freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


حمایت گسترده دانشگاهیان و روشنفکران ترکیه از حزب دموکراتیک خلق ها
سرویس ترکیه- جمعی از دانشگاهیان و روشنفکران برجسته ترکیه با صدور بیانیه ای ضمن محکوم نمودن اقدامات اخیر حکومت ترکیه برضد حزب دموکراتیک خلق ها، حمایت کامل خود از ادامه حضور این حزب در پارلمان ترکیه را اعلام کردند.
به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه T24 ترکیه، جمعی از دانشگاهیان و روشنفکران مطرح ترکیه که در میان آنان پروفسور علی نسین، پروفسور آیدین عنگین، پروفسور باسگین اوران، پروفسور عمر مَدرا و ... نیز حضور دارند در بیانیه ای از حزب دموکراتیک خلق ها خواسته اند تا به هیچ عنوان به فعالیت در پارلمان ترکیه خاتمه ندهند.
در این بیانیه ضمن اظهار تاسف از زندانی شدن 10 نماینده حزب دموکراتیک خلق ها به خصوص روسای مشترک این حزب آمده است: سیاست هایی که از 7 ژوئن 2015 به بعد در مسیر ایجاد رژیم اقتدار گرایانه فردی در ترکیه به وجود آمده است با تشدید فشارها و اعمال خشونت با توسل به وضعیت اضطراری به مرحله جدیدی رسیده است.
این بیانیه می افزاید: آک پارتی برای ایجاد سیستم ریاست جمهوری در تلاش برای تغییر قانون اساسی است و در این راه با کسب حمایت و رای حزب حرکت ملی در حال تحقق این مسئله است. ترکیه در زمینه نقض حقوق و آزادی ها، اقدام بر اساس منافع شخصی و غرض ورزانه و نادیده گرفتن موفقیت هایی که از راه دموکراتیک به دست آمده یک دوران تاریک در تاریخ معاصر خود را سپری می کند. در این شرایط کوچکترین مخالفت دموکراتیکی دارای ارزش بسیار زیادی است.
امضا کنندگان این نامه می افزایند: در مقابله با تشدید فشارهای خارج از قوانین و فشارهای سیاسی، زندانی کردن ها، نادیده گرفتن ها و ... حضور حزب دموکراتیک خلق ها در پارلمان ترکیه بسیار حائز اهمیت است. حزب دموکراتیک خلق ها که نماینده میلیون ها اراده ملت ترکیه است نباید تحت هیچ شرایطی مجلس ترکیه را ترک کند. انتقال این صدای گسترده مخالفان در جامعه به پارلمان ترکیه یه وظیفه تاریخی و حیاتی است.

کد مطلب: 118954  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۹/۶  |  ساعت: ۲۱ : ۲۰

منبع : کردپرس ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵ - ۴:۵:۱۳ دیده شده : ۵۳بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۷۵۰
  • تعداد حاضران : ۱۰۵
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها