freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


محققان با استفاده از رادار نفوذکننده در زمین موجود در مدارگرد شناسایی مریخ، پی برده اند که منطقه اتوپیا پلانتیا (Utopia Planitia) در سیاره سرخ، یک لایه یا صفحه یخی با ضخامت 80 الی 170 متری را که از ایالت نیو مکزیکو آمریکا نیز بزرگ تر است در خود به صورت پنهان جای داده است.

 

گفته می شود که حداقل 50 درصد از این صفحه یخی غول پیکر، از آب خالص تشکیل شده است. پیش تر نیز شک و گمان های زیادی در رابطه با وجود آب در این قسمت از مریخ وجود داشت، اما کاوشگر قبلی مریخ یعنی فضاپیمای اودیسه، قادر به مطالعه بخش های زیر سطح سیاره مریخ نبود.

 

دانشمندان به New York Times اعلام کرده اند که به احتمال زیاد این صفحه یخی به جای مانده از عصر یخبندان در سیاره سرخ است، پیش از اینکه ذوب شود و تبدیل به دریاچه شود و یا در فضا تبخیر شود.

 

اما اطلاع از وجود صفحه های یخی غول پیکر در مریخ برای درک هرچه بیشتر ما از گذشته این سیاره که از آن به عنوان محل زندگی بعدی انسان ها نام برده می شود، بسیار مفید است و می تواند نقشی بسیار اساسی را در آینده زندگی بشر ایفا کند.

 

از این پس، فضانوردان می توانند سیستم های مخصوص جمع آوری آب در مریخ را در مکان هایی بسیار راحت تر نسبت به قطب ها قرار دهند و پژوهش هایشان را در این زمینه گسترش دهند. قطعاً مریخی که در آن آب آشامیدنی به راحتی یافت شود، رویای بسیاری از فضانوردان را محقق خواهد کرد.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵ - ۲:۳۱:۱۴ دیده شده : ۲۶بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۰۰۰
  • تعداد حاضران : ۲۰۱
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها