاد پایگاه‌های دریایی ایران در مناطق راهبردی غرب آسیا پرداخت.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ در پی اعلام سردار سرلشگر «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران مبنی بر احتمال ایجاد پایگاه دریایی در سوریه و یمن، خبرگزاری آسوشیتدپرس، در این زمینه نوشت: مقام‌های نظامی ایران برای نخستین بار از احتمال برپایی پایگاه‌های دریایی در کشوری دیگر در منطقه صحبت کردند.

آسوشیتدپرس نوشت در حال حاضر هیچ کشوری در خاورمیانه، در یک کشور دیگر این منطقه، پایگاه دریایی رسمی ندارد.

این خبرگزاری نوشت: ایران به طور مرتب کشتی‌های جنگی خود را برای نبرد با دزدان دریایی به خلیج عدن اعزام می ‌کند. این کشور همچنین رزمایش‌های دریایی را در خلیج فارس و دریای عمان برگزار می کند. کشتی‌های جنگی ایرانی به طور مرتب از بنادر دریایی کشورهای دوست چون شهر دوربان در آفریقای جنوبی، دیدار می ‌کنند.

آسوشیتدپرس افزود: فرمانده کل قوای ایران نیز بارها حمایت از افزایش قدرت نیروی دریایی ایران را اعلام کرده و خواهان «تقابل قدرتمند با دشمنان» در عرصه دریایی شده است.  به عقیده رهبر ایران، آینده قدرت مبتنی بر حضور قدرتمند در دریاهاست.

آسوشیتدپرس در ادامه با اشاره به تنوع تسلیحات دریایی ایران تصریح کرد ایران ده‌ها کشتی جنگی و زیر دریایی ‌سبک و کیلو کلاس در اختیار دارد و البته مجهز به صدها قایق تندرویی است که به ادعای این خبرگزاری، چهار فروند از آن‌ها اوائل سال جاری میلادی موجب آزار یک کشتی جنگی آمریکایی شدند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح امروز در همایش گردهمایی فرماندهان مناطق دریایی که در ستاد نداجا برگزار شد، اظهار داشت: در مسأله حضور در دریاهای دور و مقابله با دزدان دریایی کارهای بزرگی شده است و بایستی مانند ناوگان دریای عمان، ناوگانی خاص اقیانوس هند داشته باشیم. نیاز به پایگاه‌هایی در دور دست داریم و شاید در زمانی امکان داشته باشد که در سواحل یمن یا سوریه پایگاه داشته باشیم و یا پایگاه‌هایی در جزایر و یا به صورت شناور باشد.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵ - ۳:۲۰:۴۵ دیده شده : ۳۹بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۱۵۲
  • تعداد حاضران : ۱۳۰
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها