freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


بسیاری از کارشناسان براین باور هستندکه بازی های خشن در سنین کودکی فرزندانمان را برای بزهکاری در سنین بالا آماده می کنند.

به گزارش خبرنگار اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ امروزه فرزندانمان به جای بازی کردن با هم سن و سالانشان، سرگرم بازی با تبلت و تلفن‌های همراه خود هستند. استفاده از این ابزار گاهی ساعتها زمان می‌برد و ارتباط کودکان را با دنیای اطرافشان نسبتاً قطع می‌کند ورود زودهنگام کودکانمان به  دنیای تکنولوژی می‌تواند مشکلاتی را به همراه داشته باشد که گاهی والدین به علت مشغله‌های زیاد از آنها غافل می‌شوند.
تکنولوژی سارق کودکی فرزندانمان می‌شود
اعتیاد خطرناک برای کودکان از همه جا بی خبر رفاقت بین کودکان و تکنولوژی پابه پای پیشرفت فناوری گسترش میابد. دربین خانواده های خود حتما بارهاوبارها شاهد تقاضای خرید لب تاپ، گوشی های هوشمند و تبلت از سوی کودکان بوده ایم. اما هیچوقت آن را جدی نگرفته ایم که چرا با وجود کتاب های مناسب سن کودکانمان گرایش به سمت فناوری با همه تهدیدات و خطرات از سوی فرزندانمان بیشتر شده است. در گذشته قصه های کودکانه و هیجان انگیز مادربزرگ ها و خاطرات کودکی والدین سرگرمی نشاط آوری را برای کودکان فراهم می کرد. اما امروزه داشتن تبلت و بازی های رایانه ای و گشت و گذار در فضای مجازی که شاید کودک از خطرات آن هم بیخبر باشد غایت یک کودک از همه حا بیخبر باشد.
تکنولوژی سارق کودکی فرزندانمان می‌شود

ورود این ابزار در زندگی کودکانمان به نوعی راه رفتن روی لبه تیغ است در این مسیر خانواده ها باید بدانند در این محیط هم نباید فرزند خود را تنها بگذارند و آزاد رهایش کنند و هم نباید آنقدر خت گیرانه پیشروی کنند که فرزند از فناوری به دور بماند

خانواده ها باید تعامل را در این زمینه کاملا رعایت کنند، بسیاری از کارشناسان براین باور هستندکه بازی های خشن در سنین کودکی فرزندانمان را برای بزهکاری در سنین بالا آماده می کند و والدین را تا حایی که میتوانند از خرید ابزاری که این امکان را برای کودک فراهم کند، باز می‌دارند.

تکنولوژی سارق کودکی فرزندانمان می‌شود

بررسی ها و مطالعات انجام شده نشان می دهد کودکانی که از تبلت به عنوان اسباب بازی استفاده می کنند نسبت به کودکانی که از وسایل هوشمند نظیر تلفن های همراه، تبلت و رایانه استفاده نمی کنند دارای روحیه ای خشن و پرخاشگرانه تری هستند. پژوهشگران معتقد اند مضرات تبلت از محاسن آن در این سن کودکی بیشتر است و باید والدین کنترل شده رفتار کنند.

استفاده از هر ابزاری شرایط سنی خاص خودش را دارد کدوکان درک قابل قبولی از درک زمان ندارند و همین موضوع باعث شده است بیشتر روانشناسان استفاده از تبلت را برای کودکان زیر 14 سال را پیشنهاد نکنند در سنین زیر 14 سال کودکان در شرایط رشد جنسیتی و تشکیل خلق و خو هستند و استفاده از تبلت و گوشی های هوشمند فرزند را تنبل و گوشه گیر میکند . کودک دیگر نمیتواند روابط اجتماعی مناسبی را برای خود محیا سازد و از ارتباطات اجتماعی مناسبی در اینده برخوردار نمی‌شود. 

تکنولوژی سارق کودکی فرزندانمان می‌شود

والدین هم ناخوداگاه رفتاری از خود نشان می‌دهند که کودک را بیشتر از پیش به سمت این ابزار فناوری می کشانند . حتی در برخی موارد خرید گوشی ، رایانه یا تبلت را به عنوان جایزه ای برای درس خاندن فرزند معین میکنند که این پیشنهاد از اساس اشتباه است.

گزارش از سید حمیدرضا نجات

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : جمعه ۱۲ آذر ۱۳۹۵ - ۹:۰:۱۳ دیده شده : ۲۴بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۱۲۴
  • تعداد حاضران : ۲۲۵
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها