freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


یک گروه تحقیقاتی از آفریقای جنوبی در کنفرانس سالانه حمل و نقل، فناوری نانو را عاملی برای کاهش هزینه های ساخت جاده معرفی کردند و معتقدند می توان به جای واردات مواد با کیفیت، از مواد داخلی که با فناوری نانو تقویت شده اند، استفاده کرد.

به تازگی مقاله ای در سی و پنجمین کنفرانس سالانه حمل و نقل آفریقای جنوبی ارائه شده که در آن به بررسی امکان کاهش هزینه ساخت جاده ها با استفاده از فناوری نانو اشاره شده است.
'گریت جوردن' از دانشگاه پرتوریا در سخنرانی خود در این کنفرانس اظهار داشت که در حال حاضر به دلیل بیابانی بوده بخش های مختلف آفریقا، هزینه ایجاد جاده و نگهداری از آن ها بسیار بالا بوده و لازم است این کار به شکل رقابت پذیری درآید.
'جیمز ماینا' از دیگر محققان این دانشگاه می گوید: برای ساخت جاده نیاز به مواد مختلفی است که عوامل محیطی نیز در انتخاب نوع مواد اولیه دخالت دارد و این درحالیست که آوردن مواد از نواحی مختلف به محل ساخت جاده معمولاً هزینه بالایی دارد و بسیاری از پیمان کاران به دنبال کاهش این هزینه ها هستند.
به گفته وی چنانچه کیفیت مواد مورد استفاده در ساخت جاده در نواحی نزدیک مناسب نباشد، باید از نواحی دور این مواد را تأمین کرد و یا اینکه روی بهبود کیفیت مواد موجود کار کرد که در اینجا می توان از فناوری نانو کمک گرفت. ماینا تصریح کرد: نانومواد می توانند کیفیت مواد اولیه فعلی را بهبود دهند و خواص رایج آن ها را تغییر دهند و با این کار دیگر نیاز به صرف هزینه بیشتر برای وارد کردن مواد باکیفیت نیست.
برای مثال اگر از خاک رس استفاده می کنید، این ماده بعد از خیس شدن، آب جذب کرده و متورم می شود و بعد از خشک شدن منقبض می شود اما می توان با فناوری نانو ذرات خاک را آبگریز کرد تا مشکلی ایجاد نشود.راه سازی اهمیت زیادی در رشد اقتصادی کشور دارد؛ چرا که حمل و نقل جاده ای یکی از عوامل توسعه است. بنابراین با تولید ارزان تر و ایمن تر جاده ها می توان مانع از آسیب زیرساخت ها شد و در نهایت برای رشد اقتصادی از این مزیت بهره برد.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۰:۹ دیده شده : ۳۸بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۶۵۴
  • تعداد حاضران : ۲۴۴
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها