freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


این روزها فیلم‌های بتمن خیلی بی‌سروته و تجاری شده‌اند. همه‌چیز به اکشن و شاخ‌و‌شانه‌کشی‌‌های خشک و خالی خلاصه شده و کسی دیگر به پیام‌های زیرمتنی شخصیت بتمن توجه نمی‌کند. اما چنین چیزی درباره‌ی انیمیشن «بتمن: بازگشت شوالیه‌‌های شنل‌پوش» فرق می‌کند. این فیلم به من یاد داد که حتی اگر بتمن باشم، باید از خط‌کشی عابر پیاده استفاده کنم. که رقص باله در بخش‌های مختلفی از زندگی خیلی کاربرد دارد و البته سر کار دولتی نباید از چیزهایی که با پول مالیات مردم تهیه شده برای مصارف شخصی استفاده کرد! بله، «بازگشت شوالیه‌های تاریکی» این‌قدر عمیق و البته همین‌قدر دیوانه‌‌وار و خنده‌دار است! واقعا قصد دست انداختن‌تان را ندارم!

راستش را بخواهید خیلی وقت است که بتمن به ابرقهرمان تاریک و بدخلق و افسرده‌ای که امروز می‌شناسیم تبدیل شده است. به‌طوری که اکثر ما او را به عنوان شاید غم‌انگیزترین و پیچیده‌ترین ابرقهرمان این روزها می‌شناسیم. شخصیتی که به زور می‌توانیم یک خنده از او ببینیم یا به زور می‌توانیم او را در حال پرگویی و مزخرف‌گویی پیدا کنیم. (البته اگر کل «بتمن علیه سوپرمن» را فراموش کنیم!) بنابراین خیلی راحت می‌توان فراموش کرد که بتمن زمانی نه تنها قهرمان بزرگ‌سال‌ها نبوده، بلکه نقش خاله شادونه و عمو پورنگ را برای بچه‌های دهه‌ی ۱۹۶۰ برعهده داشته است!

سریال لایواکشن «بتمن» که در این دهه از شبکه‌ ای‌.بی‌.سی پخش می‌شد، بتمن و رابین و جوکر و بقیه را از روی قصد در موقعیت‌های کمدی با پیام‌های اخلاقی ساده قرار می‌داد. مثلا بتمن در یک اپیزود از اهمیت بستن کمربند ایمنی برای بینندگان می‌گفت یا وسط ماموریت درباره‌ی فواید خوردن شیر و سبزیجات حرف می‌زد! شاید این چیزها برای ما مسخره به نظر برسد، اما سریال «بتمن» به عنوان یکی از اولین اقتباس‌های کامیک‌بوکی موفق تاریخ به شهرت فوق‌العاده‌ای رسید. چند وقت پیش استودیوی انیمیشن برادران وارنر تصمیم گرفت که فیلمی در دنیای همان سریال قدیمی بسازد و بازیگران قدیمی آن سریال مثل آدام وست، برت وارد و جولی نیومار را برای صداپیشگی بتمن، رابین و کت‌وومن برگرداند. این تصمیم هم طرفداران آن سریال کلاسیک را خوشحال کرد و هم کسانی مثل من که هیچ‌وقت خاطره‌ای با منبع اقتباس نداشته‌اند.

دلیل خوشحال شدن طرفداران قدیمی که روشن است، اما من به این دلیل خوشحال شدم که می‌توانستم از این طریق قهرمان موردعلاقه‌ام بتمن را در حال‌و‌هوای کاملا متضادی ببینیم. طبیعتا شاید کسانی که با سریال اصلی خاطره دارند با این فیلم بیشتر حال می‌کنند و بیشتر از دیگران متوجه‌ی ارجاعاتش می‌شوند، اما این به این معنی نیست که دیگران نمی‌توانند از آن لذت ببرند. اتفاقا بعد از خراب کردن «بتمن علیه سوپرمن» و «جوخه‌ی انتحار» و همچنین تکراری بودن «بتمن: جوک مرگبار»، می‌توانم با جرات بگویم که «بازگشت شوالیه‌های شنل‌پوش» بهترین فیلم بتمن در سال ۲۰۱۶ است. فیلم بیشتر از اینکه یک فیلم ابرقهرمانی باشد، یک کمدی خنده‌دار با محوریت دنیای شوالیه‌ی تاریکی است. آن هم کمدی‌ای که در حال‌و‌هوای تلویزیونِ دهه‌ی ۶۰ جریان دارد. اینها را به‌علاوه‌ی این حقیقت کنید که با یک انیمیشن سروکار داریم تا ببینید سازندگان چقدر دستشان برای هجو و شوخی کردن با اسطوره‌شناسی بتمن باز بوده است.

Batman: Return of the Caped Crusaders

لازم به ذکر است که تمام این مسخره‌بازی‌های جذاب مثل چیزی که مثلا در انیمیشن «فیلم لگو» دیده بودیم، فقط حاصل شوخی‌های بی‌پروای سازندگان نیست. تیتراژ فیلم که تعدادی از کاراکترها  را در کنار برخی از معروف‌ترین جلد کامیک‌های بتمن نشان می‌دهد، یادآور می‌شود که سریال اصلی در به تصویر کشیدن بتمن چندان پایش را از گلیمش درازتر نکرده بود و در واقع خیلی به منبع مورد اقتباس هم وفادار بوده و چنین چیزی درباره‌ی این انیمیشن هم صدق می‌کند. بزرگ‌ترین مشکل من با فیلم اما ۲۰ دقیقه‌ی ابتدایی‌اش است که به‌شخصه فکر می‌کردم حتما اتفاق جالبی در حال افتادن است که من متوجه‌ی آن نمی‌شوم، اما بعدا فهمیدم که نه، همیشه صحنه‌های ابتدایی مربوط به گردهمایی بدمن‌ها در اپیزودهای سریال اصلی هم تکراری و خسته‌کننده بودند و چنین چیزی با وفاداری کامل به اینجا هم منتقل شده است!

بتمن زمانی نه تنها قهرمان بزرگ‌سال‌ها نبوده، بلکه نقش خاله شادونه و عمو پورنگ را برای بچه‌های دهه‌ی ۱۹۶۰ داشته است!

اما موتور فیلم واقعا از جایی روشن می‌شود که کت‌وومن سعی می‌کند بتمن را با مسموم کردن به خودش علاقه‌مند کند و فرار جوکر، پنگوئن، ریلدر و کت‌وومن به یک ایستگاه متروکه‌ی فضایی، فیلم را وارد مرحله‌ای از هرج‌و‌مرج می‌کند که نمی‌توانستم از خندیدن دست بکشم. از اینجا به بعد بتمن کمی‌ تاریک‌تر و شرورتر می‌شود و شروع به گرفتن قانون به دست خودش می‌کند. به محض اینکه ناگهان بتمن از عمو پورنگ تبدیل به ابرقهرمانی عصبانی می‌شود و شروع به کتک‌زدن جوکر و دارودسته‌اش می‌کند و دیالوگ‌های آشنای دیگر بتمن‌ها را تکرار می‌کند، متوجه می‌شوید که «بازگشت شوالیه‌های شنل‌پوش» خیلی بیشتر از آن چیزی که فکر می‌کردید عمیق‌تر است و در واقع در کنار تمام این شوخی‌ها، سازندگان دارند به یک نکته‌ی فرامتنی اشاره می‌کنند که بسیاری از ما بعضی‌وقت‌ها آن را فراموش می‌کنیم.

«بازگشت شوالیه‌های شنل‌پوش» از این می‌گوید که بتمن، چنان شخصیت انعطاف‌پذیری است که می‌تواند هم به عنوان یک کاراکتر کودکانه کار کند و هم به عنوان یک آدم افسرده‌ی درب‌و‌داغان. که هیچکدام از برداشت‌های بتمن بهتر از دیگری نیستند، بلکه تمام آنها در جایگاه خودشان دیدنی هستند. در طول فیلم سازندگان خط باریکی بین نسخه‌ی شنگول‌ بتمن با نسخه‌های اخیر او می‌کشند و از این طریق نشان می‌دهند، حالا که این بتمن این‌قدر مضحک است، به این معنا نیست که نمی‌تواند تیر و تاریک نباشد. اتفاقا سازندگان در غافلگیری جالبی نشان می‌دهند که این بتمن با وجود تفاوت آشکارش با بتمن‌های تاریک‌تر، چقدر به به آنها شبیه است و چگونه حتی در دنیای بسیار روشن‌تر دهه‌ی ۶۰، احتمال تبدیل شدن بتمن به یکی از شرورهایی که با آنها مبارزه می‌کند نیز وجود دارد. فیلم یادمان می‌آورد که بتمن همزمان می‌تواند یک قهرمان سیاه، یک کمدین بامزه، یک الگو یا فقط آدمی که کارهای خوب انجام می‌دهد باشد و هرکدام از اینها اگر به درستی به تصویر کشیده شوند، می‌توانند حامل خصوصیات جذاب منحصربه‌فرد خودشان باشند و هچیکدام صرفا بر دیگری برتری ندارند.

از این موضوع که بگذریم «بازگشت شوالیه‌های شنل‌پوش» خیلی سرگرم‌کننده و خنده‌دار هم است. فیلم پر از جوک‌های تصویری در زمینه‌ی نحوه‌ی نام‌گذاری تجهیزات بتمن توسط اوست که همه‌ی آنها با «بت» شروع می‌شوند. مثل سریال اصلی همه‌چیز و همه‌جا دارای یک برچسب و تابلوی شناسایی است. مثلا «کارخانه‌ی غذای یخ‌زده‌ی متروکه» فقط یکی از آنهاست. یکی از جالب‌ترین بخش‌های فیلم که هیچ‌وقت کهنه نمی‌شود، جایی است که بتمن با آوردن دلایل منطقی عجیب و غریب به این نتیجه می‌رسد که جوکر و دار و دسته‌اش در فلان جا مخفی شده‌اند و ناگهان کمیسر گوردن و رابین هم شروع به تحسین تیزهوشی بتمن می‌کنند که اگر تو نبودی چه بلایی سر ما می‌آمد. یا اینکه بتمن برای هر مشکلی یک ابزار و تکنولوژی از جیبش بیرون می‌کشد. یا کاراکترها طوری دست یکدیگر را جلوتر از هم می‌خوانند و جلوتر از موعد برای حملات یکدیگر آماده هستند که کاری جز خندیدن به عمق ابسورد فیلم ندارید.

فیلم سرشار از پیچ‌ها و غافلگیری‌های پرتعدادی است که زمان کوتاه ۷۸ دقیقه‌ای‌اش را سریع و پراتفاق نگه می‌دارد. تنها گله‌ای که دارم این است که فیلم موفق نمی‌شود گاتهام متفاوتی را نشان‌مان بدهد. گاتهام این فیلم فرقی با دیگر گاتهام‌هایی که دیگر انیمیشن‌‌های بتمن دیده بودیم ندارد. مسئله این است که ما ناسلامتی در گاتهام دهه‌ی ۶۰ هستیم، برای همین خوب می‌شد اگر فیلم موفق می‌شد احساس بودن در یک گاتهام کلاسیک را بهمان می‌داد. با این حال اگرچه گاتهام کمی کلیشه‌ای به نظر می‌رسد، اما سازندگان تلاش زیادی در بازسازی عالی کاراکترها و غار بتمن که تقریبا مو به مو به حال‌وهوای سریال تلویزیونی نزدیک است، کرده‌اند.

با اینکه صداپیشه‌ها در دهه‌ی ۷۰ و ۸۰ سالگی‌شان به سر می‌برند و با اینکه می‌توان بالا رفتن سن آنها در صدایشان را تشخیص داد، اما آدام وست و برت وارد کماکان پرانرژی احساس می‌شوند و در قالب شخصیت‌هایشان چفت شده‌اند. چنین چیزی را اما نمی‌توان درباره‌ی جولی نیومار در نقش کت‌وومن گفت. صدای او به حدی تغییر کرده است که اصلا به شخصیتِ اغواگر کت‌وومن نمی‌خورد و البته دیالوگ‌های خشک این شخصیت هم وضعیتش را خراب‌تر کرده‌اند. روی هم رفته، در حالی که اکثر فیلم‌های بتمن در سال ۲۰۱۶ چیز تازه‌ای برای عرضه نداشتند و در حالی که بی‌صبرانه در انتظار «لگو بتمن» هستیم، «بازگشت شوالیه‌‌های شنل‌پوش» بهترین و متفاوت‌ترین چیزی است بعد از مدت‌ها با محوریت شوالیه‌ی تاریکی ساخته شده است که نباید آن را از دست بدهید.

منبع : Zoomit ارسال به :
انتشار : جمعه ۱۲ آذر ۱۳۹۵ - ۰:۲۰:۲۳ دیده شده : ۵۶بار نویسنده : admin

نقد انیمیشن نقد انیمیشن Sausage Party نقد انیمیشن شهر اشباح نقد انیمیشن 9 نقد انیمیشن Inside Out نقد انیمیشن Frozen نقد انیمیشن رنگو نقد انیمیشن مری و مکس نقد انیمیشن فروزن نقد انیمیشن پدر و دختر نقد انيميشن شهر اشباح نقد فیلم انیمیشن شهر اشباح نقد کارتون شهر اشباح نقد انیمیشن شهر ارواح نقد کارتون 9 نقد و بررسی انیمیشن 9 نقد انیمیشن شماره 9 نقد کارتون Frozen نقد و بررسی انیمیشن Frozen نقد کارتون رنگو نقد و بررسی انیمیشن رنگو نقد کارتون مری و مکس نقد و بررسی انیمیشن مری و مکس نقد کارتون فروزن نقد و بررسی انیمیشن فروزن طعم شیرین حجاب نقد انیمیشن فروزن Batman Return Of The Caped Crusaders Batman Return Of The Caped Crusaders Trailer Batman Return Of The Caped Crusaders Review Batman Return Of The Caped Crusaders Full Movie Batman Return Of The Caped Crusaders Showtimes Batman Return Of The Caped Crusaders Online Batman Return Of The Caped Crusaders Imdb Batman Return Of The Caped Crusaders Rotten Tomatoes Batman Return Of The Caped Crusaders Blu Ray Batman Return Of The Caped Crusaders Movie Batman Returns Batman Returns Cast Batman Returns Penguin Batman Returns Full Movie Batman Returns Trailer Batman Returns Snes Batman Returns Soundtrack Batman Returns Imdb Batman Returns Catwoman Costume Batman Returns Batmobile Batman Return To Arkham Batman Return To Arkham Wiki Batman Return To Arkham Review Batman Return To Arkham Xbox One Batman Return To Arkham Ps4 Batman Return To Arkham Pc Batman Return To Arkham Trailer Batman Return To Arkham Gameplay Batman Return To Arkham Release Date Batman Return To Arkham Gamestop Batman Returns Cast 1989 Batman Returns Cast 1992 Batman Returns Cast List Batman Returns Cast 2005 Batman Returns Cast 2012 Batman Returns Cast 2008 Batman Return To Arkham Wikia Batman Return To Arkham Review Ign Batman Return To Arkham Review Xbox One Batman Return To Arkham Review Ps4 Batman Return To Arkham Review Gamespot Batman Return To Arkham Review Game Informer Batman Return To Arkham Review Youtube Batman Return To Arkham Review Embargo Batman Return To Arkham Xbox One Review Batman Return To Arkham Xbox One Gameplay Batman Return To Arkham Xbox One Trailer Batman Return To Arkham Xbox One Vs Ps4 Batman Return To Arkham Xbox One Amazon Batman Return To Arkham Xbox One Achievements Batman Return To Arkham Xbox One Size Batman Return To Arkham Xbox One Best Buy Batman Return To Arkham Xbox One Joker Batman Return To Arkham Ps4 Release Date Batman Return To Arkham Ps4 Theme Batman Return To Arkham Ps4 Review Batman Return To Arkham Ps4 Gamestop Batman Return To Arkham Ps4 Gameplay Batman Return To Arkham Ps4 Pro Batman Return To Arkham Ps4 Vs Xbox One Batman Return To Arkham Ps4 Trophies Batman Return To Arkham Ps4 Amazon Batman Returns Penguin Costume Batman Returns Penguin Quotes Batman Returns Penguin's Father Batman Returns Penguin Death Batman Returns Penguin Mayor Batman Returns Penguin Figure Batman Returns Penguin Gif Batman Returns Penguin Duck Batman Returns Penguin Umbrella Batman Return Of The Joker Batman Return Of The Joker Nes Batman Return Of The Joker Gameboy Batman Return Of The Joker Game Batman Return Of The Joker Nes Rom Batman Return Of The Joker Snes Batman Return Of The Joker Nes Review Batman Return Of The Joker Full Movie Batman Return Of The Joker Trailer Batman Return Of The Joker Uncut Of The People By The People For The People Of The Earth Of The Earth Pearl Jam Of The Earth Clothing Of The Earth Lyrics Of The Earth In Latin Of The Earth Band Of The Earth Word Of The Earthen Ring Title Of The Earth Set Dungeon Of The Earth Earthy Of The Night Of The Nightfall Of The Night Lyrics Of The Night Bastille Of The Night Hbo Of The Night Song Of The Night Cast Of The Night Remix Of The Night Original Of The Night Chords Of The Month Club Of The Month Club For Him Of The Month Club For Her Of The Month Clubs For Dad Of The Month Club For Mom Of The Month Club For Couples Of The Month Club Reviews Of The Month Club Wedding Gift Of The Month Club For Parents Of The Month Club For Newlyweds Of Thee I Sing Of Thee I Sing Book Of Thee I Sing Song Of Thee I Sing America Of Thee I Sing Barack Obama Of Thee I Sing Youtube Of Thee I Sing Characters Of Thee I Sing Book Pdf Of Thee I Sing Review Of Thee I Sing Pulitzer Prize Of The Wand And The Moon Of The Wand And The Moon Lyrics Of The Wand And The Moon Bandcamp Of The Wand And The Moon Nazi Of The Wand And The Moon Sunspot Lyrics Of The Wand And The Moon Lucifer Of The Wand And The Moon Lucifer Lyrics Of The Wand And The Moon The Lone Descent Of The Wand And The Moon Tour Of The Wand And The Moon Discogs Of The Father's Love Begotten Of The Father's Love Begotten Lyrics Of The Father's Love Begotten Chords Of The Father's Love Begotten Pdf Of The Father's Love Begotten Satb Of The Father's Love Begotten John Carter Of The Father's Love Begotten Sheet Music Free Of The Father's Love Begotten History Of The Father's Love Begotten Wohlgemuth Of The Father's Love Begotten Text Of The Black Harvest Of The Black Harvest Title Not Showing Up Of The Black Harvest Gear Of The Black Harvest Account Wide Of The Black Harvest Achievement Of The Black Harvest Title Removed Of The Iron Vanguard Of The Iron Vanguard Not Account Wide Of The Iron Vanguard Account Wide How To Get Of The Iron Vanguard Title Vanguard Of The Iron Horde Of The Iron Fortress Of The Iron Fortress Kissanime Of The Iron Fortress Episode 1 Of The Iron Fortress Anime Of The Iron Fortress Season 2 Of The Iron Fortress Stream Lord Of The Iron Fortress Pdf Lord Of The Iron Fortress Lord Of The Iron Fortress Review Lord Of The Iron Fortress Download Caped Crusaders Caped Crusaders Trailer Caped Crusaders Review Caped Crusaders Animated Movie Caped Crusaders Release Date Caped Crusaders Animated Caped Crusaders Dvd Caped Crusaders 2016 Caped Crusaders Sequel Caped Crusaders Returns بتمن و رابین بتمن و رابین بازی بتمن و رابین فیلم بتمن و رابین کارتون بازی بتمن و رابین آنلاین دانلود فیلم بتمن و رابین عکس های بتمن و رابین بتمن 4 Batman 4 Batman 40 Batman 4 Movie Batman 41 Batman 4 Christopher Nolan Batman 4d Roller Coaster Batman 4 Movie 2014 Batman 42 Batman 4 Imdb بتمن علیه سوپرمن بتمن علیه سوپرمن دوبله فارسی بتمن علیه سوپرمن طلوع عدالت بتمن علیه سوپرمن اپارات بتمن علیه سوپرمن 2016 بتمن علیه سوپرمن بازی بتمن علیه سوپرمن 2015 فیلم بتمن علیه سوپرمن تریلر بتمن علیه سوپرمن بتمن بر علیه سوپرمن بتمن بازی بتمن بازی اندروید بتمن بازی آنلاین بتمن بازی رایگان بتمن بازی 3 بتمن بازی جدید بتمن بازی فلش بتمن بازیگر بتمن بازیگران بتمن بازی 4 بتمن 2014 بتمن 2014 بازی Batman 2014 Batman 2014 Movie Batman 2014 Trailer Batman 2014 Game Batman 2014 Cast Batman 2014 Ben Affleck Batman 2014 Movie Trailer Batman 2014 Calendar بتمن شوالیه تاریکی بتمن شوالیه تاریکی برمیخیزد فیلم بتمن شوالیه تاریکی دانلود فیلم بتمن شوالیه تاریکی دانلود فیلم بتمن شوالیه تاریکی دوبله فارسی دانلود فیلم بتمن شوالیه تاریکی برمیخیزد دانلود آهنگ فیلم بتمن شوالیه تاریکی بتمن ومردعنکبوتی بتمن ومردعنکبوتی وسوپرمن بتمن مرد عنکبوتی بازی بتمن ومردعنکبوتی عکس بتمن و مرد عنکبوتی دعوای بتمن و مردعنکبوتی بازی آنلاین بتمن و مردعنکبوتی عکس های بتمن ومردعنکبوتی بازی های بتمن ومردعنکبوتی بازی جنگ بتمن ومردعنکبوتی بتمن 3 Batman 3 Batman 3 Beyond Gotham Batman 3 Lego Batman 3 Walkthrough Batman 3 Cheat Codes Batman 3 Cheats Batman 3ds Batman 3 Ps3 Batman 3 Trailer بتمن آغاز میکند بتمن آغاز میکند دوبله فارسی بتمن آغاز میکند آپارات بتمن آغاز میکند بازیگران بتمن آغاز میکند دانلود بتمن آغاز ميكند دانلود فیلم بتمن آغاز میکند دانلود آهنگ بتمن آغاز میکند دانلود زیرنویس بتمن اغاز میکند دانلود بازی بتمن اغاز میکند بتمن پشت نقاب سرخ 2 بتمن پشت نقاب سرخ بتمن پشت نقاب سرخ دوبله فارسی بتمن پشت نقاب سرخ آپارات بتمن پشت نقاب سرخ 4 بتمن پشت نقاب سرخ 7 بتمن پشت نقاب سرخ ویکی پدیا بازی بتمن پشت نقاب سرخ کارتون بتمن پشت نقاب سرخ فیلم بتمن پشت نقاب سرخ بازگشت شوالیه تاریکی بازگشت شوالیه ی تاریکی بتمن بازگشت شوالیه تاریکی فیلم بازگشت شوالیه تاریکی دانلود فیلم بازگشت شوالیه تاریکی انیمیشن بتمن بازگشت شوالیه تاریکی دانلود انیمیشن بتمن بازگشت شوالیه تاریکی دانلود فیلم بتمن بازگشت شوالیه تاریکی دانلود کارتون بتمن بازگشت شوالیه تاریکی کمیک بازگشت شوالیه تاریکی دانلود فیلم بازگشت شوالیه ی تاریکی دانلود انیمیشن بتمن بازگشت شوالیه تاریکی دوبله فارسی نقد فیلم بازگشت شوالیه تاریکی دانلود فیلم بازگشت شوالیه تاریکی با لینک مستقیم دانلود فیلم بازگشت شوالیه تاریکی با دوبله فارسی کتاب بازگشت شوالیه تاریکی انیمیشن بازگشت شوالیه تاریکی شنل های بافتنی شنل های بافتنی دخترانه شنل های بافتنی بچه گانه شنل های بافتنی زیبا شنل های بافتنی جدید شنل های بافتنی زنانه شنل های بافتنی کودکانه شنل های بافتنی نوزاد شنل های بافتنی 2013 شنل های بافتنی با کلاه مدل شنل های بافتنی دخترانه عکس شنل های بافتنی دخترانه اموزش شنل های بافتنی دخترانه مدل های جدید شنل بافتنی دخترانه شنل های قلاب بافی مدل شنل های قلاب بافی عکس شنل های قلاب بافی انواع شنل های قلاب بافی آموزش شنل های قلاب بافی نمونه های قلاب بافی شنل نقشه های قلاب بافی شنل شنل های دخترانه مدل شنل های دخترانه بافت شنل های دخترانه مدل شنل های زمستانی دخترانه عکس شنل های دخترانه اموزش بافت شنل های دخترانه مدل های شنل دخترانه بافتنی انواع مدل های شنل دخترانه شنل های زمستانی شنل هاي زمستاني مدل شنل های زمستانی انواع شنل های زمستانی جدیدترین شنل های زمستانی انواع مدل های شنل زمستانی مدل شنل های بافتنی زمستانی شنل های مجلسی انواع شنل های مجلسی شنل های شیک مدل شنل های شیک شالهای جدید شالهای جدید سال 95 شالهای جدید 94 شالهای جدید زمستانی شالهای جدید93 شالهای جدید تی تی شالهای جدید ایرانی جدیدترین شالهای تی تی مدل شالهای جدید شالهای بافتنی جدید شنل های اسکایریم مد شنل های اسکایریم دانلود مد شنل های اسکایریم پوش نوتیفیکیشن پوش نوتیفیکیشن چیست پوش دادن مو پوش دادن مو با سشوار پوش دادن موها پوش دادن موهای جلوی سر پوش دادن موی بلند پوش دادن مو جلو سر پوش دادن موی کوتاه پوش دادن موهای کم پشت پوش دادن موهای کوتاه پوش دادن موی فر پوش ما پوش مانتو مارک پوش مانتو پوش Poosh مانتو پوش 93 مانتوی پوش مانتو پوش آدرس مانتو پوش 2014 مانتو مارک پوش مانتو پوش اکباتان پوش فیت پوش فیت پلی ران پوش فیت چیست پوش فیت وحید پوش فیت نیک بسپار پوش فیت یزد بسپار پوش فیت یزد پوش فیت گلپایگان پوش فیت سایلنت پوش فیت نیوفلکس پوش سیگنال پوش سیگنال چیست پوش سیگنال در متلب پوش آپ سوتین پوش آپ پوش آپ اصلاح شده پوش آپ دیوار پوش آپ چیست پوش آپ رو به دیوار تمرینات پوش آپ روش پوش آپ نارنجی پوش آپارات کف پوش آپارتمان پوش Poosh برند پوش Poosh سایت مانتو پوش Poosh مانتو مارک پوش Poosh سایت پوش Poosh خرید مانتو پوش Poosh پوش دیزاین پوش دیزاین فرناز عبدلی پوش ديزاين سایت پوش دیزاین مانتو پوش دیزاین دیزاین پوش کتاب نقد انیمیشن Batman: Return of the Caped Crusaders - بتمن: بازگشت شوالیه‌‌ های شنل‌ پوش

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۷۴۶
  • تعداد حاضران : ۱۲۴
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها