freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


چکیده: رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان بازوی کمکی برای توسعه تکنولوژی و فناوری در بخش کشاورزی هستند.

اسکندر زند رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، در خصوص فعالیت شرکت‌های دانش بنیان اظهار داشت: در بخش کشاورزی 350 شرکت دانش‌بنیان فعال وجود دارد که با توجه به اهمیت فعالیت این نوع شرکت‌ها در نظر داریم  تعداد آن را به یک هزار واحد برسانیم. وی با بیان اینکه شرکت‌های دانش‌بنیان بازوی کمکی توسعه تکنولوژی و فناوری در بخش کشاورزی محسوب می‌شوند، گفت: این شرکت‌ها در رشد تحقیقات، توسعه تکنولوژی در کشاورزی و همچنین در بحث امنیت‌غذایی نقش موثری می توانند، ایفا کنند. معاون وزیر جهاد کشاورزی عنوان کرد: دستیابی به شرکت‌های دانش‌بنیان در عرصه صنعت دام از جمله مهم ترین اولویت‌های ما به شمار می‌رود.

وی ادامه داد: با وجود آنکه صنعت دام از وضعیت مناسبی درکشور برخوردار است اما لازم است که برای توسعه بیشتر این صنعت اقدامات و برنامه ریزی اساسی صورت گیرد.

توسعه کشاورزی با ورود دانش فنی به عرصه تولید میسر است

عباسعلی عامری معاونت بهبود تولیدات گیاهی، گفت: با توجه به شاخص‌هایی که برای شرکت‌های دانش‌بنیان در نظر گرفته شده این شرکت‌ها  توانمندی قابل توجهی در بخش کشاورزی خواهند داشت. وی در خصوص عرصه فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان افزود: بسیاری از شرکت‌های دانش‌بنیان در عرصه‌های باغبانی، حفظ نباتات، زراعت و مکانیزاسیون فعال هستند و از این رو دولت برای این شرکت ها تسهیلاتی در قالب بسته‌های حمایتی فراهم کرده است. عامری ادامه داد: برخی از شرکت‌های دانش بنیان در مسائل مختلف کشاورزی استان از قبیل نشا پیوندی، بذر هیبرید، کشت بافت و مکانیزاسون فعال هستند.

معاونت بهبود تولیدات گیاهی از فراهم کردن زمین برای شرکت‌های مکانیزاسیون دانش‌بنیان خبر داد و گفت: از طریق وزارت صنعت، معدن و تجارت در تلاشیم که این شرکت‌ها را وارد سامانه مرکز توسعه مکانیزاسیون نماییم تا از این طریق از وجود آن‌ها بهره‌مند شویم. به گفته وی به طور ویژه به دنبال توسعه بحث نشا پیوندی در سطح استان هستیم.

عامری در پاسخ به این سوال که برنامه‌ای برای توسعه شرکت‌ها ی دانش‌بنیان در سطح استان وجود دارد، تصریح کرد: یکی از اقدامات اساسی در جهت توسعه کشاورزی ورود دانش فنی به عرصه تولید است که از این رو شرکت‌های دانش‌بنیان تاثیر بسزایی در توسعه این بخش دارند و با نگاه ویژه به این شرکت‌ها به دنبال آن هستیم تا از این طریق کارها را پیش بریم.

منبعباشگاه خبرنگاران

منبع : ارانیکو ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۱:۴۷ دیده شده : ۴۲بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۲۰۴
  • تعداد حاضران : ۱۶۷
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها