freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar

کد خبر: 1375780/2  زمان: 18:31  1395/09/08  بازدید: 18,947

حسن روشن، ستاره سابق تیم ملی فوتبال و تنها مردی که برای فوتبال ما هم در جام جهانی و هم در المپیک گل زده، از کی روش انتقاداتی کرده که در شرایط موفقیت بار امروز تیم ملی، باعث شد علت این انتقادات را از حسن آقا بپرسیم.

به گزارش "ورزش سه"، حسن روشن در پاسخ به علت خواهی ما گفت: «بله انتقاد کرده و باز هم انتقاد می کنم چون نگاه من با نگاه خیلی ها تفاوت دارد و با این نوع نگاه، عملکرد ایشان قابل انتقاد است.»


حسن روشن برای آن که توضیحات جالب خود را آغاز کند به 43 سال قبل برگشته و از سرمربی آن روز تیم ملی حرف می زند. او می گوید:


«ما 43 سال قبل یک مربی در تیم ملی داشتیم که فرانک اوفارل نام داشت. مردی که قبل از تیم ملی ما سرمربی منچستر بوده و مثل کی روش نفر سوم تیم نبوده است!»


روشن ادامه می دهد: «وقتی فرانک اوفارل ایران را قهرمان آسیا کرد و ساعت 7 صبح پرواز کرد و رفت، حشمت مهاجرانی ساعت 11 صبح به عنوان سرمربی تیم ملی اعلام شد چون تیم ملی ما را صاحب چنان ساختار منطقی کرده بود که همگان می دانستند در روند پیشبرد اهداف تیم ملی مهاجرانی می تواند سرمربی تیم باشد.»


مرد بزرگ فوتبال دهه 70 میلادی ایران در ادامه گفت: «ایشان تیم ملی ما را به جام جهانی برده، یک بار دیگر هم نهایتا می برد اما وقتی ایشان از مسکو برگردد و به کشور خودش برود برای فوتبال ملی ما چه می ماند؟»


روشن با تکیه بر مقایسه رفتار اوفارل و کی روش  ادامه داد: «قبل از اوفارل یک مربی به ایران آمد که برایان کلوف نام داشت. او آدمی بود مثل کی روش، متکبر و خود رای و هیچ کس را قبول نداشت؛ اما فدراسیون ما دنبال کسی بود که 3-4 دستیار ایرانی داشته باشد. این مربیان را برای آینده تربیت کند. نفراتی مثل مهاجرانی، حسن حبیبی، صالح نیا و یاوری دستیاران او بودند که برخی از مهم ترین افتخارات تاریخ فوتبال ما با حضور آنها شکل گرفت. اوفارل با این نفرات می نشست و مثل برادر گفتگو می کرد. به آنها می آموخت و نظراتشان را می پرسید. او روی عملکرد تیم  ملی جوانان هم نظر داشت و به نوعی آن را کنترل می کرد اما نگاه کی روش تنها روی نتایج تیم ماست. نگاهی که برای آینده کاربرد ندارد و تا او برود فوتبال ما بر میگردد به نقطه ای که قبل از کی روش آن جا بوده است؛ یعنی یا باید برویم یک خارجی دیگر بیاوریم و از صفر شروع کنیم یا باید برویم امثال قلعه نویی را بیاوریم؛ چون نفراتی که کی روش در تیم ملی دارد در سطح مربیگری آینده تیم ملی ما نیستند.»


حسن روشن درباره برانکو و حرفهایی که علیه او به زبان آورده هم  گفت: «من گفتم برانکو با تکیه بر قدرت شخصیت بالایش تا به حال موفق بوده است اما دوستان شما از قول من گفته اند که برانکو تنها شخصیت بالایی دارد و مربی بزرگی نیست؛ البته برانکو مربی خیلی بزرگی در فوتبال جهان نیست اما مگر بقیه مربیان خارجی که در ایران بوده اند، مربیان بزرگی در فوتبال دنیا بوده اند؟ به هرحال من گفتم مربی بسیار بزرگ اروپا در آن مقطع که برانکو به ایران آمد و مربی پرسپولیس شد نباید بیکار بوده باشد که حالا هم می گویم اما حس می کنم برانکو بتواند با تکیه بر همین شخصیتی که از آن حرف زدم پرسپولیس امسال را موفق کند.»


منبع : ورزش 3 ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۹ آذر ۱۳۹۵ - ۵:۳۱:۱۸ دیده شده : ۳۳بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۹۰۹
  • تعداد حاضران : ۲۴۵
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها