freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


  اردوان نوسودی،  روز پنج شنبه (11آذرماه ) در گفتگوی اختصاصی خود با خبرنگار کردپرس گفت: موضوع حاشیه نشینی و سکونت گاههای غیر رسمی همواره بعنوان یکی از عمده برنامه های دولت مورد توجه ویژه و به منظور حل آن فرار گرفته است.

 وی ادامه داد: شورای اسلامی شهر و شهرداری پیرانشهر تا کنون علیرغم وجود مشکلات مالی جهت ارائه خدمات به شهروندان ساکن حاشیه شهر جهت برخورداری از امکانات و خدمات شهری مانند واگذاری انشعابات گاز، و..... و با ارائه راهکارهای مختلف به ادارات جلسات متعددی برگزار نموده است.

نوسودی اظهار داشت: توجه به این نکته ضروری است که بر اساس ماده 8 قانون منع فروش و و اگذاری اراضی فاقد کاربری مشکونی برای امر مسکن صدور هر گونه مجوز تحت هر عنوان از انشعابات چهار گانه صرفاً در قبال ارائه پروانه معتبر ساختمانی، گواهی عدم خلاف یا گواهی پایان ساختمان صادر شده توسط شهرداری با ذکر شماره و تاریخ آن امکان پذیر بوده، عدول هر یک از از مراجع مرتبط بر خلاف ضوابط و مقررات اجرایی طرح های مصوب ممنوع می باشد،لذا در این خصوص بیشترین هزینه مالی را بر شهرداری پیرانشهر تحمیل نموده است.

فرماندار پیرانشهر تصریح کرد: در همین راستا و تا سال 1394 شهرداری علیرغم محدویت های قانونی با هماهنگی شورای اسلامی شهر و با ارائه ی شیوه های مختلف از جمله تقسیط جریمه ماده صد و ... جهت به حداقل رساندن بار مالی بر شهروندان مناطق حاشیه شهر، اقدامات چشمگیری ارائه نموده است.

وی یاداور شد: لیکن با اعلام کتبی سازمان های نظارتی مبنی بر تخطی از موازین ماده 8 قانون، امکان واگذاری انشعابات از جمله گاز شهری برای مناطق حاشیه شهر به تعداد 1500 خانوار فاقد پروانه ساختمانی، متوقف گردید.

 این مقام عالی شهرستان پیرانشهر افزود: در پی حاد شدن مشکل مردم ناشی از افت ناگهانی و شدید دما و شروع فصل سرما و تغییر وسایل گرمایشی منازل بر اساس لوله کشی گاز محلات و حتی نصب علمک، این فرمانداری با درک کامل مشکلات مردم حاشیه نشین، در مرکزیت کانون هماهنگی ادارات خدمات رسان و شهرداری ضمن توجه به مقررات مرتبط با حوزه هریک از ادارات مرتبط به منظور بهره مندی شهورندان از مزایای گاز، اقدام به تشکیل جلسه شورای تأمین شهرستان پیرانشهر در دو نوبت جهت ارجاع موضوع و اخذ مجوز ویژه از شورای تأمین استان با پیشنهاد مستقیم استاندار محترم و دستور ایشان در هامش صورت جلسه اول شورای تأمین شهرستان مبنی بر اینکه مسئولیت تمام عواقب ناشی از واگذاری انشعاب گاز را برعهده گرفتند، گردید.

وی افزود: پس از آن بر اساس صورت جلسه تکمیلی شورای تأمین شهرستان در مورخ 3/9/95 مقرر شد که موضوع در جلسه مورخ 7/9/95 در مرکز استان مطرح و تصویب شود که تشکیل جلسه بلحاظ هم زمانی با ورود پیکر دو تن از شهدای گرانقدر گمنام دفاع مقدس به مرکز استان، فراهم نگردید و پس از پیگیری و تماس تلفنی اینجانب با استاندار محترم جلسه به وقت دیگری در حداقل زمان ممکن موکول گردید.

فرماندار شهرستان پیرانشهر در خاتمه گفت: در خاتمه اینجانب مراتب تقدیر و تشکر خود را از استاندار محترم استان، اعضای شورای تأمین شهرستان و استان، مسئولین و روسای ادارت مرتبط و کلیه شهروندان فهیم و صبور شهرستان پیرانشهر که با پیگیری مستقیم و درک کامل از روند امورات اداری در این راه ما را یاری نموده اند، اعلام می دارم.     

کد مطلب: 119369  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۹/۱۱  |  ساعت: ۱۴ : ۴۳

منبع : کردپرس ارسال به :
انتشار : پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۷:۱۲ دیده شده : ۳۶بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۵۴
  • تعداد حاضران : ۱۱۵
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها