freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


جمعه سیاه یا حراج جمعه در آمریکا روز بعد از روز شکرگزاری نام دارد که عملاً آخرین جمعه ماه نوامبر به شمار می‌رود.

جمعه سیاه و آغاز خرید کریسمسبه گزارش خبرنگار اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ دو سالی می شود که برخی از فروشگاه های اینترنتی در کشور همزمان با رویداد بلک فرایدی (Black Friday) در آمریکا و برخی دیگر از کشورها اقدام به فروش فوق العاده محصولات خود می نمایند. در این بین هم برخی از منتقدین نسبت به اجرای رویداد فوق اظهار نگرانی کرده اند و آن را یکی از زمینه های تغییر سبک زندگی ایرانی اسلامی و رواج فرهنگ مصرف گرائی می دانند. نگرانی هایی از این دست و اظهار نظرات پیرامون آن، نهال تازه متولد شده تجارت الکترونیک در ایران را دچار مشکلاتی خواهد کرد که در آینده نمی توان میوه های سالمی از آن برداشت نمود. البته خیلی هم نمی توان اظهارات منتقدین را صحیح دانست ولی می توان به آن فکر کرد و راه های کم حاشیه تری برای آن انتخاب کرد.


قطعاً برگزاری این رویداد در آمریکا دارای عقبه فکری است. جمعه سیاه یا حراج جمعه در آمریکا روز بعد از روز شکرگزاری است که عملاً آخرین جمعه ماه نوامبر به شمار رفته و آغاز آیین خرید برای کریسمس حساب می‌شود. در واقع جمعه سیاه، یک روز تعطیل نیست، اما اکثر شرکتها این اجازه را به کارکنان خود می‌دهند که این روز را مرخصی گرفته و به خرید سال نو بپردازند. سالها است که این روز، شلوغترین روز برای فروشنده‌ها است. هر چند آمریکای شمالی محل اصلی رخداد این سنت است، اما همچون بسیاری از سنتهای دیگر این منطقه، این سنت نیز به کشورهای دیگر سرایت کرده است. 

این روز به قدری اهمیت دارد که فروشگاه‌ها قبل از ساعت ۴ صبح کار خود را آغاز کرده و مردم از همان زمان برای خرید به فروشگاه هجوم می‌آورند و باید تا قبل از آغاز شب خرید کرده باشند. اقدامی که ما ایرانی ها غالباً در اسفند ماه یعنی پایان سال خورشیدی این کار را انجام می دهیم. با شروع سلطنت فروشگاه‌های آنلاین در بلک فرایدی سال 2005، شیوه جدیدی از حراجی‌ها در تاریخ ثبت شد. سود حاصل از فروش آنلاین همه‌ساله از سال قبل بیشتر می‌شود. در سال 2013، سود حاصل از فروش در این روز  نسبت به سال قبل 18% بیشتر بود. این سود، به رقم 1.73 میلیارد دلار رسید. در سال 2014، به میزان 17% از سال قبل بیشتر شد، و مرز 2 میلیارد دلار را هم شکست. فروشگاه‌های آمازون، eBay و علی بابا از اصلی‌ترین برگزار کننده‌های حراج جمعه در سراسر دنیا به شمار می‌روند.
به راستی اصرار به برگزاری این رویداد در این ایام (پایان سال میلادی ) چیست. کشوری با داشتن تعداد زیادی ایام و مناسبت ملی و مذهبی، نیازی به مطابقت خود با رویدادهای آمریکایی و این همه حاشیه ندارد. 

امسال برخی فروشگاه های اینترنتی در ایران این رویداد را برگزار نمودند و برخی از نگرانی های احتمالی اشاره شده، به این موضوع ورود نکردند. بنابراین پیشنهاد می شود مراکز مرتبط با همکاری کسب و کارهای اینترنتی برای برگزاری همزمان این رویداد برنامه ریزی نماید و حتی سازمان های دیگر مانند شرکت پست، شرکت های پرداخت آنلاین، صدا و سیما را نیز همراه نماید تا در یک فرصت مناسب و با اطلاع رسانی و تبلیغات مناسب بتوان حجم زیادی از خریداران را از فضای آفلاین به خرید از فروشگاه های آنلاین سوق داد و حجم فروش اینترنتی کشور  را افزایش داد. ضمناً می توان رویدادهای مشابه را برای یک روز در هر ماه و آن هم برای طبقات کالایی خاص برگزار کرد. به طور مثال آخرین جمعه اردیبهشت ماه حراج کتاب به صورت آنلاین یا جمعه آخر خرداد ماه حراج پوشاک و...

نویسنده:رضا الفت نسب

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۹ آذر ۱۳۹۵ - ۸:۱۰:۲۷ دیده شده : ۷۷بار نویسنده : admin

جمعه سیاه جمعه سیاه چیست جمعه سیاه در مسیحیت جمعه سیاه در ایران جمعه سیاه Pmc جمعه سیاه مرتضی پاشایی جمعه سیاه چه روزی است جمعه سیاه مکه جمعه سیاه 17 شهریور جمعه سیاه فرهاد جمعه ی سیاه چیست جمعه سیاه ایران کلیپ جمعه سیاه Pmc جمعه سياه مرتضي پاشايي جمعه سیاه مرتضی پاشای فیلم جمعه سیاه مرتضی پاشایی جمعه سیاه مرگ مرتضی پاشایی دانلودآهنگ جمعه سیاه مرتضی پاشایی مستند جمعه سیاه مرتضی پاشایی کلیپ جمعه سیاه برای مرتضی پاشایی دانلود جمعه ی سیاه مرتضی پاشایی دانلود فیلم جمعه سیاه برای مرتضی پاشایی جمعه سياه چه روزي است روز جمعه سیاه چه روزی است جمعه ی سیاه چه روزی است جمعه سياه مكه جمعه سیاه در مکه جمعه سیاه 17 شهریور 1357 جمعه سیاه 17 شهریور 57 جمعه سياه فرهاد متن جمعه سیاه فرهاد دانلود جمعه سیاه فرهاد دانلود آهنگ جمعه سیاه فرهاد اهنگ جمعه سیاه فرهاد جمعه سیاه از فرهاد متن اهنگ جمعه سیاه فرهاد آهنگ جمعه سیاه از فرهاد Nyh.org Email خرید کریسمس خرید کریسمس در تهران خرید کریسمس استانبول خرید درخت کریسمس خرید درخت کریسمس مصنوعی خرید وسایل کریسمس خرید کلاه کریسمس خرید درخت کریسمس در تهران خرید لوازم کریسمس خرید کاج کریسمس خريد درخت كريسمس در تهران خريد وسايل كريسمس در تهران مراکز خرید کریسمس در تهران خريد كريسمس در استانبول خرید درخت کریسمس اینترنتی خرید درخت کریسمس در اصفهان خرید درخت کریسمس+تهران خرید درخت کریسمس کوچک خرید درخت کریسمس اصفهان خريد درخت كريسمس فروش درخت کریسمس مصنوعی در تهران فروش درخت کریسمس مصنوعی قیمت درخت کریسمس مصنوعی قیمت درخت کریسمس مصنوعی در تهران خرید اینترنتی درخت کریسمس مصنوعی خريد وسايل كريسمس فروش وسایل کریسمس فروش وسایل کریسمس در تهران خرید اینترنتی وسایل کریسمس محل خرید وسایل کریسمس خرید وسایل تزیینی کریسمس خرید وسایل تزیین درخت کریسمس خرید اینترنتی وسایل تزیینی کریسمس فروش کلاه کریسمس خرید اینترنتی کلاه کریسمس فروش درخت کریسمس در تهران قیمت درخت کریسمس در تهران محل فروش درخت کریسمس در تهران مراکز فروش درخت کریسمس در تهران مرکز فروش درخت کریسمس در تهران فروش اینترنتی درخت کریسمس در تهران خريد لوازم كريسمس فروش لوازم کریسمس خرید لوازم تزیینی کریسمس خرید اینترنتی لوازم کریسمس فروش کاج کریسمس خرید درخت کاج کریسمس خرید کاج نوئل خرید اینترنتی کاج کریسمس خرید اینترنتی درخت کاج کریسمس خرید درخت کاج برای کریسمس جمعه سیاه و آغاز خرید کریسمس

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۶۲۵
  • تعداد حاضران : ۲۳۷
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها