freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


کد خبر: ۴۳۰۸۹۵

۳۴۰  بازدید

پوریا عالمی در روزنامه شرق نوشت:

بعضی‌ها فکر می‌کنند مسئله خشونت علیه زنان هم تقصیر دولت است و دولت وظیفه دارد آن را حل کند. این افراد معتقدند دولت مسئول آلودگی هواست، اما از خودرو شخصی استفاده می‌کنند، معتقدند دولت مسئول همه فسادهای مالی است. همین افراد زنان را آزار می‌دهند و مستقیم به آشپزخانه و لباسشوخانه هدایت می‌کنند، اما معتقدند چرا دولت وزیر زن ندارد؟ این افراد خنده‌دارند.

اشتباه محاسباتی: به نظر ما خشونت علیه زنان، خشونت علیه مردان است و مردان اگر عقلشان برسد، خشونت علیه زنان نمی‌کنند که بعدا خشونت علیه خودشان بشود. چطوری؟ ببینید شما مثلا یک شوهر هستید که خشونت علیه زنان می‌کنید. خب همسر شما اگر از خشونتی که علیه‌اش انجام می‌شود آزار ببیند، مریض می‌شود و دودش - اول و آخر – به چشم شمای زن‌ستیز خواهد رفت.


اشتباه تاریخی: ببینید خشونت علیه زنان خیلی عجیب است؛ مثلا ما یک رفیقی داریم که خشونت علیه زنش می‌کند، اما نسبت به زنان دیگر همیشه عطوفت می‌کند.به نظر ما مطمئن‌ترین راه برای اینکه یک مرد نسبت به همسرش خشونت نکند این است که فکر کند همسرش «زن»ش نیست و جزء زنان دیگر است. بلانسبت شما، بابابزرگ ما همیشه معتقد بود مرغ همسایه غاز است و غالبا با غازهای همسایه حشرونشر داشت تا مرغ خانگی خودش. خب شما همین الگو را در همه زندگی وی می‌توانستی ببینی؛ مثلا با زن خودش بد بود و البته که با بچه‌های خودش هم بد بود، اما با زنان همسایه و البته با بچه‌های زنان همسایه خیلی خوب بود. اتفاقا وقتی آلزایمر گرفت، زن و بچه‌هاش را خیلی تحویل گرفت چون آنان را نمی‌شناخت و فکر می‌کرد زن و بچه همسایه هستند.


اشتباه لفظی: خود این خشونت علیه زنان، رسما خشونت علیه زنان است. چون ما رفیقی داریم که بلانسبت شما روشنفکر نیست و وقتی صحبت از خشونت علیه زنان می‌شود، می‌گوید: «این یعنی ما باید چندتا زن داشته  باشیم که خشونت علیه‌شان نکنیم. وقتی یک زن داریم، خشونت مجاز است!»


وصیت: سوفیا... من مدافع حقوق زنان هستم؛ یعنی معتقدم باید حقوق زنان را هم گرفت و خرج کرد. عاشق حقیقی تو؛ میدون دوم.

منبع : برترین ها ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۰:۹ دیده شده : ۵۲بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۲۰۷
  • تعداد حاضران : ۲۳۲
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها