freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش"دی اسپورت"؛در حالی فردا لیگ دسته دوم وارد هفته سیزدهم خود خواهد شد که در گروه نخست این رقابت ها مطمئنا شاهد بازی های 6امتیازی حساس و زیبایی خواهیم بود جایی که تیم های مدعی مقابل رقبای مستقیم خود باید صف آرایی کنند.

صدر گروه نخست لیگ دو در هفته سیزدهم و آخرین دیدار نیم فصل در گرو دو دیدار برق نوین شیراز-فولاد نوین اهواز و شهرداری اراک -  اروند خرمشهر می باشد که به نظر کار اروندی ها به مراتب ساده تر خواهد بود هرچند که شهرداری اراک نسبت به چند بازی نخست خود در لیگ دو تغییرات زیادی را به خود دیده است.

با اینکه هفته سیزدهم هفته پایانی نیم فصل مسابقات لیگ دسته دوم خواهد بود اما طبق برنامه اعلامی از سوی کمیته مسابقات لیگ دسته دوم تیم ها دیدارهای هفته چهاردهم و پانزدهم را انجام خواهند و سپس به تعطیلات نیم فصل می روند.

نفت امیدیه - نفت و گاز گچساران(6امتیازی برای19امتیازی ها)

یکی از مهم ترین دیدارهای هفته سیزدهم لیگ دسته دوم در امیدیه برگزار خواهد شد جایی که دو تیم نفت امیدیه و نفت و گاز گچساران باید به دنبال جبران نتیجه هفته پیش خود و حرکت به سوی صدر جدول باشند.

این دو تیم به نوعی نتوانستند هفته گذشته نتایج خوبی را کسب کنند؛نفت امیدیه مقابل تیم قعرجدولی شهرباران تهران متوقف شد و نفت و گاز نیز در خانه مقابل برق نوین شیراز متوقف شد.

با اینکه هر دوتیم در امتیاز19برابرهستند اما خط حمله و دفاعی نفت و گاز نسبت به نفت امیدیه برتر است.خط حمله نفت و گازی ها با زدن 20گل پس از فولاد نوین زهردارترین خط حمله گروه نخست است و خط دفاعی این تیم نیز با5گل خورده یکی از محکم ترین خط های دفاعی لیگ دو است اما در مقابل نفت امیدیه با زدن14گل و خوردن9گل خط هجومی و دفاعی متوسطی دارد.

نفت امیدیه با توجه به امتیاز میزبانی مطمئنا به دنبال کسب3امتیاز و جانماندن از کورس صعود است اما نفت و گازی ها نیز با توجه به انگیزه بالایی که از صعودهای پیاپی در جام حذفی کسب کرده اند به چیزی جز پیروزی فکر نخواهند کرد که این قضیه به جذابیت و همچینین حساسیت بیشتر این بازی خواهد افزود.

برق نوین شیراز - فولاد نوین اهواز(جدال بهترین خطوط حمله و دفاعی لیگ دو در شیراز)

یکی دیگر از دیدارهای 6امتیازی هفته سیزدهم جدال دو تیم صدرنشین فولاد نوین اهواز و رده چهارمی برق نوین شیراز در شهر گل و بلبل است.

فولادی ها که چراغ خاموش از اول فصل حرکت کرده در چند هفته گذشته خود را به عنوان جدی ترین مدعی صعود نشان داده است اما مطمئنا در این هفته فولادی ها برای حفظ صدرنشینی کار سختی را در پیش خواهند داشت چرا که باید در خانه تیم مدعی برق نوین شیراز که با توقف نفت و گاز گچساران شگفتی ساز در شهرش انگیزه گرفته برود.

در هفته گذشته که فولادی ها موفق شدند در یک بازی نزدیک یکی دیگر از رقیب های مستقیم خود یعنی بعثت کرمانشاه را شکست دهند؛ امیدوار است بتواند با شکست دیگر رقیب مستقیم خود تا پایان نیم فصل صدرنشین بماند.

اما تیم برق نوین شیراز نیز که موفق شد هفته گذشته شگفتی ساز جام حذفی را در شهرش متوقف کند انگیزه بالایی دارد و بدون شک در شهر خود می تواند برای صدرنشین شاخ و شانه بکشد.

آمار جالبی که می توان در خصوص این بازی به آن اشاره کرد این است که تیم فولاد نوین اهواز با24گل زده هم اکنون در میان تمام تیم های لیگ دویی زهردارترین خط حمله را داراست و برق نوین شیراز نیز با2گل خورده در میان تمام تیم های لیگ دویی محکم ترین خط دفاعی را دارا می باشد که باید منتظر بود و دید این تقابل زیبا و جذاب به سود کدام یک به پایان خواهد رسید.

کیمیافرآیند - شهرباران تهران (جدال قعرنشینان در هفته سیزدهم)

در هفته سیزدهم دو تیم قعرنشین کیمیافرایند تهران به سرمربیگری جهانبخش جعفری و شهرباران تهران به سرمربیگری کوروش جمشیدی باید به مصاف هم بروند.

شهرباران تهران که با تغییر کادر فنی توانسته تیم متفاوتی از چند بازی نخست خود نشان دهد هفته گذشته دست به کار بزرگی زد و نفت امیدیه مدعی را متوقف کرد.

کیمیافرآیندی ها نیز که هفته گذشته استراحت داشتند امیدوارند که بتوانند تیم انگیزه گرفته شهرباران تهران را با شکست بدرقه کنند تا شاید اندکی به ادامه رقابت ها امیدوار شوند.

اما شهربارانی ها نیز به خوبی می دانند که اگر قصد ماندن در لیگ دسته دوم را دارند باید از این بازی ها با رقیب های مستقیم با دست پر خارج شوند.

شهرداری اراک - اروند خرمشهر(شاگردان نیکبخت در اندیشه بازگشت به صدر)

شهرداری اراک که با 11امتیاز در مکان یازدهم جدول قرار دارد اگر می خواهد که از میان تیم های قعرنشین فاصله بگیرد باید امتیازات خانگی خود را جمع کند کاری که اراکی با اینکه نتوانسته اند به خوبی انجم دهند اما به عنوان مثال در هفته هفتم موفق شدند تیم مدعی نفت امیدیه را با شکست بدرقه کنند.

اروندی ها که با آمدن نیکبخت جان تازه ای گرفته اند در هر بازی خانگی و غیرخانگی برای پیروزی به میدان می روند چیزی که کار اراکی ها را ممکن است با مشکل مواجه کند.

اروند خرمشهر می تواند با پیروزی مقابل شهرداری اراک و با احتمال توقف فولاد نوین مقابل برق جدید شیراز در بازی پایانی نیم فصل صدرنشین شود که البته این امر ساده نخواهد بود و باید دید شهرداری می تواند شگفتی بیافریند یا شاگردان نیکبخت باز هم صدرنشین می شوند.

زاگرس یاسوج - سپهرنقش جهان (رویارویی مرز نشینان میانه جدول در یاسوج)

سپهرنقش جهان که با18امتیاز در مکان هفتم جدول قرار گرفته تیمی است که بسیار هوشمندانه نتیجه می گیرد این تیم توانسته با نتایج خوب خانگی خود در میانه جدول قرار بگیرد هم اکنون که در بازی پایانی نیم فصل قرار گرفته ایم اگر سپهری ها که معمولا در دیدارهای خارج از خانه موفق عمل نمی کنند بتوانند زاگرس یاسوج را شکست دهند حتی می توانند خود را به عنوان مدعی جدید صعود نشان دهند.

اما در طرف مقابل نیز زاگرس یاسوج که هفته گذشته با یک گل مغلوب اروند خرمشهر شد نتوانسته از بازی های خانگی خود استفاده لازم را ببرد با این وجود اگر تیم یاسوجی بتواند با 3امتیاز دیدار را به پایان برساند می تواند در ادامه به مسابقات امیدوار باشد.

بعثت کرمانشاه - قشقایی شیراز(شگفتی ساز جام حذفی در دیار بیستون)

بعثت کرمانشاه که حتی چند هفته نیز موفق شد صدر جدول را تجربه کند با باخت هفته گذشته مقابل فولاد نوین اهواز به رده ششم جدول سقوط کرد اما این تیم مطمئنا در شهر خود برای کسب3امتیاز به میدان خواهد رفت حتی اگر رقیبش قشقایی شیرازی باشد که در جام حذفی پرسپولیس را شکست داد.

قشقایی که به نظر با شکست پرسپولیس در جام حذفی بیش از حد در کانون توجهات قرار گرفت تاثیر منفی آن را به جای تاثیر مثبتش به جان خرید؛ طوری که هم اکنون این تیم شیرازی با11امتیاز یکی از گزینه های سقوط است.

آمار جالب در خصوص این دو تیم اینکه بعثت کرمانشاه جز دیدار مقابل برق نوین شیراز که در خانه مغلوب این تیم شد در سایر دیدارهای خود در خانه موفق به شکست رقبا شده است و قشقایی شیراز جز پیروزی در خانه شهرباران تهران در سایر دیدارهای خارج از خانه مغلوب حریفان شده است.

بدون شک با توجه به نیاز مبرم دو تیم به کسب3امتیاز شاهد دیدار جذابی از این دو تیم در کرمانشاه خواهیم بود.

گزارش:علیرضا یاوری


منبع : دی اسپورت ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۸:۵۱ دیده شده : ۲۹بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۹۰۹
  • تعداد حاضران : ۲۴۵
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها