freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


اگر مایل هستید بدانید که چگونه عمر خودرو را افزایش دهید، خواندن این مطلب را از دست ندهید.

خودروها در جاده به طور متوسط 10.8 سال عمر مفید دارند. میانگین سفر در هر سال حدود 24 هزار کیلومتر است. البته ماشین ها و کامیون هایی که این روزها تولید می شوند از نظر مهندسی و مواد کاربردی بسیار بهتر از چند سال قبل هستند. اما با همه اینها برخی دوست دارند استفاده بیشتری از ماشین خود داشته باشند و در ضمن، رینگ و موتور آن نیز قابل اعتماد باشد. برای اینکه ماشین 400 هزار کیلومتر بیشتر عمر کند راهکارهای ساده ای وجود دارند و با رعایت آنها می توان به نتیجه دلخواه دست پیدا کرد.

1. مکانیک خوب پیدا کنید و همیشه پیش او بروید

مکانیک هم مانند پزشک خانوادگی است. رابطه طولانی مدت داشتن با مکانیک به نفع ماشین شما است زیرا او دیگر همه دردهای ماشین را می داند و می داند چه تعمیراتی روی آن انجام شده است. مکانیک های متفرقه بیشماری در سطح شهر وجود دارند اما اگر یک نمایندگی ثابت پیدا کنید بسیار برایتان بهتر است. مکانیک های نمایندگی های برندهای مختلف چون همه روز روی یک برند مشخص کار می کنند، تخصص بیشتری در کار خود دارند. بعلاوه، آنها به قطعات فابریک ماشین دسترسی سریع تر و مطمئن تری نیز دارند. اطلاعاتشان نیز به روز و به لحظه است.

2. با آرامش رانندگی کنید

هر چه بهتر با ماشین خود رفتار کنید، ماشین نیز بیشتر عمر می کند. سعی کنید همه قسمت های ماشین رابه طور دایم چک کنید تا مشکلی نداشته باشد. ترمزها، ساسات و بدنه همه باید در بهترین حالت خود باشند. سعی کنید باآرامش رانندگی کنید و لازم نیست خشم خود از ترافیک را سر ، فرمان، دنده و داشبورد ماشین خالی کنید.

3. همیشه روغن ماشین را چک کنید

موتورهای ماشین های مدرن به گونه ای طراحی می شوند که حتما باید روغن های سبک برای آنها استفاده کرد تا کارکرد و مصرف سوخت مناسبی داشته باشند. مالک خودرو باید بداند ماشین او چه موتوری دارد و چه نوع روغنی برای آن مناسب است. اصولا بین 5 هزار تا 11 هزار کیلومتر باید روغن ماشین را عوض کرد. لازم نیست تند به تند روغن را عوض کنید اما فراموش نکنید دیرتر از آنچه کارخانه برایتان مشخص کرده است این کار را انجام ندهید. همیشه وقتی بنزین می زنید روغن را نیز چک کنید تا بالا باشد. فقط اینکه میان هر تعویض روغن می توانید 5 هزار کیلومتر رانندگی کنید، دلیل نمی شود خودرو روغن بیشتری مصرف نکرده باشد.

4. ماشین را در سایه پارک کنید

تابش های فرابنفش باعث کمرنگ شدن رنگ بدنه، پوسیدگی تودوزی اتومبیل و خراب شدن چراغ های جلوی ماشین می شوند. پلاستیک های اتاق خودرو زیر گرمای آفتاب خشک می شوند. ماشین را همیشه در پارکینگ یا زیر سایه پارک کنید. یا اگر جای پارکی در سایه پیدا نکردید از سایه گیر سراسری برای شیشه جلوی ماشین استفاده کنید. البته همیشه هم ماشین را زیر سایه درختان پارک نکنید زیرا شیره درخت یا فضولات پرندگان نیز باعث خوردگی و از بین رفتن رنگ بدنه می شود.

5. سیستم خنک کننده ماشین باید خنک بماند

لوله سیستم خنک کننده ماشین، استفاده دشواری دارد. خراب شدن سیستم خنک کننده می تواند منجر به خرابی موتور شود. ساختار آلومینیومی و بسته موتورهای جدید نمی تواند به طور مکرر انبساط‌ بخار آب‌ یا گاز در سیلندر موتور که در نتیجه گرمای بیش از حد است را تاب بیاورند. بنابراین، شلنگ رادیاتور و بخاری را به طور مرتب چک کنید و پس از 240 هزار کیلومتر آنها را تعویض کنید. در این حالت خوب است پمپ آب را نیز عوض کنید. البته آن را در زمان سرویس تسمه تایم انجام دهید.

6. سرویس تسمه تایم را به موقع انجام دهید

بله، تعویض تسمه تایم هزینه زیادی دارد اما اگر این کار را در موعد خود انجام ندهید می تواند به آسیب های جدی در موتور منجر شود. بهترین زمان برای تعویض تسمه تایم بعد از 160 هزار تا 200 هزار کیلومتر است. از آنچه که تسمه تایم اغلب پمپ خنک کننده را پیش می راند بسیار منطقی است در همین زمان این پمپ را نیز عوض کنید.

7. باهوش و با تدبیر باشید

مسافرت های طولانی برای ماشین بهتر است. در سفرهای کوتاه داخل شهری، موتور به اندازه کافی گرم نمی شود تا میعان گاز لازم برای میل لنگ و اگزوز را درست کند. در نتیجه آب در آنها جمع می شود و استهلاک ماشین بالا می رود. مهندسین مکانیک این اتفاق را چرخه غلط می نامند و اعتقاد دارند سفرهای کوتاه داخل شهری باعث کوتاه شدن عمر موتور می شوند. این چرخه باطل برای روغن ماشین به ویژه در هوای سرد بسیار ضرر دارد. اگر ناگزیر به استفاده از ماشین در مسیرهای کوتاه هستید، دست کم مسیرهای بزرگراه و اتوبان را انتخاب کنید تا دمای ماشین به اندازه لازم برسد.

8. گرم کردن ماشین پیش از حرکت

در زمستان بسیار خوب است پیش از حرکت، اجازه دهید کمی موتور گرم شود. این کار باعث می شود تا روغن در موتور و ترمزها به دمای لازم برسد. یک دقیقه برای این منظور کافی است. بیشتر از این زمان فقط باعث سوخت بیهوده بنزین می شود. در هواهای بسیار سرد – صفر درجه و زیر صفر درجه – اگر سفر شما واجب نبود از آن چشم پوشی کنید. استارت در این هوا برای موتور و باتری سخت است؛ گریس سفت می شود و لوله و شلنگ ها یخ می زنند.

9. تمیز نگه داشتن خودرو

فضولات پرندگان و شیره درختان باعث از بین رفتن رنگ بدنه می شود. گل و خاک باقی مانده در گلگیرها نیز رطوبت را در خود نگه می دارند و موجب پوسیدگی می شوند. نمک جاده نیز از دیگر دشمنان اصلی خودرو است. اگر از زنجیر چرخ در زمستان استفاده می کنید حتما نمک های موجود را از تایر و رینگ بشویید. ماشین را زیر آفتاب مستقیم یا هنگامی که هنوز گرم است، نشویید.

10. بنزین خوب بزنید

همیشه سعی کنید بنزین خوب به ماشین بزنید. برخی از پمپ های بنزین، بنزین خوبی ندارند و باید با دقت این مساله را تشخیص دهید. هر چند وقت یکبار بد نیست بنزین خالص و سوپر بزنید.

11. جنس تودوزی باید خوب باشد

صندلی ها و تودوزی ماشین نیز بخشی از کیفیت و عمر خودرو را تشکیل می دهند. کاورهای قابل تعویض صندلی ها را می توان به راحتی تعویض کرد و شست. به طور مثال، اگر قهوه، چای یا سس روی صندلی بریزد دیگر نگرانی برای کثیف ماندن آنها وجود ندارد. شاید روکش چرم شیک و باکلاس به نظر برسد اما باید خیلی بیشتر از روکش های معمولی مراقب آنها باشید. کفی های فابریک ماشین را نیز می توانید با انواع بسیار ضخیم که می توانند آب و کثیفی را بیشتر در خود نگه دارند، تعویض کنید.

12. علایم و چراغ های داشبورد را نادیده نگیرید

وقتی چراغی شبیه موتور روشن می شود یعنی مشکلی در موتور ایجاد شده است که باید به آن رسیدگی کنید. یا چراغ روغن به شما گوشزد می کند باید آن را تعویض کنید. به این علامت ها بی توجه نباشید.

منبع: عصر خودرو

منبع : Car_ir ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۵:۱۸ دیده شده : ۶۶بار نویسنده : admin

برای اینکه بچه دوقلو شود برای اینکه بچه دوقلو شود چه باید کرد؟ برای اینکه بچه پسر شود براي اينكه بچه پسر شود برای اینکه بچه پسر شود چه باید کرد برای اینکه بچه پسر شود چه کنیم براي اينكه بچه پسر شود چه بايد كرد برای اینکه بچه پسر شود چه بخوریم برای اینکه بچه پسر شود چکار باید کرد برای اینکه بچه پسر شود چکار کنیم برای اینکه بچه پسر شود چه کار کنیم برای اینکه بچه پسر شود چه کار باید کرد خودرو شماره اروند خودروهای شماره اروند قیمت خودرو شماره اروند خرید خودرو شماره اروند قيمت خودروهاي شماره اروند خودرو شماره ارس خودروهاي ارس شماره قیمت خودرو شماره ارس خودرو های ارس شماره فروش خودرو ارس شماره ارزانترین خودرو ارس شماره خرید خودرو ارس شماره انواع خودرو ارس شماره شرایط خرید خودرو ارس شماره خودرو شماره گذاری ایران خودرو شماره گذاری خودرو وارداتی شماره گذاری اخبار خودرو شماره گذاری سایت ایران خودرو شماره گذاری شماره گذاری خودرو تهران شماره گذاری خودرو 93 شماره گذاری خودرو صفر شماره گذاری خودرو 2014 شماره گذاری خودرو اصفهان شماره خودرو شماره خودروبر شماره خودرو تهران شماره خودرو Vin خودروهای شماره ارس شماره خلافی خودرو شماره امداد خودرو شماره Vin خودرو چيست؟ شماره Vin خودرو کدام است شماره Vin خودرو چیست؟ شماره شناسایی خودرو Vin شماره شناسنامه خودرو Vin دریافت شماره Vin خودرو شماره ی Vin خودرو شماره شناسه خودرو یا Vin شماره Vinکارت خودرو شماتیک خودرو شماتیک برق خودرو شماتیک موتور خودرو شماتیک دینام خودرو شماتیک کولر خودرو شماتیک استارت خودرو شماتیک بدنه خودرو نقشه های شماتیک خودرو شماره خودرو ایران شماره ایران خودرو بندرعباس شماره ایران خودرو تهران شماره ایران خودرو دیزل شماره ايران خودرو شماره امداد خودرو ایران شماره پلاک خودرو ایران شماره تلفن ایران خودرو شماره نمایندگی ایران خودرو شماره گذاری ایران خودرو نگار خودرو شمال شرکت نگار خودرو شمال سایت شرکت نگار خودرو شمال دیاگ نگار خودرو شمال آدرس شرکت نگار خودرو شمال خلافی خودرو شماره پیامک خلافی خودرو پیامک شماره جدید خلافي خودرو شماره پيامك خلافی خودرو شماره اس ام اس شماره پیامکی خلافی خودرو خانه خودرو شمال شرکت خانه خودرو شمال عمر بیشتر باتری لپ تاپ عمر بیشتر باتری گوشی عمر بیشتر باتری عمر بیشتر عمر بیشتر باتری موبایل عمر بیشتر لپ تاپ پرگار طول عمر بیشتر بیشترین عمر انسان بیشترین عمر حیوانات بیشترین عمر در حیوانات چگونه بیشتر عمر کنیم کدام پیامبر بیشتر عمر کرد طول عمر بیشتر چگونه طول عمر بیشتری داشته باشیم زندگی سالم طول عمر بیشتر طول عمر کدام حیوان بیشتر است بیشترین طول عمر انسان بیشترین طول عمر در حیوانات بیشترین طول عمر حیوانات بیشترین طول عمر زندگی سالم و طول عمر بیشتر چکار کنیم بیشتر عمر کنیم کند شدن ویندوز 10 کندی چارمز کندی چارمز پورن کندی چارمز در ایران کندی چارمز پورنو کندی چارمز به انگلیسی کندی چارمز اینستاگرام کندی چارمز بیوگرافی کندی چارمز کلیپ کندی چارمز دانلود فیلم کندی چارمز کیست کندی بار كندي بار کندی باربور کندی بار تولد کندی بار چیست بازی کندی کراش بستنی کندی بار میز کندی بار ظروف کندی بار چای بار کندی کندی کراش کندی کراش سودا کندی کراش برای کامپیوتر کندی کراش تقلب کندی کراش جدید کندی کراش چند مرحله است کندی کراش ساگا کندی کراش اندروید کندی کراش برای اندروید کندی کراش آنلاین کندی جیمی 12 نکته برای اینکه خودرو شما بیشتر عمر کند

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۲۰۲
  • تعداد حاضران : ۱۱۷
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها