freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


 به گزارش ایسنا، زمانی که صحبت از کاربرد فناوری‌ نانو در صنعت خودرو می‌شود، نظرها به سوی شیشه‌های خود تمیزشونده یا رنگ‌های ضد خش جلب می‌شود در حالی که اطلاعات ثبت شده در بانک محصولات فناوری نانو (NPD) گواه این حقیقت است که لوازم مصرفی نظیر فیلترهای روغن و افزودنی‌های روغن موتور بیشترین سهم محصولات فناوری نانو را داشته‌اند.

بررسی‌های اخیر در بانک NPD نشان می‌دهد که تا پایان ماه آگوست 2016، در مجموع 452 محصول فناوری نانو در صنعت خودرو در این بانک به ثبت رسیده که این محصولات توسط 69 شرکت از 21 کشور جهان تولید شده است.

اروپا با 10 کشور، بیشترین سهم را در شرکت‌های تولیدکننده محصولات فناوری نانو صنعت خودرو دارد و بعد از آن آسیا و اقیانوسیه با 8 کشور و قاره آمریکا با 3 کشور در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

بررسی‌ محصولات این بانک نشان می‌دهد که حدود 85 درصد از کشورهای رصد شده، در حوزه تولید افزودنی‌های روغن موتور، روغن گیربکس و احیاکننده‌های بدنه داخلی موتور فعالیت دارند.

افزودنی‌های سوخت، بخش صنعتی فیلترها، افزودنی‌های رادیاتور، ضد یخ‌ها، رنگ‌ها و محافظ‌های بدنه خودرو از دیگر انواع محصولاتی هستند که توسط این کشورها به بازارهای جهانی عرضه شده است.

بررسی نام‌های تجاری در این بانک نشان می‌دهد که آمریکا و آلمان صاحبان بیشترین تعداد برند در تولید محصولات فناوری نانو صنعت خودرو هستند. کشورهای نیوزلند، انگلستان، بلژیک و کانادا در رده‌های بعدی قرار دارند.

در این میان، جای شرکت‌های بزرگی چون فرانسه که از جمله تولیدکنندگان بزرگ خودرو در اروپا هستند، در رده‌های بالای این جدول خالی است. بررسی نام‌های تجاری نشان می‌دهد 10 برند بیشترین تعداد محصول ثبت شده در بانک را دارند.

این برندها شامل تولید فیلتر (روغن، بنزین و هوا)، محلول‌های شستشو ( چرخ، شیشه و رنگ) و افزودنی‌های روغن می‌شود.

داده‌های بانک NDP حاکی از آن است که نانوذرات دی سولفید تنگستن، فلورین، نانوذرات دی اکسید تیتانیم، دی اکسید سیلیسیم و الماس بیشترین سهم را در تولید محصولات فناوری نانو صنعت خودرو داشته است.

این نانوساختارها معمولا برای افزایش ماندگاری، قابلیت تمیزکنندگی، محافظت قطعات، روانکاری، بهبود احتراق، آب گریزی و ایجاد خواص آنتی‌باکتریال به این محصولات اضافه شده‌اند.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۹ آذر ۱۳۹۵ - ۹:۱:۳۷ دیده شده : ۲۷بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۷۸۱
  • تعداد حاضران : ۲۴۲
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها