freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


اعظم عابدینی

در روز آزمون معمولاً بین دو گزینه شک می‌کنم و اغلب پاسخ اشتباهم زیاد است.

شک کردن بین دو گزینه نشان‌دهنده‌ی عدم تسلط دانش‌آموز بر مبحث مربوط است. برای تسلط بر مطالب درسی سعی کنید مباحث را مرور کنید. دو روز قبل از آزمون را به مرور مطالب خوانده‌شده در طول دو هفته اختصاص دهید. در روز آزمون نیز فقط به سؤالاتی پاسخ دهید که مطمئنید درست هستند. بعد از آزمون نیز نکات تست‌هایی را که شک دارید  در کتاب درسی‌تان یادداشت کنید.

امیر کاظمیان

چگونه می‌توان کیفیت مطالعه را افزایش داد؟

ابتدا باید علت عدم کیفیت مطالعه شناسایی شود که می‌تواند ناشی از عدم تمرکز هنگام مطالعه، خستگی ناشی از نداشتن خواب کافی یا تنظیم برنامه‌ای نادرست برای مطالعه‌ی درس‌ها باشد. گاهی همه‌ی موارد با هم، کیفیت مطالعه را با افت شدیدی روبه‌‌رو می‌کند. پس از ریشه‌یابی این مشکل، برای برطرف کردن آن با آگاهی از شیوه‌های صحیح مطالعه در هر درس و برنامه‌ریزی صحیح هفتگی و تنظیم خواب و هم‌چنین تمرین تمرکز، طی یک بازه‌ی زمانی بر کیفیت مطالعه‌ی خود بیفزایید.

ساهره کدیور

چه کار کنیم که در آزمون اشتباه کم‌تری داشته باشیم؟

 اولین گام کاهش اشتباهات، رعایت تکنیک ضربدر و منها است. دانش‌آموز ابتدا باید سؤالاتی را که از درست بودن آن‌ها مطمئن است، پاسخ دهد و بعد با رعایت این تکنیک اشتباهات را کاهش دهد و بعد از آزمون، کتاب خودآموزی خود را تکمیل کند تا راهی برای کاهش اشتباهات برای آزمون بعد باشد.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۸ آذر ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۵:۵ دیده شده : ۹۱بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۹۵۷
  • تعداد حاضران : ۲۴۴
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها