freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش ایسنا، علی اکبر کریمی در نشستی با سمن های حوزه سلامت اظهار کرد: در شاخص های توسعه انسانی یکی از مهمترین مسایلی که مورد توجه است سلامت است، اما در این حوزه نباید دیدمان را محدود کنیم.

وی با بیان اینکه سلامت تنها محدود به درمان نبوده و دارای ابعاد بسیار وسیعی است گفت: در کشور ما ابعاد پیشگیری و بهداشت در کنار درمان باید به مراتب بیشتر از گذشته مورد توجه باشد و در واقع به نظر می رسد این دو موضوع مهم در ایران مورد غفلت قرار گرفته است.

کریمی با بیان اینکه در این خصوص حتی در طرح تحول هم غفلت شده است، افزود: اگر بخواهیم به شرایط پایداری در بخش سلامت برسیم باید در پیشگیری و بهداشت تاکید و سرمایه گذاری کنیم.

وی سرمایه گذاری در این خصوص را آسانتر و ارزانتر از سرمایه‌گذاری در صنعت دانست و گفت: جلوگیری از بیماری ها از بسیاری هزینه های بعدی جلوگیری می کند و به همین دلیل باید در این حوزه بسیار بیشتر تلاش کنیم و کسانی که در انجمن های بیماری های مختلف فعال هستند باید بخش قابل توجهی از فعالیت خود را به آشنا کردن مردم با بیماری ها و تبیین چگونگی پیشگیری از آنها اختصاص دهند.

کریمی در خصوص طرح تحول سلامت نیز گفت: این طرح از دستاوردهای مثبت و مهم دولت یازدهم است و قطعا باعث ارتقای سطح رضایت مردم در حوزه درمان و سلامت شده ولی با توجه به مشکلاتی که امروز این طرح با آنها مواجه است این دغدغه وجود دارد که این دستاورد با چالش جدی مواجه نشده و تداوم پیدا کند.

وی یکی از چالش های موجود در خصوص این طرح را بحث مالی این طرح دانست و گفت: برای بدهی های سنگینی که برای دولت و صندوق های بیمه در این طرح ایجاد شده باید درمانی دیده شود و با توجه به مشکلات مالی دولت، راهکار موثر در این حوزه اصلاح نحوه اجرای این طرح است.

کریمی تصریح کرد: وقتی جمعیت هدف 5 میلیونی در این طرح تبدیل به 11 میلیون نفر می شود نشان می دهد که خارج از حیطه هدفگذاری عمل کرده ایم و اینکه بدون در نظر گرفتن شرایط مالی و اجتماعی افراد همه به صورت رایگان بیمه شوند امر چندان درستی نیست و مانند یارانه ها که بدون در نظر گرفتن شرایط درآمدی افراد به همه پرداخت شد و حال به معضلی برای دولت تبدیل شده در خصوص این بیمه هم همینگونه است و معضلات جدی در این راستا ایجاد می شود.

وی افزود: در واقع کسانی که نیازمند بوده و براساس توان درآمدی نمی توانند پوشش درمانی خود را تامین کنند، باید از این خدمات استفاده کنند.

کریمی اضافه کرد: منطق اقتصادی و اجتماعی دنیا مبتنی بر اینست که خدمات درمانی و بهداشتی مبتنی بر سطوح درآمدی به افراد ارائه شود و دولت درخصوص یکسری سطوح محدود که درآمدی ندارند خدمات رایگان را تقبل کند ولی وقتی این مهم به جمعیت بسیاری تسری پیدا کند، بار برای دولت سنگین می شود.

وی تاکید کرد: حلاوت و شیرینی طرح تحول سلامت باید با اعمال  اصلاحات لازم در این طرح در ذائقه مردم ماندگار شده و این دستاورد دولت تداوم پیدا کند.

کریمی در ادامه با تاکید بر نقش موثر انجمن های سلامت گفت: قطعا ظرفیت های گسترده مردمی در همه بخش ها وقتی به میدان بیایند قدرت تحول آفرینی و بهبود شرایط دو چندان می شود.

به گفته وی، بهیچوجه نباید در فعالیت این انجمن ها محدودیت ایجاد شود. در بیشتر کشورها این امور به مردم واگذار شده و دولت نقش نظارتی را ایفا می کند، ولی در کشور ما برعکس است.

کریمی بر لزوم تلاش بیشتر برای جلب خیرین در حوزه سلامت تاکید کرد و گفت: شرایط خوبی که در خصوص تلاش خیرین مدرسه ساز ایجاد شده است را باید در بخش بهداشت و درمان نیز داشته باشیم و ظرفیت خیرین سلامت را در استان تقویت کنیم.

وی تاکید کرد: ظرفیت های بسیاری در استان مرکزی برای توسعه خدمات سلامت وجود دارد و استفاده مفید از این ظرفیت ها به انجمن های سلامت برمی گردد. حوزه مشارکت های مردمی دانشگاه علوم پزشکی نیز در کنار انجمن ها خواهند بود و ما نمایندگان مجلس نیز در پگیری در سطح ملی در کنار شما خواهیم بود.


انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۹ آذر ۱۳۹۵ - ۷:۳۰:۳۰ دیده شده : ۳۵بار نویسنده : admin

تحول سلامت تحول سلامت برنامه سایت تحول سلامت طرح تحول سلامت چیست طرح تحول سلامت دندانپزشکی دستورالعمل تحول سلامت طرح تحول سلامت دهان و دندان طرح تحول سلامت Pdf طرح تحول سلامت در حوزه بهداشت تحول نظام سلامت چیست سایت تحول نظام سلامت سایت طرح تحول سلامت سايت طرح تحول سلامت سایت طرح تحول نظام سلامت سايت طرح تحول نظام سلامت سایت تحول نظام سلامت وزارت بهداشت سایت ستاد تحول سلامت سایت برنامه تحول سلامت سایت تحول در نظام سلامت طرح تحول نظام سلامت چیست طرح تحول در نظام سلامت چیست؟ طرح تحول نظام سلامت دندانپزشکی طرح تحول نظام سلامت در دندانپزشکی دندانپزشکی در طرح تحول سلامت دستورالعمل تحول نظام سلامت دستورالعمل طرح تحول سلامت دستورالعمل اجرایی طرح تحول سلامت دستورالعمل برنامه نظام تحول سلامت دستورالعمل طرح تحول نظام سلامت دستورالعمل برنامه تحول سلامت دستورالعمل تحول نظام سلامت Pdf دستورالعمل های تحول سلامت دستورالعملهای طرح تحول سلامت طرح تحول نظام سلامت دهان و دندان طرح تحول نظام سلامت Pdf طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت برنامه تحول نظام سلامت چیست؟ باید درباره کوین صحبت کنیم نقد باید درباره کوین صحبت کنیم فیلم باید درباره کوین صحبت کنیم ما باید درباره کوین صحبت کنیم نقد فیلم باید درباره کوین صحبت کنیم دانلود فیلم باید درباره کوین صحبت کنیم فیلم ما باید درباره کوین صحبت کنیم نقد فیلم باید درمورد کوین صحبت کنیم باید در مورد کوین صحبت کنیم نقد فیلم ما باید درباره کوین صحبت کنیم باید در انگلیسی Must در انگلیسی باید درباره کوین حرف بزنیم باید درباره ی کوین حرف بزنیم نقد فیلم باید درباره کوین حرف بزنیم دانلود فیلم باید درباره کوین حرف بزنیم نقد فیلم باید درباره ی کوین حرف بزنیم باید در مورد کوین حرف بزنیم فیلم باید درباره کوین حرف بزنیم باید درو کرد باید درو کرد باید که کوبید باید درهای مملکت را ببندیم باید دروغ گفت گاهی باید دروغ گفت باید درس بخونم من باید درس بخونم چرا باید درس بخونم باید درکونی بخوری باید دربارۀ کوین حرف بزنیم چرا باید درس بخوانیم چرا بايد درس بخوانيم چرا ما باید درس بخوانیم چرا باید درس عربی بخوانیم ذائقه مردم ایران ذائقه مردم هند ماندگار چه می شود آخر سریال ماندگار چه می شود آخرین قسمت سریال ماندگار چه میشود سریال ماندگار چه می شود اخرین قسمت ماندگار چه می شود اخر فیلم ماندگار چه می شود قسمت اخر ماندگار چه می شود قسمت آخر سریال ماندگار چه می شود حلاوت طرح تحول سلامت باید در ذائقه مردم ماندگار شود

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۹۰۹
  • تعداد حاضران : ۲۴۵
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها