freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


گوگل و سازمان Royal Free London NHS Foundation Trust وارد همکاری مشترک 5 ساله‌ای شده‌اند که مطابق با آن فناوری هوش مصنوعی DeepMind گوگل به منظور ارتقای مراحل درمانی بیماران در بیمارستان‌های مختلف این تراست مورد استفاده قرار خواهد گرفت

 

یکی از تمرکز‌های اصلی این همکاری، Streams خواهد بود، یک اپلیکیشن موبایلی که این دو شرکت از اواخر سال گذشته میلادی مشغول کار روی آن بوده‌اند و توسط رگولاتوری بهداشت بریتانیا به عنوان یک دستگاه پزشکی مورد تایید قرار گرفته است. فناوری DeepMind گوگل نتایج آزمایش‌های خون بیماران را تحلیل کرده و تشخیص می‌دهد که بیماران در چه زمانی در معرض آسیب‌های کلیوی حاد قرار دارد تا با استفاده از اپلیکیشن Streams به پرستاران هشدار دهد.

 

این سیستم از اوایل سال 2017 میلادی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. هم چنین برنامه ریزی‌هایی برای ارتقای این روش تحلیل خون به منظور شناسایی علائم عفونت خونی و سایر عوامل نارسایی‌های اندام‌ها صورت گرفته است. این تیم هم چنین امیدوار است بتواند در جریان این همکاری قابلیت‌های مدیریت وظایف و پیام رسانی را نیز به این اپلیکیشن اضافه کند. ظاهراً Streams مبتنی بر استانداردی ساخته شده است که به سایر توسعه دهندگان امکان می‌دهد به راحتی سرویس‌های جدیدی را به آن اضافه کنند. ایده اصلی افزایش سرعت پاسخدهی و درنتجهی بهبود روش درمانی آسیب‌های کلیوی پیش از پیشرفت آنهاست.

 
DeepMind برای تسریع درمان بیماران مورد استفاده قرار خواهد گرفت

 

این اپلیکیشن موبایلی هم چنین به پرستاران امکان می دهد تا از وقت خود، یعنی چیزی حدود یک میلیون ساعت در سال، استفاده‌های مفیدتری داشته باشند، زمانی که در غیر این حالت باید برای کار با سیستم‌های کامپیوتری قدیمی و سیستم‌عای کاغذی صرف شود.

 

هوش مصنوعی DeepMind گوگل پیش از این موفق شده بود یکی از قهرمان‌های جهانی بازی Go را شکست دهد، این فناوری موفق شده شیوه حرف زدن انسان را تقلید کند، بازدهی پایگاه‌های داده را افزایش دهد و اکنون در حال یادگیری بازی Starcraft II است. علاوه بر پروژه Streams هوش مصنوعی گوگل در حال حاضر به منظور ارتقای درمان بیماری‌های چشمی و سرطان سر و گردن به ترتیب در بیمارستان‌های Moorfields Eye و University College London مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

گوگل و Royal Free London NHS Foundation در مراحل ابتدایی کار روی Stream، اهداف بسیار خوبی داشتند اما زمانی که مدتی از همکاری آنها گذشت، انتقادهای زیادی درباره میزان داده‌های به اشتراک گذاشته شده بین آنها مطرح شد. اوایل سال جاری مشخص شد که DeepMind به اطلاعات شخصی و سابقه پزشکی بیش از 1.6 میلیون بیمار این تراست دسترسی داشته است. البته دسترسی به این اطلاعات منطقی به نظر می‌رسد زیرا درمان بیماری‌ها پیچیده است و برای ارزیابی روش‌های درمانی، آگاهی از این داده ها ضروری است.

 

موضوع انتقاد حجم انبوده داده‌های به اشتراک گذاشته شده نبوده است، موضوع اصلی این بوده که توافقنامه اشتراک گذاری این داده‌ها تحت رضایت ضمنی (implied consent) بیماران صورت گرفته و نظارت بسیار محدودی روی آن بوده است. این انتقادها همچنان ادامه دارد و در وب سایت DeepMind توضیح مفصلی درباره نحوه محافظت از داده‌ها و حریم شخصی افراد ارایه شده است.

 

با معرفی رسمی Streams هر دوی این شرکت‌ها نشان داده‌اند که برای مشارکت 5 ساله جدید خود محافظت از داده‌ها را در اولویت قرار خواهند داد. پایگاه‌های داده DeepMind از ممیزی‌های NHS عبور کرده‌اند و اکنون کارشناسان مستقل نیز این پایگاه‌ها و نرم افزار Streams را به صورت دقیق مورد بررسی قرار خواهند داد.

 

از این پس اینکه چه کسی، در چه زمانی و مکانی و به چه دلیلی به اطلاعات بیماران دسترسی دارد، کاملا آشکار و واضح خواهد بود. این داده‌ها هرگز تحت هیچ شرایطی با سایر سرویس‌ها یا اکانت‌های گوگل ترکیب نخواهند شد.

 

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۸ آذر ۱۳۹۵ - ۰:۵۵:۱۷ دیده شده : ۱۰۴بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۹۵۵
  • تعداد حاضران : ۲۶۷
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها