freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


با افزایش احتمال‌ها در خصوص انتخاب میت رامنی به عنوان وزیر خارجه آمریکا، جان کری به رئیس جمهور منتخب این کشور درباره حفظ میراث واشینگتن در عرصه سیاست خارجی هشدار داد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه، در حالی که دونالد ترامپ به رایزنی‌های خود برای انتصاب وزیر خارجه دولت آتی خود ادامه می‌دهد، جان کری، وزیر خارجه آمریکا، به وی درباره ضرورت حفظ میراث دولت باراک اوباما در عرصه سیاست خارجی هشدار داد. 

دونالد ترامپ برای سپردن سکان هدایت دستگاه دیپلماسی آمریکا در دوره ریاست جمهوری خود در انتخاب میت رامنی، دیوید پترائوس، رئیس برکنارشده پیشین آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) و همچنین باب کورکر، سناتور جمهوری‌خواه، مردد است. 

در این بحبوحه جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا، از میلیاردر پوپولیست نیویورکی خواست میراثی را که دولت باراک اوباما در عرصه سیاست خارجی به جا گذاشته است، حفاظت کند. کری تاکید کرد: «بسیار ضروری است که ما به متحدان و دوستان آمریکا در جهان و همچنین اصول خود پشت نکنیم.» 

خبرگزاری فرانسه نوشت: وزیر خارجه آمریکا، که سومین فرد در دستگاه اجرایی این کشور است در واقع وجهه آمریکا در جهان محسوب می‌شود. وزارت خارجه آمریکا یک شبکه گسترده دیپلماتیک شامل هفتاد هزار دیپلمات در سرتاسر جهان را هدایت می‌کند و در دستگاه اجرایی آمریکا از اهمیت فوق العاده‌ای برخوردار است به همین علت تعیین وزیر خارجه آتی آمریکا در رایزنی‌های دونالد ترامپ رئیس جمهور آینده آمریکا برای تشکیل کابینه به یک نبرد تلخ پنهان تبدیل شده است. 

رایزنی‌هایی که رئیس جمهور منتخب آمریکا روزهای شنبه و یکشنبه گذشته در باشگاه شخصی خود در فلوریدا انجام داد و مذاکرات محرمانه‌ای که وی در چند روز اخیر در این زمینه دنبال کرده است، به انتصاب وزرای مهم کابینه آتی وی یعنی وزارت امور خارجه، دفاع و خزانه داری منجر خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۸:۱۵ دیده شده : ۲۲بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۲۵۸
  • تعداد حاضران : ۲۰۵
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها