freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


‌علیرضا سلیمی در آستانه دهم آذرماه روز مجلس در گفت‌وگو با ایسنا، ‌با اشاره به اینکه مجلس دهم هنوز شکل خودش را پیدا نکرده و زود است که درخصوص آن به قضاوت بنشینیم، اظهار کرد: هنوز جای اقدامات عمیق و دقیق در مجلس دهم خالی است به همین دلیل بررسی عملکرد هنوز قابل انجام نیست.

وی با بیان اینکه البته و متاسفانه نمایندگان در برخی اقدامات اولویت‌بندی‌های اشتباهی داشته‌اند، گفت: امتیاز دادن تلویحی نمایندگان به مجلس آمریکا در تحمیل دو تحریم جدید نسبت به ایران اعم از تمدید ۱۰ ساله تحریم ها و تحریم فروش هواپیما به ایران را یکی از اشتباهات نمایندگان مجلس دهم عنوان کرد.

عضو کمسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اغلب نمایندگان مجلس دهم جدید هستند و باید برای تصمیمات دقت عمل بیشتری صورت گیرد به همین دلیل قضاوت در خصوص مجلس دهم زود است، افزود: مجالس شورای اسلامی و همچنین مجلس دهم ویژگی های خاص خود را دارند نمایندگان حاضر در هر دوره مجلس نخبگان و منتخبان مردم هستند که باید نقش خود را ایفا کنند و در کنار این ایفای نقش باید استقلال لازم خود را داشته باشند.

وی تصریح کرد: مجلس هیچگاه نباید درگیر با دولت یا وکیل الدوله باشد و هر بار یکی از این نگاه‌ها بر رفتار نماینده حاکم شود قطعا با رسالت اصلی خود در مجلس فاصله گرفته است، به همین دلیل نمایندگان که تشکیل دهنده مجلس شورای اسلامی هستند باید مجلس مستقلی را ایجاد کنند و با شجاعت وظایف خود را به انجام برسانند.

سلیمی با تاکید بر اینکه نماینده نباید از حضور در مجلس به عنوان فرصتی برای حل و رفع مسائل خود استفاده کند، افزود: مجلس هیچ گانه نباید به کانون حزب گرایی بدل شود چراکه قطعا این رفتارها آسیب های جدی را به دنبال خواهد داشت. امروز شاهدیم برخی نمایندگان به صورت حزبی و فراکسیونی رای می‌دهند که این قطعا برای نظام و مجلس آسیب زا خواهد بود.

وی با بیان اینکه مردم به ما رای داده‌اند که خدمت کنیم و نباید صرفا به دنبال فراکسیون‌های خود باشیم و تحت تاثیر مسائل سیاسی و با زاویه منافع ملی و عمومی را رد کنیم، گفت: این نگاه‌ها در مجلس دهم بسیار کم است، اما همین تعداد کم خود بسیار زیاد است، مجلس باید مستقل باشد، نگاه استکبارستیزی در آن موج بزند و با رصد کلیه ظرفیت‌های کشور و براساس اولویت‌ها تصمیم‌سازی کند.

این نماینده مجلس اولویت‌های امروز کشور را بحث بیکاری و رکود عنوان کرد و با اشاره به اینکه باید با در نظر گرفتن اولویت‌های کشور با نگاه به سیاست‌های اقتصادی مقاومتی پیش برویم، گفت: در مواردی شاهد بودیم که برخی نمایندگان تحت تاثیر لوایح دولت بودند و گاهی شاهد رفتارهای دولت‌زده هستیم که آفت مجلس هستند.

سلیمی تاکید کرد: نماینده باید در جای خود از دولت حمایت کرده و در جای خود تذکرات و انتقادات خود را مطرح کند چراکه هدف اصلاح و پیشبرد امور است و اگر این نگاه برای رضای خدا و خدمت به مردم باشد قطعا مردم را به سمت خود خواهد کشاند و می‌توانیم ادعا کنیم که به وظیفه شرعی، قانونی، اجتماعی و عقلی خود عمل کرده ایم.


انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۶:۴۲ دیده شده : ۳۱بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۶۱۸
  • تعداد حاضران : ۲۰۰
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها