freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


بیمارى آسم نوعى افزایش پاسخ راه‌هاى هوایى ریه به محرک هاى مختلف است.

افزایش تحریک پذیرى و حساسیت مجارى هوایى ریه به محرک هاى داخلى و خارجى سبب ایجاد التهاب در آنها مى‌شود و به صورت انقباض و تنگى گسترده مجارى هوایى تظاهر مى‌کند. در این حالت بیمار به دلیل تنگى شدید راه هاى هوایى دچار تنگى نفس و سرفه مى شود.

علائم آسم

آسم یک بیمارى دوره‌اى است و بیماران خصوصاً افراد جوان و کودکان ممکن است در هنگام معاینه هیچ گونه نشانه غیرعادى نداشته باشند. بیماران در فواصل بین حملات حاد آسم بدون علامت هستند.

در حمله حاد آسم علائم به صورت تنگى نفس، خس خس سینه و سرفه بروز مى‌کند. اما در کل علائم آسم خصوصاً در کودکان بسیار متفاوت است به گونه‌اى که در بعضى از موارد مادر کودک آسمى فقط متوجه ضعف عمومى، خستگى و خمودگى و کاهش فعالیت کودک خود مى شود. سرفه در بچه ها ممکن است تنها علامت بیماری باشد.

 علائم مزمن آسم ممکن است به صورت سرفه هاى خشک پشت سر هم و متناوب بروز کند. تقریباً تمام بیماران آسمى شب ها بدحال‌تر مى شوند و بسیارى از بیماران صبح‌ها پس از خواب شبانه هنگام نفس کشیدن احساس سختى و فشار روى قفسه سینه دارند.

علل آسم

در بیشتر از  نیمی از موارد  بیماران مبتلا به آسم خصوصاً کودکان سابقه شخصى یا خانوادگى آلرژى مانند آب ریزش بینى، کهیر و اگزما و یا آلرژى‌هاى غذایى وجود دارد.

در آسم ناشی از آلرژی به مواد حساسیت زا مانند گرده گیاهان، اجزاى حیوانى مثل مو، پر، پشم، گرد و غبار خانگى و قارچ ها سبب افزایش شدت بیمارى مى‌شوند. بنابراین در مورد بیمارانى که زمینه آلرژى دارند باید تا سر حد امکان رویارویى با مواد حساسیت‌ زا را کاهش داد.

وجود ‌پوسته‌های و موهای جداشده از بدن حیوانات خانگى در محیط زندگى در بروز حملات آسم موثر است. محیط زندگى باید کاملاً تمیز و عارى از هرگونه گردوغبارى باشد.

 بندپایان بسیار کوچکى در گرد و خاک خانگى و در میان پرز هاى فرش و موکت  وجود دارند که به آنها «مایت» یا "هیره" گفته مى شود.

مایت ها با چشم غیرمسلح دیده نمى‌شوند و به صورت انگل در محیط زندگى انسانى و حیوانى زندگى مى کنند. ورود مایت ها به دستگاه تنفس سبب بروز و افزایش شدت بیمارى آسم مى شود.

آسم  غیر مربوط به آلرژی ممکن است ناشى از واکنش به داروهایی مثل آسپیرین  و یا ناشى از عوامل شغلى و یا عفونت هاى دستگاه تنفسى یا حتی ناشی از ورزش باشد.

در فصول سرد سال با افزایش عفونت هاى دستگاه تنفسى فوقانى چه از نوع ویروسى و چه باکتریایى علائم بیمارى آسم شدیدتر مى شود. از این رو براى پیشگیرى از ابتلا به عفونت هاى تنفسى براى کودکان آسمى واکسن آنفلوآنزا توصیه مى شود.

ورزش و فعالیت، خنده، هواى سرد و خشک، بوى قوى و محرک هایى مثل دود سیگار ، رنگ و بخارهای شیمیایى و حتى استرس روانى  نیز بیمارى آسم را شدیدتر مى کند.

پیشگیری و درمان

آگاه بودن بیماران آسمى با سرشت بیمارى آسم، استفاده صحیح از درمان‌ها و پرهیز جدى از مواد حساسیت‌زا با تغییر زندگى و پاکسازى محیط زندگى و شناخت عوامل تشدید‌کننده بیمارى همه و همه در کنترل و پیشگیرى از بروز حملات آسم بسیار موثر است.

آسم هرگز به طور کامل قابل علاج نیست و معمولاً درمان و اداره طولانى مدت براى کنترل آن نیاز است.


یکى از راه هاى درمان بیمارى آسم استفاده از اسپرى هاى استنشاقى است که معمولاً توسط بیماران ترجیح داده مى شود. سالبوتامول و تربوتالین از جمله اسپرى هایى هستند که به طور شایع نسخه مى شوند.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱:۱۵:۱۵ دیده شده : ۶۳بار نویسنده : admin

نگاهی دقیق به هسته سلول نگاهی دقیق به هسته ی سلول نگاهی دقیق فیزیکدانان جدید به بیماری صرح دچار است بیماری به انگلیسی بیماری نقرس به انگلیسی اسم بیماری به انگلیسی بیماری زردی به انگلیسی بیمار به انگلیسی بيمار به انگليسي بیماری ها به انگلیسی بیماری به زبان انگلیسی بیماری زونا به انگلیسی انواع بیماری به انگلیسی بیماریها به زبان انگلیسی بيماريها به زبان انگليسي اسامي بيماريها به زبان انگليسي اسامی بیماریها به زبان انگلیسی لیست بیماریها به زبان انگلیسی بیماری ها به زبان انگلیسی انواع بیماری به زبان انگلیسی بیماری سرماخوردگی به زبان انگلیسی نام چند بیماری به زبان انگلیسی بیماری های مختلف به زبان انگلیسی بیماری ام اس به زبان انگلیسی بيماري ها به زبان انگليسي نام بیماری ها به زبان انگلیسی اسامی بیماری ها به زبان انگلیسی بیماریها به انگلیسی اسامی بیماریها به انگلیسی اسم بیماریها به انگلیسی لیست بیماریها به انگلیسی بیماریهای خاص به انگلیسی انواع بیماریها به انگلیسی بیماری به نام لوپوس بیماری به سوی مرگ کتاب بیماری به سوی مرگ دانلود کتاب بیماری به سوی مرگ بیماری به زبان عربی اسامی بیماری ها به زبان عربی اسم بیماری ها به زبان عربی بیماری ها به زبان عربی تلقین به بیماری تلقین به بیماری ایدز تلقین به بیماری ام اس تلقین به بیماری قلبی تمارض به بیماری آسم چیست بیماری آسم چیست آسم کودکان چیست علائم آسم چیست؟ آسم عصبی چیست آسم ورزشی چیست؟ آسم خفیف چیست علت آسم چیست درمان آسم چیست آسم برونشیال چیست آسم در کودکان آسم کودکان گیاهی آسم کودکان در ایران آسم در كودكان علائم آسم در کودکان بیماری آسم در کودکان درمان آسم در کودکان آسم خفیف در کودکان علت آسم در کودکان حمله آسم در کودکان آسم عصبی آسم عصبی درمان آسم عصبي علائم آسم عصبی بیماری آسم عصبی داروی آسم عصبی نشانه های آسم عصبی علائم آسم کودکان چیست آسم خفیف آسم خفیف درمان آسم خفیف کودکان آسم خفیف متناوب آسم خفيف علائم آسم خفیف بیماری آسم خفیف درمان بیماری آسم خفیف آسم آلرژیک آسم آلرژیک چیست آسم آلرژیک کودکان آسم آلرژیک در کودکان آسم آلرژيك درمان آسم آلرژیک علائم آسم آلرژیک علایم آسم آلرژیک آسم غیر آلرژیک درمان گیاهی آسم آلرژیک آسم و آلرژی آسم و آلرژی کودکان آسم و آلرژی چیست آسم و آلرژی در بارداری آسم و آلرژی مرکز طبی کودکان آسم و آلرژي آسم و آلرژي در كودكان کلینیک آسم و آلرژی تهران انجمن آسم و آلرژی ایران کلینیک آسم و آلرژی آسم و ورزش آسم و ورزش Ppt آسم و ورزش Pdf بیماری آسم و ورزش رابطه آسم و ورزش مقاله آسم و ورزش آسم و فعالیت ورزشی آسم ورزشی آسم ورزش درمان آسم ورزشی علائم آسم ورزشی عوارض آسم ورزشی علایم آسم ورزشی مقاله آسم ورزشی درباره آسم ورزشی آسم کودکان آسم كودكان آسم کودکان و درمان آن آسم کودکان طب سنتی آسم کودکان درمان آسم کودکان + تبیان نگاهی دقیق به بیماری آسم

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۲۰۳
  • تعداد حاضران : ۱۰۸
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها