freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش ایسنا، ابراهیم رحیم پور معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه کشورمان در محل شورای فدراسیون روسیه با الیاس محمد اوماخانف معاون مجلس سنای روسیه (شورای فدراسیون روسیه ) دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این ملاقات  اوماخانف ضمن یادآوری سفر هیات شورای فدراسیون روسیه به کشورمان خاطرنشان کرد: امروز شرایط بین المللی بسرعت در حال تغییر و تحول بوده و ما در شورای فدراسیون در این برهه از زمان به توسعه روابط با ایران اهمیت زیادی می دهیم .

وی گفت: امروز شاهد دورنمای جدیدی در روابط دو کشور می باشیم و می‌بینیم که تلاش‌های مقامات عالی‌رتبه دو کشور به ثمر نشسته است و روابط دو کشور در تمامی جهات در حال توسعه و گسترش است.

وی با اشاره به 8 بار ملاقات روساء جمهوری دو کشور و سفر موفق و به موقع خانم ماتوینکو رئیس شورای فدراسیون روسیه به ایران، از تلاش‌های اوماخانف و مهدی سنایی سفیر کشورمان در مسکو جهت توسعه روابط دو کشور تشکر و قدردانی و  اظهار امیدواری کرد که ملاقات‌ها و مذاکراتش در این سفر  به نتیجه دلخواه ختم شود.

معاون وزارت خارجه کشورمان با  تاکید بر این‌که «در بین مقامات دو کشور اراده لازم جهت توسعه روابط وجود دارد» ، افزود: روساء جمهوری دو کشور دو روز قبل و در استانه اجلاس اوپک در وین تماس تلفنی داشتند؛ بنابراین تفاهمات و همکاری‌های دو کشور می‌تواند در تحولات جهانی تاثیر بسزایی داشته باشد.

وی همچنین با اشاره به این‌که «روابط دو کشور در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل 80% رشد داشته است» اظهار کرد: روابط دو کشور در صورتی استراتژیک خواهد شد که روابط اقتصادی رشد کند.

در این ملاقات که باحضور سفیر کشورمان در مسکو انجام شد مسائل و همکاری‌های دو کشور در ابعاد دو جانبه ، سه جانبه ، چند جانبه و منطقه ای مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و طرفین ضمن تاکید بر استفاده از حداکثر توانمندیهای دو کشور در جهت توسعه روابط دوجانبه ،تایید کردند همکاریهای دو کشور در زمینه های کریدور شمال- جنوب ، دریای خزر ، بحران سوریه و نیز منطقه ای موفقیت آمیز بوده و این همکاریها می تواند ضمن خنثی نمودن توطئه های قدرتهای فرامنطقه ای ،صلح و ثبات و امنیت را در منطقه به ارمغان بیاورد.

در این ملاقات همچنین موضوع همکاریها و آخرین وضعیت کریدور شمال –جنوب و نحوه استفاده از مسیر های آن ، همکاریهای استانی و مناطق دو کشور ، راههای ارتقاء حجم روابط اقتصادی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۵:۵ دیده شده : ۲۵بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۷۳۲
  • تعداد حاضران : ۲۲۷
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها