freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


رئیس جمهور منتخب آمریکا مدعی است در 3 ایالت ویرجینیا، کالیفرنیا و نیوهمپشایر تقلب صورت گرفته است.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پرس تی وی، دونالد ترامپ، رئیس ‌جمهور منتخب آمریکا مدعی است رأی‌ دهندگان در 3 ایالت ویرجینیا، نیوهمپشایر و کالیفرنیا در روند برگزاری انتخابات مرتکب «تقلب‌ جدی» شدند؛ اما رسانه‌های جریان اصلی این کشور به این موضوع بی‌اعتنایی کردند.

ترامپ پیش از برگزاری انتخابات ریاست ‌جمهوری آمریکا در 8 نوامبر (18 آبان) نیز بارها رسانه‌های امریکا را به علت پوشش ندادن آنچه «تقلب گسترده‌ی رأی‌ دهندگان» در رأی‌گیری اولیه در سراسر این کشور خواند، به جانب‌داری و غرض‌ورزی متهم کرده بود. ترامپ همچنین با تقلبی خواندن روند انتخابات گفته بود رسانه‌ها برای شکست وی با هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری امریکا تبانی می‌کنند.

ترامپ یکشنبه‌شب (7 آذر) در پیامی در توییتر نوشت موضوع «تقلب جدی رأی‌دهندگان» در ویرجینیا، نیو همپشایر و کالیفرنیا وجود دارد. بااین‌وجود چرا رسانه‌ها دراین‌باره گزارش نمی‌دهند؟ غرض‌ورزی جدی- مشکل بزرگ!»

این مطلب در واکنش به پوشش رسانه‌ای گستردۀ درخواست جیل استاین، نامزد حزب سبز آمریکا برای بازشماری آراء انتخابات در ویسکانسین مطرح شد. استاین همچنان قصد دارد به‌طور رسمی درخواست بازشماری آراء در میشیگان و پنسیلوانیا را ارائه کند.

کلینتون با اختلافی اندک در این 3 ایالت به ترامپ باخت. اگر کلینتون توانسته بود تمامی 46 رأی مجمع گزینندگان (الکترال کالج) در این 3 ایالت را به دست آورد پیروز انتخابات ریاست‌جمهوری می‌شد.

ستاد انتخاباتی کلینتون یکشنبه اعلام کرد در بازشماری آراء در ایالت ویسکانسین شرکت می‌کند.

ترامپ در واکنش به این موضوع گفت بازشماری آراء در ایالت ویسکانسین و اقدام مشابه در میشیگان و پنسیلوانیا نتیجۀ انتخابات را تغییر نخواهد داد.

وی همچنین در این پیام توییتری مدعی شد «میلیون‌ها نفر» به‌طور غیرقانونی در انتخابات شرکت کردند و درصورتی‌که این آرای «غیرقانونی» نادیده گرفته شود، وی در مقایسه با رقیبش کلینتون آرای مردمی بیشتری کسب می‌کند.

استاین ظرف 2 روز توانست بیش از 5 میلیون دلار برای طرح درخواست بازشماری آرا در ویسکانسین، میشیگان و پنسیلوانیا جمع‌آوری کند. این در حالی است که ستاد انتخاباتی وی برای انتخابات 18 آبان توانسته بود تنها 3.5 میلیون دلار کمک جمع‌آوری کند.

این در حالی است که تعداد فزاینده‌ای از دانشگاهیان و متخصصان رایانه و همچنین وکلای انتخابات عقیده دارند هکرهای خارجی نتایج کلی انتخابات را تغییر داده‌اند.

اقدام استاین چند روز پس‌ازآن صورت گرفت که گروهی از دانشگاهیان و وکلای انتخابات از هیلاری کلینتون خواستند نتایج انتخابات آمریکا را در برخی از ایالت‌های «کمربند زنگ‌زده» به چالش بکشد.

به گفته‌ی این گروه، کلینتون در مناطقی که از رأی‌گیری الکترونیکی استفاده شده بود، نسبت به مناطقی که از رأی‌گیری کاغذی استفاده شده بود، نتایج ضعیف‌تری کسب کرده است.

ترامپ درمجموع با کسب 306 رأی مجمع گزینندگان در برابر 232 رأی کلینتون در انتخابات امریکا به پیروزی رسید.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۸ آذر ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۰:۱۱ دیده شده : ۳۸بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۹۰۹
  • تعداد حاضران : ۲۴۵
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها