freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


بر اساس تحقیقات مشترک محققان دانشگاه‌های استنفورد و مونیخ، خودروهای الکتریکی در مقایسه با خودروهای هیدروژنی از لحاظ هزینه و اثرات زیست‌محیطی گزینه‌ی مناسب‌تری هستند.

مدت‌ها است که طرفداران خودروهای الکتریکی و هیدروژنی بر سر میزان تأثیرات زیست‌محیطی هر یک از این خودروها به بحث با یکدیگر می‌پردازند. اگرچه هیچ‌یک از این خودروها آلاینده‌ی خاصی تولید نمی‌کنند، اما میزان آلاینده‌های تولیدی در فرآیند تولید هیدروژن و الکتریسیته حائز اهمیت است و یک تحقیق جدید، برتری خودروهای الکتریکی را در این زمینه به اثبات رسانده است.

بر اساس تحقیق محققان دانشگاه استنفورد و دانشگاه فنی مونیخ، خودروهای الکتریکی علاوه بر انتشار کمتر آلاینده‌ها، از لحاظ هزینه نیز به‌صرفه‌تر هستند. این تحقیق علمی، که تا حدودی تحت حمایت کمپانی بی‌ام‌و است، به دنبال تعیین میزان تأثیر استفاده از خودروهای الکتریکی و هیدروژنی در مقیاس بزرگ بر میزان مصرف انرژی کلی بود و برای این منظور، ایالت کالیفرنیا در ایالات متحده به عنوان نمونه انتخاب شد. نتایج این تحقیق در ژورنال معتبر علمی انرژی منتشر شده است. تعداد خودروهای الکتریکی در کالیفرنیا از سایر ایالت‌ها بیشتر است و تنها ایالتی است که در آن خودروهای هیدروژنی به فروش می‌رسند.

محققان، شهر لوس آلتوس هیلز (Los Altos Hills - در نزدیکی دانشگاه استنفورد) را برای سنجش سناریوهای فرضی حالات ممکن در آینده،  انتخاب کردند. در یکی از این سناریوها که مربوط به سال ۲۰۳۵ میلادی است؛ فرض شد ۳۸ درصد خودروهای موجود در این شهر، وسایل نقلیه‌ی الکتریکی و هیدروژنی هستند. همچنین فرض شد هیدروژن به ارزان‌ترین روش در محل تولید می‌شود و برای تأمین انرژی الکتریکی مورد نیاز خودروهای الکتریکی، از خورشید و شبکه سراسری برق استفاده می‌شود.

محققان، احتمال استفاده از انرژی خورشیدی اضافی برای تولید هیدروژن را  نیز در نظر گرفتند. به علاوه‌، امکان استفاده از هیدروژن اضافی برای تولید الکتریسیته یا استفاده از آن به‌عنوان جایگزین گاز طبیعی در گرمایش خانه‌ها پیش‌بینی شد. در نهایت، نتیجه‌ی به‌دست‌آمده حاکی از  برتری خودروهای الکتریکی در مقایسه با خودروهای هیدروژنی بود. دانشمندان به این نتیجه رسیده‌اند که برای ایجاد فضای رقابتی در بحث هزینه‌ها، خودروهای هیدروژنی باید با قیمت بسیار کمتری نسبت به خودروهای الکتریکی عرضه شوند؛ البته به‌احتمال بسیار زیاد، در آینده‌ی نزدیک یا حتی چند سال آینده، خودروهای هیدروژنی با قیمتی بسیار بالاتر نسبت به رقبای الکتریکی خود عرضه خواهند شد. علاوه بر این، بر اساس نتایج این تحقیق، استفاده از هیدروژن اضافه برای تولید الکتریسیته و گرمایش خانه‌ها مؤثر نخواهد بود و در سال ۲۰۳۵ تنها بخش اندکی از هیدروژن تولیدی توسط خورشید برای گرمایش خانه‌ها استفاده خواهد شد.

در حال حاضر به علت کمبود زیرساخت‌ها، استفاده از پیل‌های سوختی هیدروژنی با محدودیت روبه‌رو است. کالیفرنیا تنها شبکه‌ی ایستگاه‌های سوخت هیدروژنی در آمریکا را دارد و به همین دلیل فروش این خودروها در حال حاضر به مرزهای این ایالت محدود شده است. در حقیقت؛ در حال حاضر راه‌اندازی ایستگاه‌های سوخت هیدروژنی، هزینه‌ی بسیار بیشتری نسبت به ساخت ایستگاه‌های شارژ خودروهای الکتریکی دارد و همین امر دلیل سرعت رشد پایین شبکه‌های ایستگاه سوخت هیدروژنی است.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵ - ۰:۳۰:۱۱ دیده شده : ۳۹بار نویسنده : admin

خودروهای الکتریکی خودروهای الکتریکی در ایران خودروهای الکتریکی ایران خودروهای الکتریکی و هیبرید الکتریکی خودروهای الکتریکی تسلا خودروهای الکتریکی هوشمند خودروی الکتریکی خودروی الکتریکی ایرانی خودروی الکتریکی پاراکس خودروی الکتریکی تسلا خودروی الکتریکی Iev2 خودرو الکتریکی خودروهای با قیمت 80 میلیون خودروهای باکیفیت ایران خودروهای باکیفیت ایرانی خودروی باکیفیت ایرانی خودروهای با کیفیت داخلی باکیفیت ترین خودروهای داخلی خودروی با کیفیت داخلی لیست خودروهای با کیفیت داخلی خودروهای با کیفیت خودروهای با کیفیت چینی خودروهای با کیفیت تولید داخل خودروهای با کیفیت ایرانی خودروهای با کیفیت ایران خودرو خودروهای با کیفیت خارجی خودروی با کیفیت و قیمت مناسب لیست خودروهای با کیفیت خودروهای با قیمت مناسب خودروی با قیمت مناسب خودروهای جدید با قیمت مناسب خودروی خوب با قیمت مناسب خودروهای شاسی بلند با قیمت مناسب خودروی شاسی بلند با قیمت مناسب با کیفیت ترین خودروهای چینی با کیفیت ترین خودروهای چینی در ایران خودروهای با پلاک ارس خودروهای ارس پلاک با قیمت شرایط رانندگی با خودروهای ارس پلاک رانندگی با خودروهای دنده اتوماتیک رانندگی با خودروی دنده اتوماتیک رانندگی با ماشینهای دنده اتوماتیک آموزش رانندگی با خودروهای دنده اتوماتیک روش رانندگی با خودروهای دنده اتوماتیک آموزش رانندگی با خودروی دنده اتوماتیک آموزش رانندگی با ماشینهای دنده اتوماتیک نحوه رانندگی با ماشینهای دنده اتوماتیک نحوه رانندگی با خودروی دنده اتومات رانندگی با خودروهای دو دیفرانسیل باکیفیت ترین خودروهای داخلی 95 باکیفیت ترین خودروهای داخلی سال 93 باکیفیت ترین خودروی داخلی باکیفیت ترین خودروهای داخل باکیفیت ترین خودروهای ساخت داخل باکیفیت ترین خودروی تولید داخل بمب هیدروژنی بمب هیدروژنی فیلم بمب هیدروژنی ایران بمب هیدروژنی کره شمالی بمب هیدروژنی تزار بمب هیدروژنی کبالت بمب هیدروژنی روسیه بمب هیدروژنی امریکا بمب هیدروژنی اپارات بمب هیدروژنی شوروی پیوند هیدروژنی پیوند هیدروژنی در آب پیوند هیدروژنی بین مولکولی پیوند هیدروژنی در Dna پیوند هیدروژنی در آب سنگین پیوند هیدروژنی ویکی پیوند هیدروژنی مولکول آب پیوند هیدروژنی در آب و یخ پیوند هیدروژنی در یخ پیوند هیدروژنی آمونیاک سوخت هیدروژنی سوخت هیدروژنی چیست؟ سوخت های هیدروژنی انرژی هیدروژنی انرژی هیدروژنی چیست انرژی هیدروژنی و پیل سوختی انرژي هيدروژني موتور هیدروژنی موتور هیدروژنی خودرو موتور جت هیدروژنی طرز کار موتور هیدروژنی آموزش ساخت موتور هیدروژنی ساخت موتور هیدروژنی موتور خودروهای هیدروژنی روش کار موتور هیدروژنی خودروی هیدروژنی خودروی هیدروژنی تویوتا خودروهای هیدروژنی خودرو هیدروژنی خودروی هیدروژنی چیست خودروهاي هيدروژني طرز کار خودروهای هیدروژنی تاریخچه خودروهای هیدروژنی تردی هیدروژنی تردی هیدروژنی چیست؟ تردی هیدروژنی در جوشکاری تردي هيدروژني انواع تردی هیدروژنی دانلود مقاله تردی هیدروژنی پیل هیدروژنی پیل هیدروژنی چیست؟ پیل های هیدروژنی پیل های سوختی هیدروژنی خودروهای الکتریکی؛ برنده‌ی نبرد با خودروهای هیدروژنی

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۵۴
  • تعداد حاضران : ۱۱۵
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها