freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


کد خبر: ۴۳۲۳۰۲

۲۰۶  بازدید

تصویربرداری از ستاره ها و دیگر اجرام آسمانی از تلسکوپ های زمینی، به دلیل اتمسفری که زمین را پوشانده دشوار است. اتمسفر مانند یک حجاب بین آسمان دور و تلسکوپ عمل می کند و این حجاب متراکم، مختل کننده و متغیرغیرقابل پیش بینی است.

برترین ها: تصویربرداری از ستاره ها و دیگر اجرام آسمانی از تلسکوپ های زمینی، به دلیل اتمسفری که زمین را پوشانده دشوار است. اتمسفر مانند یک حجاب بین آسمان دور و تلسکوپ عمل می کند و این حجاب متراکم، مختل کننده و متغیرغیرقابل پیش بینی است. این موضوع باعث ایجاد نوساناتی در روشنایی ستاره می شود همان طور که در لایه های مختلف جو منکسر می شود. این اثر باعث می شود به جای نقطه روشنی از نور، یک تصویر آلوده و مغشوش داشته باشیم.

برای اندازه گیری اینکه چگونه جو زمین تغییر می کند، ستاره شناسان نوسانات روشنی یک ستاره روشن شناخته شده را مانیتور می کنند، اما بسیاری مواقع هیچ ستاره درخشانی در جهتی که اطلاعات جوی مورد نیاز است، وجود ندارد. برای حل این مشکل، سک ستاره راهنمای مصنوعی ایجاد شده است. یک پرتوی لیزری که به بالا و در جو تابانده می شود. در حدود 100 کیلومتری، پرتوی لیزری با لایه ای از اتم های سدیم که توسط ذرات ایجاد شده برخورد می کند، که وقتی وارد لایه بالایی اتمسفر می شود بخار می شود و اتم های سدیم را برانگیخته می کند. اتم های برانگیخته نور زردی در همه جهات منتشر می کنند که یک ستاره راهنمای درخشان در قسمت بالایی جو ایجاد می کند که ستاره شناس با استفاده از آن به اندازه گیری می پردازد. در این مطلب تصاویر باشکوهی از پرتوی لیزری را مشاهده می کنید.

تصاویر دیدنی از سیستم ستاره راهنمای لیزری 
منبع : برترین ها ارسال به :
انتشار : پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۵:۲۶ دیده شده : ۷۲بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۷۹
  • تعداد حاضران : ۱۹۶
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها