freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


متیو استرن عکاسی است که در کانال یوتیوب خود به بررسی لنز‌های ارزان و بعضا غیرمعمول می‌پردازد. وی در آخرین ویدیوی خود اقدام بسیار جالبی کرده و با استفاده از پرینت سه‌بعدی، لنز مورد نظرش را تولید کرده است. وی سپس برای آزمایش این لنز تصاویری را با آن ثبت کرده که نتیجه کاملا رضایت‌بخش است.

با توجه به اینکه استرن سابقه‌ی کار با پرینتر سه بعدی را ندارد، از این‌رو ابتدا یک نمونه‌ی مقوایی از لنز متعلق به سال ۱۸۹۰ را ساخته، سپس با بهره‌گیری از این نمونه و اندازه‌گیری‌های انجام شده، یک نقشه‌ی دو بعدی از لنز مورد نظر به دست آمده است.

استرن سپس به سراغ یک کمپانی فرانسوی با نام FABULOUS رفته که در زمینه‌ی پرینت سه بعدی فعالیت می‌کند. این کمپانی با دریافت نقشه‌ی دو بعدی استرن، آن را به یک نقشه‌ی سه بعدی تبدیل کرده و سپس پرینت سه بعدی لنز مورد نظر را ارائه کرده است.

نتیجه‌ی این کار تولید یک لنز ۱۳۵ میلی‌متری با دیافرگام f/۱.۸ است که از یک عدسی در جلو استفاده می‌کند. استرن برای آزمایش این لنز از یک دوربین فول فریم بدون آینه بهره برده است.

استرن در خصوص این لنز می‌گوید:

واقعا این لنز را دوست دارم. حتی اگر این لنز از نظر فنی کامل نباشد، اولین قدمی است که با پیروی از آن می‌توان لنز اختصاصی خود را ساخت. برای ثبت تصاویر با کیفیت و خوب نیازی به خرید لنز‌های بسیار گران قیمت نیست. یک لنز پلاستیکی ۴ دلاری می‌تواند نتایج بسیار خوبی ارائه دهد. چیزی که مهم است، ایده‌، خلاقیت و تصویری است که شما در ذهن دارید.

در ادامه می‌توانید تصاویر ثبت شده با استفاده از این لنز را ثبت کنید.

نظر شما در مورد این تصاویر چیست؟

منبع : Zoomit ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۰:۴ دیده شده : ۳۲بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۲۷۰
  • تعداد حاضران : ۱۸۱
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها