freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش کردپرس، مدیرعامل تعاونی تاکسیرانی خطی سنندج اظهار کرد: قشر تاکسیرانی معضلات و کمبودهای فراوانی را دارد که نیاز به توجه و یک اقدام جدی در رفع آن است، در این راستا برای کاهش هزینه و مشکلات راننده های تاکسی با توجه به شعار سال لازم بود یک عزم جدی و قدم های مثبتی را برداریم.

اسماعیل مکری ادامه داد: تعاونی تاکسیرانی سنندج در سال 93 ثبت شده است، اگر رانندگان تاکسی سنندج در سی روز کامل ماه انجام فعالیت داشته باشند و بنا بر نبود هیچ گونه مشکلی از بابت خانواده و ماشین همچنین در کل ماه روزانه 50 هزار تومان درآمد داشته باشند لذا با کاهش 30 هزارتومان استهلاک ماشین می توان گفت جمعا در ماه هفتصد هزار تومان شاید درآمد هر راننده تاکسی در سنندج است که این به واقعیت زیر فقر وضعیت یک جامعه است.

وی افزود: برای کاهش هزینه رانندگان تاکسی با برنامه ریزی های صورت گرفته و در جهت ثابت نگه داشتن کرایه تاکسی و رضایت مندی شهروندان و استقبال آنها از تاکسی لذا تصمیم به اقدامات جدی و اساسی کردیم.

مکری بیان کرد: با  برنامه های صورت گرفته تعاونی تاکسی داران تشکیل و خدمات ارزنده ای به آنها داده شد و در حال حاضر درکل کشور بی نظیر وبی سابقه بوده است چراکه در هیچ جای از شهرهای کشور خدمات ارزنده ای به این صورت به راننده گان تاکسی داده نمی شود.

وی به شرایط عضویت در این تعاونی اشاره کرد و گفت: تعاونی 4138 خطی تاکسیرانی سنندج روزانه با پرداخت یک هزار تومان و جمعا در ماه سی هزار تومان حق شارژ، خدمات موتوری با تمامی امکانات وسایل تعمیری رایگان  در اختیار رانندگان تاکسی قرار می گیرد.

مدیر تعاونی تاکسیرانی سنندج  با اشاره به امکانات موجود در تعاونی افزود: تعمیرات جلوبندی، چهار مرتبه کارواش در ماه به صورت رایگان ، در نوبت دهی منظم به رانندگان به عنوان سفیران در سطح شهر شهروندان بتوانند لذت کافی از نظافت و تمیزی خودرو برخوردار باشند، همچنین آرایشگاهی برای اصلاح سر و صورت رانندگان به صورت رایگان ارایه خدمات داده می شود. در بخش حمل و نقل نیز دو سایپا یدک برای تاکسی های زمین گیر در سطح شهر در کمترین زمان ممکن به مجتمع خدمات موتوری تعاونی بدون پرداخت هزینه ای ارجاع داده می شود.

اسماعیل مکری گفت: فروشگاه قطعات به صورت مستقیم از کارخانه های بزرگ و معتبر خریداری می شود، که کیفیت اجناس و قیمت در اولویت هدف تعاونی می باشد لذا باید برای رانندگان تاکسی ملموس باشد هر نوع خریدقطعاتی از تعاونی با گارانتی معتبر و قیمت مناسب نسبت به سایر مکان های دیگر بهتر است.

وی ادامه داد:  لاستیک  خودرو و باتری نیز ازدیگر خدمات تعاونی با کمترین قیمت و به صورت اقساط ماهیانه است همچنین با مستقر بودن نمایندگی بیمه البرز در تعاونی که باکمتر از 20 درصد پیش پرداخت و اقساط 7 الی 8 ماه بیمه ماشین خود را پرداخت کنند.

مکری به دیگر خدمات موجود در تعاونی اشاره کرد و افزود:  قرارداد با معاینه فنی  شماره 3 است که هر راننده تاکسی از طرف تعاونی به معاینه فنی مراجعه کنند بدون نوبت و کمترین زمان ممکن معاینه فنی دریافت و با 10 درصد تخفیف بتواند در این زمینه کار خودر ا انجام دهد.

وی بیان کرد: امیدواریم بتوانیم در فاز بعدی تعاونی طرح و برنامه های بیشتری برای رانندگان تاکسی داشته باشیم و دراقدامات گسترده تر خدمات بهتری به خانواده های رانندگان تاکسی هم داده شود واین آمادگی را داریم که با تدابیر و تصمیم گیری های هیئت مدیره برنامه های خاصی اجرا کنیم.

مکری گفت: بهربرداری طرح تعاونی در هفته دولت با حضور شخصیت های استانی و شهری این تعاونی افتتاح شده است و روژانه میانگین 5 تا 10 نفر برای ارایه خدمات  مراجعه  می کنند و تقریبا  300 تا 400 نفرنیز عضو ثابت تعاونی شده است.

وی تصریح کرد: سیستم نوبت دهی با مدیریت مدیر کارگاه صورت می گیرد که هر راننده تاکسی به این تعاونی مراجعه  کند، برای تعویض برخی از قطعات ماشین و مکانیکی نوبت دهی دوساعته دارند که در مکان های دیگر یا یک تا دوروز انتظارمواجه می شوند اما در تعاونی  4138 خطی سنندج با یک تا دو ساعت در کمترین  زمان ممکن تعمیرات ماشین ها را انجام خواهد داد.

مدیر عامل تاکسی داران سنندجی خاطرنشان کرد:  بحث آموزش برای خانواده های رانندگان تاکسی بسیار مهم و ضروری است و سعی می شود که با مراکز آموزشی به صورت اقساطی وتخفیف بدون فشار و دغدغه مالی و روانی در جهت ارتقای آموزشی فرزندان آنها  توافق و قرارداد شود.

عضو شورای شهر سنندج نیز در این گفت و گو اظهار کرد: با توجه به این رانندگان تاکسی در فشار و دغدغه مالی بسیاری قرار دارند به عنوانی عضوی از کمیته انضباطی تاکسیرانان با مشکلات رانندگان آشنای بیشتری دارم لذا همکاری لازم را در حد توان نیز دارم.

اسعد فتاحی افزود: رانندگان تاکسی هر ساله در تلاش هستند که با افزایش کرایه تاکسی بتوانند چرخه زندگی پر مشکل خود را به نحوی کاهش دهند اما با افزایش کرایه تاکسی موجب ممانعت از طرف دستگاهای متولی و نارضایتی شهروندان رابه دنبال داشت.

وی گفت: تاکسی و تاکسیرانی یک ارگان خدمات رسان به شهروندان است که باید در کنار آنها تسهیلات ویژه برای این قشر آسیب پذیر جامعه قرار دهیم که بتواند خدماتی به صورت مادام العمرداده شود ودغدغه های آنها را کاهش دهیم .

عضو شورای اسلامی شهر سنندج در ادامه افزود: با تشکیل تعاونی 4138 تاکسیرانی خطی سنندج امیدواریم باتوجه به شکست های گذشته این اعتماد را در بین رانندگان تاکسی ایجاد شود و با همکاری کل اعضای شورای شهر تعامل بسیاری در این زمینه داشته و از طریق نمایندگان مجلس و مسئولان مربوطه به حل و فصل تشکیل این تعاونی بیشتر کمک شود و امیدواریم رانندگان تاکسی دغدغه و نگرانی هزینه های تعمیرات، بیمه و موضوعات دیگر را نداشته باشد.

اسعد فتاحی بیان کرد: تمامی امکانات و خدمات رفاهی که  هر انسانی در زندگی خود طلب می کند و نیاز مند با آن می باشد در فازهای بعدی و درآینده این تعاونی در تمامی امورات برای رانندگان تاکسی مانند سایر اقشار جامعه که از امکانات روز ورزشی، آموزشی، مسکن، پزشکی و موارد دیگر بهرمند هستند باید برای کلیه رانندگان تاکسی ایجاد شود.

وی ادامه داد: رویکرد و توجه رانندگان در این مسئله بسیار مهم است چراکه فقط خود آنها می توانند در توسعه تعاونی نقش داشته باشند و باید با عضو شدن در این تعاونی  وجود آن را ضروری و با  قدرت خود در حفظ آن مشکلات شان را کاهش دهند.
 

کد مطلب: 119312  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۹/۱۱  |  ساعت: ۲ : ۱۱

منبع : کردپرس ارسال به :
انتشار : پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۱:۲۸ دیده شده : ۳۲بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۶۹
  • تعداد حاضران : ۲۳۹
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها