freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


گروهی از محققان قصد دارند با استفاده از یک هواپیمای خورشیدی موسوم به SolarStratos تا ارتفاع 24 کیلومتری زمین پرواز کنند. در این ارتفاع، انحنای زمین و ستارگان آسمان روز، قابل مشاهده هستند.

هدف از انجام این پروژه به نمایش گذاردن قابلیت های بالقوه انرژی های تجدیدپذیر و همچنین بررسی امکان پرواز انسان در چنین ارتفاعی با استفاده از انرژی خورشیدی است.
هواپیمای SolarStratos توسط شرکت PC-Aero ساخته شده و سیستم خورشیدی آن توسط مرکز الکترونیک و میکروتکنولوژی سوییس توسعه یافته است. این هواپیما، اولین هواپیمای تجاری خورشیدی است که قابلیت حمل دو سرنشین را دارد و قادر است در لایه هواکره (لایه هوای اطراف زمین) از جو زمین پرواز کند.
طول هواپیمای SolarStratos به 8.5 متر و طول بال های آن 24.9 متر است. این هواپیما تنها 450 کیلوگرم وزن دارد، اما 22 متر مربع پنل خورشیدی روی آن نصب شده است که توان مورد نیاز موتور الکتریکی 32 کیلوواتی آن را تامین می کند و علاوه بر این یک باتری لیتیومی با توان 20 کیلو وات بر ساعت را شارژ می کند.
این ویژگی ها امکان پرواز هواپیما را به مدت 24 ساعت فراهم می کنند. با وجود این قرار است برنامه پرواز به لایه هواکره در مجموع 10 ساعت و 15 دقیقه به طول انجامد.
قرار است این هواپیما از ابتدای سال 2017 میلادی پروازهای آزمایشی را آغاز کند و در سال 2018 پرواز اصلی را به انجام برساند.

هواپیمای خورشیدی به حاشیه فضا می‌رود

هواپیمای خورشیدی به حاشیه فضا می‌رود

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵ - ۴:۵۵:۵۰ دیده شده : ۳۶بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۳۴
  • تعداد حاضران : ۲۲۰
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها