freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


جلال میرزایی در گفت‌وگو با ایسنا با تاکید بر تعامل و هماهنگی میان روسای قوا اظهار کرد: اگر در کشور هر کسی در چارچوب وظایف  خودش عمل کند و پاسخگو باشد طبیعتا بسیاری از مشکلات حل می شود.

وی تصریح کرد: در جامعه قوانین براساس ارزش‌ها و هنجارهای جامعه تدوین می‌شوند و قانون هم شرح وظایف هر کسی را مشخص کرده است و هر فردی نقشی را بر عهده دارد که حفظ امنیت جامعه و توسعه اقتصادی و اجتماعی از اهم وظایف افراد است و نیاز به هماهنگی بیش‌تری دارد.

این عضو فراکسیون امید مجلس با تاکید بر اینکه وظایف قوا نیز بر اساس قانون تعریف شده اما نقش آن‌ها متفاوت است، گفت: قوه مققنه وظیفه قانون‌گذاری، قوه قضائیه وظیفه مبارزه با فساد و قوه مجریه نیز رسیدگی به امور اداری و ارایه خدمات را بر عهده دارند. البته هر کدام از این نقش‌ها در چارچوب یک ماموریت کلی که در قانون اساسی تدوین شده، قرار می‌گیرند.

نماینده مردم ایلام در مجلس خاطرنشان کرد: در واقع قوای کشور جدا از هم نیستند، نقش‌شان جداست و هر کدام در راستای میل به هدف اصلی که ترقی و توسعه کشور است حرکت می کنند. بنابراین هماهنگی آن‌ها در سطح کلی می‌تواند به اداره بهتر کشور و جامعه کمک کند.

میرزایی ضمن انتقاد از این که مدتی است نشست روسای قوا برای هماهنگی و حل و فصل امور برگزار نشده است، اظهار کرد: متاسفانه روسای قوا بعضا در حوزه اختیارات خود صحبت نمی‌کنند، مثلا رییس قوه قضاییه که در کشور یک قوه تاثیرگذار است و باید ضامن حفظ قضاوت و سلامت در جامعه باشد در شورای عالی قضایی در مورد مسایل بین المللی و سیاست خارجی صحبت می‌کند.

این نماینده اصلاح‌طلب مجلس ادامه داد: این در حالی است که ما در حوزه قضایی مشکلات جدی داریم، از طرف دیگر وقتی در ارتباط با سایر مسائل رییس قوه مجریه مساله‌ای را مطرح می‌کند،‌ نیاز است قوه قضاییه که قاضی القضات در این کشور است با متانت، صبر و حوصله بیش‌تری برخورد کند.

وی در پایان گفت: به نظر می‌رسد کنش و واکنش‌هایی که در چند هفته اخیر به وجود آمده، از جمله عواملی است که باعث شده رغبت چندانی برای برگزاری نشست جهت هماهنگی وجود نداشته باشد.

انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : جمعه ۱۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۰:۸ دیده شده : ۳۰بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۱۵۵
  • تعداد حاضران : ۲۱۳
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها