freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سردشت:
بیشترین میزان قاچاق سنجاب ایرانی در سردشت صورت می گیرد
سرویس آذربایجان غربی- رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سردشت گفت: بیشترین میزان شکار و قاچاق سنجاب ایران به منظور فروش آن به عنوان حیوان خانگی در سردشت صورت می‌پذیرد.

به گزارش کردپرس، خالد بایزیدی روز شنبه (6آذرماه) در جمع خبرنگاران گفت: مهمترین زیستگاه سنجاب ایرانی در ایران، جنگل‌های بلوط سردشت است و در عین حال بیشترین میزان شکار و قاچاق این جانور به منظور فروش آن به عنوان حیوان خانگی نیز در این منطقه صورت می‌پذیرد.
وی افزود: همین امر باعث تهدید وضعیت بقای سنجاب ایرانی در کشور شده است. گذشته از آن بسیاری از این جانوران در هنگام و بدلیل حمل و نقل نادرست تلف می‌شوند که خود موجب افزایش نگرانی‌ها در این باره شده است.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست سردشت در ادامه گفت: دیگر عاملی که حیات سنجاب ایرانی را تهدید می‌کند تخریب زیستگاه‌های آن در ایران است. اسکان عشایر و روستائیان دامدار مناطق غربی در جنگل‌های بلوط این منطقه سبب شده تا آنها برای تغذیهٔ دام‌های خود اقدام به بریدن شاخه‌های درختان بلوط نمایند که همین امر موجب خشکیدن درختان بلوط و در نتیجه از دست رفتن منبع غذایی اصلی سنجاب‌های این منطقه شده که خود تهدیدی جدی برای حیات سنجاب ایرانی به شمار می‌رود.
بایزیدی گفت : سنجاب ایرانی جانوری متوسط ‌الجثه بوده و بین 20 تا 25 سانتی‌متر طول دارد. موهای پشتی آن خاکستری متمایل به قهوه‌ای است و زیر بدن جانور زرد رنگ می‌باشد. موی سر و پشت دم قرمز حنایی است. سر و دم قرمزرنگ سنجاب ایرانی مشخصه‌ای است که این پستاندار را از دیگر سنجاب‌های موجود در ایران متمایز می‌سازد. طول عمر در اسارت حدود 15 سال است.
 

کد مطلب: 119138  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۹/۶  |  ساعت: ۱۸ : ۴۷

منبع : کردپرس ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵ - ۴:۵:۲۹ دیده شده : ۶۹بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۱۵۲
  • تعداد حاضران : ۱۳۰
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها