freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


با توجه به وابستگی شدید انسان ها به گجت های امروزی از جمله اسمارت فون ها و همچنین وابستگی این گجت ها به باتری ها، دانشمندان و محققان همواره در تلاشند به نوآوری هایی دست یابند که بتواند طول عمر باتری ها و همچنین سرعت شارژ آنها را بهبود بخشد. آخرین اقدام در این زمینه توسط دانشگاه مرکزی فلوریدا صورت گرفته است. محققان این دانشگاه موفق به ساخت نمونه اولیه ای از یک باتری شده اند که از ابرخازن ها بهره می برد. این باتری عمری 20 برابر باتری های لیتیوم – یونی فعلی دارد.


این باتری ها می توانند همان باتری رویایی باشند که همه کاربران به دنبال آن هستند. این باتری ها در عرض چند ثانیه بطور کامل شارژ می شوند، و گوشی که از این باتری بهره می برد می تواند یک هفته بدون نیاز به شارژ مجدد روشن بماند. از آنجایی که ابرخازن ها انرژی را بر سطح ماده ذخیره می کنند و برای تولید انرژی نیازی به فعل و انفعالات شیمیایی ندارند، چنین باتری هایی می توانند با سرعتی بسیار زیاد شارژ شوند. نمونه اولیه ی ساخته شده می تواند پس از 30 هزار بار شارژ مجدد همچنان عملکردی مشابه یک باتری نو داشته باشد. سلول هایی که در حال حاضر در باتری ها به کار می روند پس از مدتی و به دنبال چند بار شارژ مجدد ظرفیت نگهداری انرژی را از دست می دهند.


تیم محققین دانشگاه فلوریدا مدتی با این مفاهیم آزمایش های متعددی انجام داده اند. یکی از آنها اتصال ماده ای دو بعدی با ضخامتی معادل فقط چند اتم به ابر خازن هاست. این اتصال با برآورده کردن امکان انتقال سریع الکترون ها از هسته به پوسته، به ساخت ماده ای انجامیده که از فشردگی بالای انرژی برخوردار است که می تواند به سرعت شارژ شود.


Yeowoong Eric Jung از دانشگاه فلوریدا اعلام کرده است:

ما به سنتز شیمیایی ساده ای دست یافته ایم که به ما امکان می دهد مواد موجود را با مواد دو بعدی تلفیق کنیم. مشکلاتی بر سر راه کاربرد این مواد دو بعدی در سیستم های موجود وجود داشته است. ما به روند سنتز شیمیایی ساده ای دست یافته ایم که به ما امکان می دهد مواد موجود را با مواد دو بعدی در کنار هم به کار بریم. ما مواد فلزی دو بعدی (TMDs) که فقط چند اتم ضخامت داشتند را به دور سیم های نانوی یک بعدی رسانا پیچیدیم که باعث شد الکترون ها بتوانند به سرعت از هسته به پوسته حرکت کنند.

 امکان تولید باتری هایی باطول عمر بیشتر وشارژ بهتر با ابرخازنها


این باتری ها انعطاف پذیر نیز هستند که بنابراین می توان آنها را در گجت های پوشیدنی هم به کار برد. به گفته Jung تنها مشکل این است که این پروژه هنوز تکمیل نشده و امکان ارایه تجاری آن وجود ندارد. اما این تیم معتقدند که این تحقیق می تواند مفاهیم مورد نظر پروژه را ثابت کند. اگر این باتری ها در سطح تجاری ارایه شوند، قطعا ساخت خودروهای الکتریکی دوربردتر که شارژ مجدد آنها به جای چند ساعت در چند دقیقه انجام خواهد شد دیگر رویا نخواهد بود، اسمارت فون ها در عرض چند ثانیه شارژ می شوند و امکان ذخیره انرژی برای مصارف خانگی وابستگی ما به سوخت های فسیلی را به طرز قابل توجهی کاهش خواهد داد.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵ - ۲۱:۰:۱۹ دیده شده : ۱۶۴بار نویسنده : admin

امکان تولید ماست سویا امکان سنجی تولید اکسیژن امکانات تولید امکانات تولید قارچ منحنی امکانات تولید منحنی امکانات تولید چیست منحنی امکانات تولید در اقتصاد منحنی امکانات تولید در اقتصاد خرد مرز امکانات تولید منحنی امکانات تولید دو کشور شیب منحنی امکانات تولید تعریف منحنی امکانات تولید امکان سنجی تولید ظروف یکبار مصرف مجموعه امکان تولید تعریف مجموعه امکان تولید منحنی امکان تولید منحني امكانات توليد منحني امکانات توليد امکان سنجی تولید سلول خورشیدی امکان سنجی مقدماتی تولید سلول خورشیدی مرز امکان تولید منحنی مرز امکانات تولید امکان سنجی تولید بیوگاز امکانات پرورش قارچ امکانات برای تولید قارچ امکان سنجی تولید قارچ امکانات لازم برای تولید قارچ بهتر بازی های اندروید نرم افزار اجرای بهتر بازی های اندروید نرم افزاری برای اجرای بهتر بازی های اندروید اجرای بهتر بازی های اندروید بهتر ین بازی های اندروید دانلود بهتر ین بازی های اندروید برنامه ای برای اجرای بهتر بازی های اندروید اجرای بهتر بازی های Hd در اندروید نرم افزار برای اجرای بهتر بازی های اندروید دانلود نرم افزار اجرای بهتر بازی های اندروید بهتر باش بهتر باشیم چگونه بهتر باشیم تنها باشم بهتر است بهتر است منفور باشی باشد بهتر است چگونه بهتر باشم بهتر آن باشد که سر چطور بهتر باشیم بهتر دوری باشه بهتر بازیکن فوتبال جهان بهترین بازیکن فوتبال جهان بهترین بازیکن فوتبال جهان در سال 2005 بهترین بازیکن فوتبال جهان 2013 بهترین بازیکن فوتبال جهان در سال 2013 بهترین بازیکن فوتبال جهان 2014 بهترین بازیکن فوتبال جهان در سال 2014 بهترین بازیکن فوتبال جهان کیست؟ بهترین بازیکن فوتبال جهان 2005 بهترين بازيكن فوتبال جهان 2014 بازی بهتر از کلش بازی بهتر از کلش اف کلن دانلود بازی بهتر از کلش بازی های بهتر از کلش بانکوک بهتر است یا پاتایا باکو بهتر است یا ارمنستان باتومی بهتر است یا تفلیس بازاریابی بهتر بهترین بازاریابی بهترین بازاریابی شبکه ای بهترین بازاریابی اینترنتی بهترین بازاریابی تلفنی بازاریابی و فروش بهتر بهترین بازاریابی شبکه ای در ایران بهترین بازاریابی فروش بهترین بازاریابی بیمه بهترین بازاریابی بیمه عمر بالی بهتر است یا پوکت باند بهتر از 6975 امکان تولید باتری هایی باطول عمر بیشتر وشارژ بهتر با ابرخازنها

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۱۱۳
  • تعداد حاضران : ۱۵۰
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها