freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


یک روان‌شناس گفت: فرد زود رنج خودآزاری زیادی دارد و در برابر برخوردهایی که با روحیات او سازگار نیست، بسیار آزرده‌خاطر می‌شود، از این‌رو باید به فکر درمان باشد.

فرشته صادقیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: فرد زودرنج و حساس کسی است که زود آزرده می‌شود و نمی‌تواند در برابر مشکلات و ناراحتی‌های کوچک نیز برخوردی منطقی داشته باشد؛ در واقع افراد زودرنج خیلی ناگهانی و در کمال تعجب اطرافیان، پرخاش می‌کنند، به‌گریه می‌افتند و قهر می‌کنند. البته بروز این عکس‌العمل‌ها در افراد با هم فرق دارد و به نوع شخصیت بستگی دارد.

این روان‌شناس با تاکید بر این ‌که افراد زودرنج نمی‌توانند به راحتی از خود دفاع کنند و خیلی زود بغض می‌کنند، ادامه داد: علت شکل‌گیری این حساسیت‌های زیاد به شخصیت فرد، ژنتیک، یادگیری و تربیت فرد در دوران کودکی برمی‌گردد. این افراد می‌توانند اطلاعات دریافتی از اطرافیان را به صورت عمیق پردازش کنند و خیلی عمیق روی چیزی تمرکز داشته باشند. همچنین در کارهایی که نیازمند دقت، سرعت و جزییات است، نیز مهارت دارند و به شدت وظیفه ‌شناس هستند.

وی افزود: علاوه بر این، زودرنج‌ها در اعمال حرکتی مهارت دارند، بیشتر تحت تاثیر کافئین هستند، در ثابت ماندن مهارت دارند، خلاق هستند و کندتر از محرک‌های شدید ریکاور می‌شوند. البته آن‌ چه بیش از سایر موارد زودرنج‌ها را آزار می‌دهد، پایین بودن اعتماد به نفس است؛ چرا که افراد معتمد به ‌نفس زندگی بهتری را تجربه می‌کنند و شرایط مناسب‌تری دارند. از این‌ رو می‌توان به صراحت گفت که کمبود اعتماد به ‌نفس می‌تواند زمینه شکل‌گیری زودرنجی و حساسیت را فراهم کند.

 صادقیان تصریح کرد: افراد زودرنج خود را پایین‌تر از دیگران می‌دانند. به همین ‌خاطر نمی‌توانند حرف‌ها و نظرات دیگران را تحمل کنند و رفتارهای عجیبی از خود بروز می‌دهند. این در حالی است که قریب به اتفاق آنها دوست ندارند که این‌ طور باشند، اما کاری هم از دست‌شان برنمی‌آید. برخی از آنها نیز تصمیم می‌گیرند که رفت و آمدهایشان را حذف کنند و روابط اجتماعی‌شان را کمرنگ کنند. غافل از این‌ که کناره‌گیری فقط شرایط را بدتر می‌کند و موجب تشدید حساسیت‌ها می‌شود. 

این روان‌شناس با تاکید بر این ‌که اولین گام برای رفع زودرنجی، تقویت اعتماد به ‌نفس است، خاطرنشان کرد: اولین و یکی از بهترین کارهایی که می‌توان برای این گروه از افراد انجام داد، مواجه‌ شدن با موقعیت است. این افراد باید بدانند که نباید از قرار گرفتن در جمع یا شنیدن حرف‌ها و نظرات دیگران احساس ناراحتی بکنند و باید روابط اجتماعی خود را بیشتر کنند. اما قبل از این مرحله باید خودشان را بهتر بشناسند و مهارت‌های ارتباطی را بیاموزند.

وی افزود: افرادی که حساسیت بیش از حد دارند، معمولا از کمبود قدرت ابراز وجود رنج می‌برند و نمی‌توانند حرف‌ها و نظرات‌شان را به درستی مطرح کنند. برای همین هم احساسات منفی‌شان بیشتر می‌شود و همین می‌تواند شرایط را بغرنج‌تر کند. این در حالی است که هیچ ‌کس نباید همه رفتارها و حرف‌های دیگران را به خودمان نسبت بدهیم، چرا که همه حرف‌ها و رفتارهای اطرافیان‌مان به ما ارتباطی ندارد.

صادقیان یادآور شد: اگر می‌خواهیم به فردی که حساس است، کمک کنیم باید رفتار او را با مهارت تغییر دهیم. یعنی باید او را در موقعیت‌های مختلف قرار دهیم و کمکش کنیم تا موقعیت را به خوبی درک کرده و قدرت پذیرش خود را بالا ببرد. همچنین باید این فرصت را در اختیارش قرار دهیم که اعتماد به ‌نفس خود را تقویت کند و وضع بهتری داشته باشد. البته شیوه تربیتی درست پدر و مادر هم در ایجاد این حساسیت‌ها بسیار موثر است. از این‌رو روانشناسان به والدین توصیه می‌کنند که فرزندانشان را برای رویارویی با هر موقعیتی در سال‌های آتی تربیت کنند.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۰:۱۵ دیده شده : ۵۴بار نویسنده : admin

علت زودرنجی علت زودرنجی چیست علت زودرنجی کودکان علت زودرنجي كودكان دلیل زودرنجی کودکان چیست؟ Fatf What Fatf Stands For چیست؟ Gateway What's Gateway Ip Address What Gateway Address What Gateway Means What Gateway Ping What Gateway In Networking What Gateway Timeout What Gateway Number What Gateway Path Of Exile What Gateway 3ds چیست؟ Qfd What Qfd Means چیست؟ Cpu What Cpu Do I Have What Cpu Do I Need What Cpu Is Best For Gaming What's Cpu Mean What's Cpu Usage What Cpu To Buy What Cpu Stands For What Cpu Synology What Cpu Temperature Is Too High چیست؟ Smtp پروتکل چیست؟ Cache حافظه What's Vpn On Iphone What's Vpn On Ipad What's Vpn Mean What Vpn Does What Vpn Should I Use What Vpn Stands For What's Vpn On Iphone 4 What Vpn On Ipod What's Vpn Client What's Vpn Connection What Vps Stands For What Vps Hosting What Vps Do I Need What Vps Can Do What Vps Means What Vps Have Become President What Vps Specs Do I Need What Vps Became President What Vps Should I Use For Rsps What Vps Used For What's Nfc On My Phone What Nfc Means What Nfc On Galaxy S4 What's Nfc On Galaxy S5 What Nfc On Android What's Nfc On Galaxy S3 What Nfc Means In Mobile What's Nfc On Lg G2 What Nfc Teams Are In The Playoffs What Nfc On Phones What Crm Process Step Requires A Cycle Of Continuous What Crm Process Requires A Cycle What Crm Process Requires A Cycle Of Continuous What Crm Process Requires A Cycle Of Continuous Reassessment What Crm Step Requires A Cycle What Crm Stands For What Crm Means What Crm Does What Crm Software What Crm Software Is Best چیست؟ Vpn چیست؟ Vps چیست؟ Nfc چیست؟ Crm علت زودرنجی چیست؟

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۳۰
  • تعداد حاضران : ۲۱۳
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها