freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش ایسنا، روزنامه واشنگتن نوشت : افرادی که دونالد ترامپ برای سمت‌های مربوط به امنیت ملی منصوب کرده است مثل مایک پامپئو، نامزد ریاست سازمان سیا، مایکل فلین و نیکی هالی، فرماندار کارولینای جنوبی به عنوان سفیر آمریکا در سازمان ملل با یکدیگر در موضوعات مهمی همچون روابط با روسیه و جنگ داخلی در سوریه اختلاف نظر دارند اما  این افراد به نظر می رسد در یک موضوع با یکدیگر اتفاق نظر داشته باشند و آن بیزاری از ایران و توافق برجام است.

این روزنامه در ادامه آورده است: ترامپ در طول کمپین انتخاباتی خود بارها توافق برجام را فاجعه دانست و اعلام کرد که در صورت رسیدن به صندلی کاخ سفید تحریم‌ها علیه ایران را دو برابر کرده و برجام را پاره می‌کند. پمپئو تنها مدت کوتاهی پیش از اعلام نامزدی ترامپ در توییتر خود نوشت: امیدوارم این توافق فاجعه بار لغو شود. مایکل فلین نیز پیش تر ضمن اعلام مخالفت خود با برجام اعلام کرد که آمریکا هیچ امتیازی از این توافق به دست نمی آورد.

واشنگتن پست همچنین  افزوده است :ما از توافق هسته‌ای با برجام حمایت کردیم؛ چرا که باعث محدود شدن کنترل ایران بر غنی سازی اورانیوم می‌شود.در حقیقت این یک قمار خطرناک است؛ چراکه مشخص نیست جمهوری اسلامی در طول این دوره ساخت تسلیحات هسته‌ای را برای همیشه از روی میز بردارد، اما در صورتی که ترامپ این توافق را لغو کند یک وارونگی عجیب در اولویت ها رخ می دهد.

اما این ادعاها در شرایطی  توسط واشنگتن پست مطرح  می‌شود که  ایران همواره ضمن رد اتهامات بی اساس آمریکا و غرب بر صلح آمیز بودن برنامه هسته‌ای خود تاکید کرده است.

واشنگتن پست در ادامه گزارش خود آورده است:  پاره کردن توافق برجام هیچ تاثیری بر روی اقدامات و تحرکات ایران در منطقه به ویژه در عراق و سوریه نخواهد داشت بلکه باعث ایجاد یک شکاف میان آمریکا و دیگر قدرت های جهانی عضو توافق خواهد شد.

این رونامه  می‌افزاید: فرانسه، روسیه، انگلیس، آلمان و چین تا زمانی که ایران برجام را نقض نکند هیچگونه تحریمی علیه ایران اعمال نخواهند کرد که البته ایران تاکنون به همه تعهدات خود پایبند بوده است.تهران ذخائر اورانیوم غنی شده خود را ۹۸ درصد کاهش داده است، دو سوم از سانتریفیوژهای خود را بر چیده و هسته‌ راکتور آب سنگین اراک را که قادر به تولید پلوتونیوم بود، بازطراحی کرده است. هم اکنون خطر بسیار کمی وجود دارد که ایران بخواهد به سمت ساخت سلاح هسته‌ای حرکت کند. اما اگر توافق از بین برود، ممکن است چنین اقدامی را انجام دهد، بنابراین ترامپ باید به سخنان ژنرال جیمز متیس با تجربه که احتمالا قرار است به سمت وزارت دفاع منصوب شود، به دقت گوش کند. متیس با وجود اینکه منتقد توافق برجام بود اما سال گذشته اعلام کرد که هیچ بازگشتی وجود ندارد.

انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۶:۱۲ دیده شده : ۳۳بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۸۶
  • تعداد حاضران : ۱۸۲
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها