freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


چکیده: رئیس مرکز تحقیقات آرتمیای کشور گفت: برای تأمین نیاز ۵۰ تنی آرتمیای صنعت آبزی‌ پروری کشور، تولید، تکثیر و پرورش در استان‌های کرمان، مرکزی و استان‌های جنوبی کلید خورد.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، یوسفعلی اسدپور درباره آخرین وضعیت آرتمیای دریاچه ارومیه گفت: بر اساس پایش‌های انجام‌شده در سه ماهه پاییز امسال به‌دلیل شرایط موجود دریاچه ارومیه و سردی هوا، هیچ آرتمیای زنده‌ای در آب باقیمانده دریاچه ارومیه یافت نشد. یوسفعلی اسدپور افزود: در دو ایستگاه کوه زنبیل (بزرگراه شهیدکلانتری) و بندر گمان‌خانه در هر 10 لیتر آب یک عدد آرتمیا مشاهده شد. وی خاطرنشان کرد: آرتمیا در آب بیش از حد شور به دوره کمون فرو رفته است و با توجه به سرد شدن هوای منطقه و آب دریاچه، فعالیت باکتری‌ها و جلبک‌هایی که عامل رنگ سرخی دریاچه بودند، به تدریج در حال کاهش است.

اسدپور ادامه داد: با ورود آب بیشتر به دریاچه و سردی هوا، به تدریج با کاهش رنگ سرخ آب روبه‌رو خواهیم بود.

500هکتار از اراضی کشور به کشت آرتمیا اختصاص یافت

رئیس مرکز تحقیقات آرتمیای کشور درباره تولید، توسعه، تکثیر و پرورش انبوه آرتمیا در سایر مناطق و استان‌های مستعد کشور تصریح کرد: استان‌هایی چون کرمان، مرکزی و استان‌های جنوبی برای تأمین نیازهای آرتمیای مورد نیاز صنعت آبزی‌پروری وارد عرصه می‌شوند. وی افزود: مجوز برای تولید آرتمیا تا سقف 500 هکتار در کل کشور صادر شده است و پیش‌بینی می‌شود نیاز 50 تنی کشور به آرتمیا از این طریق تأمین می‌شود. اسدپور تأکید کرد: تولید تجاری آرتمیا با هدف تأمین نیازهای داخلی، ایجاد اشتغال و استفاده بهینه از منابع آب‌های شور در کشور اجرایی می‌شود. چرا که ضمن ایجاد اطمینان از بهداشت و سلامت محصول، از خروج مقدار زیادی ارز سالانه می‌کاهد.

اسدپور همچنین گفت: برای تأمین نیازهای صنعت آبزی‌پروری سالانه مقداری آرتمیا از کشورهایی چون چین، ویتنام و تایلند وارد می‌شد.

کارگاه‌های تکثیر ماهیان سردآبی در حوزه دریاچه ارومیه مکانیزه می‌شود

رئیس مرکز تحقیقات آرتمیای کشور افزود: با هدف کاهش 500 میلیون مترمکعبی آب در سال، مقرر شد کارگاه‌های تکثیر و پرورش ماهیان سردآبی در حوزه دریاچه ارومیه مکانیزه شوند. وی خاطرنشان کرد: در مرحله نخست 65 کارگاه موجود و فعال حاشیه دریاچه ارومیه در سطح سه پایلوت منطقه‌ای عملیاتی و اجرایی خواهد شد و اعتبارات آن از محل معاونت ترویج ستاد احیای دریاچه ارومیه تأمین و اجرایی می‌شود. اسدپور ادامه داد: عملیات اولیه و تدوین راهکارهای لازم آغاز شده است و برای نجات آرتمیای دریاچه ارومیه و صرفه‌جویی در مصرف آب اقدامات خوبی در دست انجام است.

منبعخبرگزاری فارس

منبع : ارانیکو ارسال به :
انتشار : پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۶:۷ دیده شده : ۳۷بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۰۰۲۵
  • تعداد حاضران : ۲۱۶
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها