freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


«جلال محمودزاده» روز پنج شنبه (11آذرماه) در گفت وگو با خبرنگار کردپرس گفت: رده ی دوم مالیاتی در بین استان های کشور نشان می دهد که مامورین مالیاتی و سازمان مالیات فشار مضاعفی را بر استان آذربایجان غربی و بالاخص شهر مهاباد تحمیل کرده است.

وی گفت: اقتصاد استان آذربایجان غربی بر محور کشاورزی استوار است و استانی غیر صنعتی به شمار می رود. با توجه به اینکه  بخش کشاورزی مطابق قانون از پرداخت مالیات معاف است پس قطعا باید این استان در بخش کشاورزی از پرداخت مالیات معاف باشد و  بلطبع باید از نظر میزان پرداخت مالیات و ارزش افزوده نسبت به سایر استان های صنعتی همچون اراک و اصفهان دریافتی مالیات از مردم  نیز کمتر باشد، اما این استان از نظر درآمد مالیاتی اینگونه نیست.

محمود زاده اظهار داشت: از طرفی اصناف و بازاریان در استان آذربایجان غربی و مهاباد در سال های 93 و 94 تحت فشار بی رویه مالیاتی قرار داشته اند در حالیکه ما در این سال ها با معضل رکود اقتصادی روبه رو بوده ایم. این روند با کاهش درآمد ارتباط مستقیم دارد و طبعا بایستی مالیات نیز کاهش می یافت اما در بعضی از صنف ها مخصوصا اصناف طلا فروشی، آهن فروشی و خواروبار فروش میزان دریافت مالیات چند برابر شده است.

وی افزود: در بخش کشاورزی نیز هم در استان و هم در مهاباد، شرکت های مکانیزاسیون کشاورزی، آب بران، آبیاری تحت فشار، تعاونی های دام مکلف به پرداخت وام هایی در حدود 40 تا 50 میلیون تومان شده اند در حالیکه طبق قانون نباید وام پرداخت نمایند.

نماینده ی مردم مهاباد گفت: همچنین تشکل های غیر انتفاعی و خیریه در مهاباد که توسط مردم و خیرین راه اندازی شده اند نیز موظف به پرداخت مالیات شده اند و برای تشکل هایی  مانند کاهش اعتیاد، پیشگیری از معضلات اجتماعی، تشکل نورافزا، انجمن ژین در حدود 20 تا 30 میلیون تومان مالیات مقرر شده است باید توجه داشته باشیم که این انجمن ها درآمد زایی و منبع درآمدی ندارند و باید مالیات هم پرداخت نمایند.

وی ادامه داد: در کل این قسم مالیات ها در بخش کشاورزی و انجمن های مردم نهاد ستم مضاعفی است که بر مردم استان آذربایجان غربی روا داشته می شود حتی قسم اعظمی از اصناف و بازاریان مهاباد مشمول جریمه عدم پرداخت مالیات نیز شده اند.

محمودزاده با اشاره به دریافت 3 گانه ارزش افزوده گفت:  3 بار ارزش افزوده دریافت می شود از تولید کننده، فروشنده و خریدار به گونه ایی که ارزش افزوده ی سال 88 که به اصناف و بازاریان ابلاغ نشده بود و مبلغی از خریدار هم دریافت نکرده بودند بعدها در سال 93 اداره ی امور مالیاتی کشور خواستار دریافت آن شده در حالیکه اجناس به فروش رسیده اند این مسئله به مشکل جدی منجر شده که بنده به این خاطر در مجلس وزیر اقتصاد را استیضاح کرده و به طرح یک سوال ملی از وزیر اقتصاد در ارتباط با اینکه «چرا باید فشار مالیاتی بر مردم تحمیل شود؟» اقدام نمودم.

محمودزاده افزود: بدین خاطر نادر جنتی  معاون مالیاتی سازمان مالیات کل کشور  روز سه شنبه 9 آذرماه به مهاباد سفر کردند و طی جلساتی فشرده که با اصناف، بازاریان، صاحبان صنایع و تشکل های مردم نهاد برگزار کردیم و پرونده هایی که مورد ستم مالیاتی قرار گرفته بودند جز به جز مورد بررسی قرار گرفتند و مقرر شد که جرائم مالیاتی بخشوده شود و اصنافی که به صورت غیر قانونی مالیات بر آن ها وضع شده بود مورد تجدید نظر قرار بگیرند.

وی گفت: پرونده های زیادی باید بررسی شود که روز دوشنبه هفته ی آینده ی مدیر کل مالیاتی استان به همراه معاون مدیر جهت رسیدگی به مابقی پرونده های مالیاتی به مهاباد سفر خواهند کرد وامیدورایم معضلات مالیاتی برطرف گردند.

کد مطلب: 119360  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۹/۱۱  |  ساعت: ۱۰ : ۲۶

منبع : کردپرس ارسال به :
انتشار : پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۱:۱۴ دیده شده : ۳۹بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۹۰۹
  • تعداد حاضران : ۲۴۵
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها