freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: از ابتدای مهرماه امسال تولید و شماره‌گذاری موتورسیکلت کاربراتوری در کشور متوقف شده است.

توليد موتورسیکلت‌های کاربراتوری از ابتدای مهرماه امسال متوقف شده استسعید متصدی معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ ضمن یادآوری مصوبه تیرماه 1395 هیئت دولت، همچنین مصوبه بهمن ماه 1394 کمیته ملی کاهش آلودگی هوا، گفت: از ابتدای مهرماه امسال تولید و شماره‌گذاری موتورسیکلت کاربراتوری در کشور متوقف شده است.

وی با بیان اینکه این موضوع با هماهنگی و اطلاع نیروی انتظامی انجام شده است، بیان داشت: طبق مصوبه دولت، نیروی انتظامی مي‌تواند تمامی مجوزهای قبلی در زمینه موتورسیکلت‌های کاربراتوری را لغو و از شماره‌گذاری آن‌ها ممانعت کند.

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست افزود: بر اساس هماهنگی‌های صورت گرفته با وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین برنامه زمانی اخذ شده از کارخانجات تولید موتورسیکلت و مهلت اعلام شده به تولیدکنندگان، از ابتدای مهرماه تنها موتورسیکلت‌های انژکتوری مجوز تولید و شماره‌گذاری دریافت كرده‌اند.

متصدی گفت: خوشبختانه هم‌اکنون شاهد تولید انواع مختلفی از موتورسیکلت‌های انژکتوری در کشور هستیم که می‌تواند پاسخگوی مطالبات در این حوزه باشد.

وی ادامه داد: با توجه به تردد حدود 11 میلیون موتورسیکلت در کشور و همچنین تولید آلودگی پنج برابری هر موتورسیکلت نسبت به یک خودرو، این اقدام می‌تواند تأثیر بسیار زیادی بر بهبود هوا در کشور به ویژه کلانشهرها داشته باشد.

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: خروج موتورسیکلت‌های کاربراتوری که پیش از این تاریخ تولید و شماره‌گذاری شده‌اند، نیازمند برنامه‌ریزی و اعتباری جداگانه است که البته شهرداری‌ها می‌توانند در آن نقش مهمی داشته باشند و با توجه به تسهیلات دولت برای توسعه خودرو و موتورسیکلت برقی همچون حذف سود بازرگانی واردات، در این زمینه اقدام کنند.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۵:۲۵ دیده شده : ۲۹بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۷۵۰
  • تعداد حاضران : ۱۱۷
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها