freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


وزیر خارجه روسیه با تکذیب هرگونه دخالت کشورش در رقابت های انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا گفت: این هم پیمانان اروپاییِ آمریکا بودند که در این انتخابات دخالت کردند.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از العالم ؛ "سرگئی لاوروف" روز پنجشنبه در گفت وگو با روزنامه "کویرا دلاسرا" تصریح کرد: روسیه هرگونه دخالت در انتخابات آمریکا را رد می کند. شهروندان آمریکایی با حمایت از نامزدی ترامپ در انتخابات روز هشتم نوامبر به وی برای پیروزی کمک کردند.

وی تصریح کرد: ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه بارها تاکید کرد که مسکو هرگز برای تاثیر گذاری بر مبارزات انتخاباتی در آمریکا تلاش نکرده است، زیرا آن را یک مسئله داخلی آمریکا می داند، و اگر طرف هایی بوده باشند که برای دخالت تلاش کرده اند؛ آنها همان همپیمانان آمریکا هستند.

لاوروف خاطرنشان کرد: باید مطالب نوشته شده و گفته های بسیاری از سران اروپایی درباره ترامپ در دوره مبارزات انتخاباتی را مطالعه کنید.

لاوروف اظهار داشت: دروغ هایی نظیر "هکرهای روسی" و نظایر آن دارد خسته کننده می شود. این مدعیان از زمان پیروزی ترامپ سکوت کرده و هیچ دلیلی مبنی بر "دخالت" روسیه در رقابت های انتخاباتی ارایه نکرده اند؛ با اینکه پیشتر متعهد شده بودند که این کار را خواهند کرد.

وی افزود: این امر تاکید دوباره ای بر پوچ بودن این ادعاهاست که برای کسب یک سری اهداف سیاسی گذرا ساخته و پرداخته شد.

لاوروف ابراز امیدواری کرد که دولت جدید آمریکا اشتباهات دولت اوباما را که باعث وخامت روابط مسکو و واشینگتن شد، تکرار نکند.

لاوروف خاطرنشان کرد: ما از عزم ترامپ برای توسعه همکاری بین آمریکا و روسیه استقبال می کنیم. 

مسکو رویکرد بازی در قبال اجرای یک گفت وگوی واقعگرایانه صریح با واشینگن درباره همه مسائل مندرج در جدول کاری دوجانبه و بین المللی دارد که براساس احترام دوجانبه و لحاظ منافع دیگران و عدم دخالت در امور داخلی دیگران باشد.

 لاوروف در بخش دیگری از سخنانش افزود: دلیل استقرار سامانه های موشکی "اسکندر ام" در منطقه کالینگراد، اقدامات ناتو می باشد.

وزیر امور خارجه روسیه افزود: ناتو به هدف اعمال فشارهای سیاسی و نظامی بر کشور ما، در حال تقویت جناح شرقی خود است.

لاوروف تأکید کرد: به همین دلیل روسیه مجبور است در مقابل، اقداماتی را جهت تقویت توانایی های دفاعی و امنیت ملی انجام دهد.

خبرگزاری اسپوتنیک روسیه تأکید کرد که ناتو به فرماندهی آمریکا در حال اجرای مانورهای نظامی تحریک آمیز، نزدیک مرزهای این کشور است، که این امر باعث افزایش بحران در مناطق مرزی می شود.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۷:۳:۵۸ دیده شده : ۴۰بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۲۰۲
  • تعداد حاضران : ۲۶۸
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها