freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


یک سخنگوی دفتر نخست‌ وزیری بریتانیا اعلام کرد با مشاوران دونالد ترامپ درباره اهمیت اجرای کامل توافق هسته‌ای ایران، رایزنی خواهد کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ به نقل از ایندیپندنت، یک سخنگوی دفتر ترزا می، اعلام کرد مقام‌های امنیتی دولت این کشور در صدد رایزنی با مشاوران «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور منتخب آمریکا، برای گوشزد کردن اهمیت برجام به وی هستند.

براساس این گزارش، این مقام دولت انگلیس افزود این کشور اهمیت زیادی برای این توافق قائل است و «تلاش دیپلماتیک زیادی» برای حصول آن انجام داده است.

این خبر ساعاتی بعد از آن منتشر ‌شد که «جان برنان» رئیس سازمان سیا در گفتگو با شبکه خبری بی بی سی، نسبت به عواقب لغو توافق اتمی ایران از سوی رئیس جمهور جدید آمریکا هشدار داد.

این سخنگو تصریح کرد اکثر آمریکایی‌ها با توجه به اینکه ما چنین نقشی در حصول توافق هسته‌ ای ایران ایفا کرده‌ایم موضع ما را در خصوص آن می‌دانند.

وی افزود: واضح است که در حال حاضر رئیس‌ جمهور منتخب آمریکا روی انتقال قدرت متمرکز است و در حال سر و سامان دادن به تیمش است.

سخنگوی همچنین گفت: چنانکه ما دیروز مشخص کردیم، برنامه این است که دو مشاور امنیت ملی قبل از پایان سال جاری در آمریکا با مشاوران ترامپ دیدار کنند؛ بنابراین من مطمئن هستم که این، فرصت خوبی برای صحبت کردن درباره طیفی از مسائل سیاست خارجی فراهم خواهد کرد.

ترامپ در جریان کارزار انتخابات ریاست‌جمهوری ابتدا گفت: توافق هسته ‌ای ایران و گروه 1+5 را لغو خواهد کرد. وی بعداً از این موضع عقب‌نشینی کرد و گفت: درباره برخی مفاد آن بار دیگر با ایران مذاکره می‌ کند.

سخنگوی دفتر ترزا می تاکید کرد موضع انگلیس درباره اهمیت این توافق بسیار روشن است. تلاشهای دیپلماتیک زیادی برای حصول این توافق انجام شد و ما قاطعانه از توافقی که حاصل شده حمایت می‌کنیم.

وی تصریح کرد هدف ما این است که اطمینان حاصل کنیم که این توافق به نحو مناسب اجرایی می ‌شود و ما با شریکانمان برای اجرای آن همکاری می‌کنیم.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۵ - ۲۰:۵۵:۲۰ دیده شده : ۳۸بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۶۵
  • تعداد حاضران : ۲۱۰
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها