freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


چکیده: شیلات ایران از آغاز ذخیره سازی قفس‌های پرورش ماهی در آب‌های خلیج فارس، دریای عمان و دریای خزر از آذر امسال خبر داد.

سیف الله حقیقی تصریح کرد : هم اکنون مباحث مربوطه به مطالعات در خصوص پرورش ماهی در قفس به اتمام رسیده است. قائم مقام سازمان شیلات ایران ادامه داد : سازمان شیلات ایران نیز وظایف حاکمیتی خود را در زمینه ایجاد زیرساخت‌ها و تاسیسات لازم در ساحل را برای پرورش‌دهندگان فراهم آورده است که به دلیل کمبود اعتبارات هنوز این پروژه ها تکمیل نشده‌اند. وی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون از سوی سازمان شیلات ایران و بنا به تقاضای سرمایه گذاران بخش خصوصی پروانه تاسیس 30 هزار تن ماهی در قفس صادر شده است.

حقیقی گفت : همچنین موافقت اصولی برای تولید 50 هزار تن ماهی در قفس در آبهای جنوبی و شمالی کشور صادر شده است. این مقام مسئول در سازمان شیلات ایران با اشاره به اینکه آذ‌رماه فصل ریختن بچه ماهی‌ها در قفس است، گفت : در حال حاضر 86 قفس در کل آب‌های کشور نصب و آماده ماهی ریزی هستتند که تمام آن تا آخر آذر ماه ذخیره‌سازی خواهند شد. وی یادآور شد: این ذخیره‌سازی پرورش ماهی در قفس در آب‌های خلیج فارس، دریای عمان و دریای خزر توسط پرورش دهندگان بخش خصوصی انجام خواهد شد. حقیقی ادامه داد: در حال حاضر دو مزرعه پرورش ماهی در قفس در بندر آفتاب استقرار داده شده‌اند که یکی از این مزارع ظرفیت 3 هزار تنی و دیگری ظرفیت هزار تنی را داراست.

قائم مقام سازمان شیلات ایران همچنین از وجود یک مزرعه پرورش ماهی در قفس با ظرفیت تولید 700 تن در جزیره قشم خبر داد. وی تاکید کرد: همچنین در حال حاضر دو مزرعه پرورش ماهی در قفس در چابهار به ظرفیت‌های 300 تنی و دو هزار تنی آماده ذخیره‌سازی هستند. حقیقی گفت: در مازندران تعداد زیاید مزارع کوچک و بزرگ با ظرفیت‌هایی از 500 تا هزار و 500 تن فعال هستند. قائم مقام سازمان شیلات ایران یادآور شد: همچنین در آب‌های استان گیلان نیز چهار مزرعه به ظرفیت دو هزار تن با سرمایه گذاری بخش خصوصی ایجاد شده که امسال یکی از مزارع با ظرفیت 500 تن ذخیره سازی خواهد کرد. مجری طرح پرورش ماهی در قفس خاطرنشان کرد : یک مزرعه به ظرفیت 500 تن نیز در آب‌های استان گلستان آذر ماه امسال ذخیره سازی خواهد کرد.

وی تاکید کرد: با اقدامات و برنامه ریزی‌های صورت گرفته امیدواریم تا پایان امسال ظرفیت تولید 20 هزار تن ماهی پرورشی یافته در قفس را در آبهای شمالی و جنوبی کشور فراهم کنیم. این مقام مسئول در سازمان شیلات ایران عنوان کرد: با وجود مشکلاتی که پیش روی پرورش ماهی در قفس وجود دارد که عمده‌ترین آن تامین بچه ماهی مورد نیاز است اما امیدواریم به ظرفیت 20 هزار تن دست یابیم. وی یادآور شد: بر اساس مطالعات صورت گرفته در آب‌های جنوبی کشور دو گونه بومی منطقه شامل صوف دریایی و شانک در قفس پرورش خواهند یافت.

به گفته حقیقی این گونه ماهیان از قابلیت بسیار بالایی در بحث صادرات برخوردار هستند، همچنین امکان فروش آنها در بازار داخلی نیز فراهم است. مجری طرح پرورش ماهی در قفس تاکید کرد: در آب‌های شمالی کشور نیز گونه‌های ماهی قزل آلا، کپورماهی و ماهیان خاویاری برای پرورش در قفس در نظر گرفته شده‌اند. وی یادآور شد: سرمایه گذاران بخش خصوصی علاقه مند به پرورش ماهی در قفس می‌توانند از محل صندوق توسعه ملی، تسهیلات لازم را برای اجرای این پروژه شیلاتی در اختیار گیرند.

منبعمیزان

منبع : ارانیکو ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۰:۲۲ دیده شده : ۳۱بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۶۴۲
  • تعداد حاضران : ۲۴۲
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها