freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


یکی از رفتارهای راهبردی انسان‌ها برای موفقیت و برنامه‌ریزی در کارها، تخمین صحیح از فرایند رفتار است. 

درواقع با تخمین و محاسبه‌ی صحیح می‌توان از میزان خسارت‌ها و آسیب‌ها کاست و بر میزان سود در سرمایه افزود. در این میان، زمان مهم‌ترین سرمایه محسوب می‌شود. 

 به عنوان مثال، برای مسافرت رفتن سعی می‌کنیم با توجه به مسافت مورد نظر، مدت‌زمان رسیدن به مقصد را تخمین زده تا علاوه بر این‌که از زمان بهره‌ی بیش‌تری می‌بریم، بتوانیم مقدار مواد غذایی یا سایر مایحتاج را برای پیمودن بی‌دغدغه‌ی مسیر محاسبه کنیم. نقش جدول جمع‌بندی هفتگی در دفتر برنامه‌ریزی نیز همین است. زمانی که تجربیات روزانه و هفتگی خود را با دقت در دفتر برنامه‌ریزی یادداشت می‌کنید، قادر خواهید بود برای برنامه‌ریزی هفته‌ی بعد، از میزان واقعی نیاز خود برای مطالعه‌ی هر درس باخبر شده و عملاً از اتلاف بی‌مورد وقت جلوگیری کنید؛ زیرا پیش‌بینی شما  نتیجه‌ی محاسبه‌ی منطقی و نه احساسی مدت‌زمان مورد نیاز برای مطالعه‌ی هر درس به دست می‌آید. 

یادمان باشد که عادت‌های فردی هر شخص و شرایط علمی هر دانش‌آموز در هر درس نقش تعیین‌کننده‌ای در تخمین مقدار زمان لازم برای خواندن تکالیف دارد. با توجه به توضیحات و بیان ضرورت افزایش بهره‌وری از زمان، سعی کنید از این پس با کمک گرفتن از مشاور یا پشتیبان خود، در زمان پیش‌بینی ساعات مورد نیاز برای مطالعه‌ی هر درس برای هفته‌ی آینده، از جدول جمع‌بندی هفتگی (صفحه 182 دفتر برنامه‌ریزی) استفاده‌ی بهینه کنید.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۸:۵۷:۱۵ دیده شده : ۴۰بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۱۶۶
  • تعداد حاضران : ۲۳۳
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها