freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar

نماینده اسلام گرای دیاربکر در پارلمان ترکیه:
ائتلاف آک پارتی و حزب حرکت ملی هیچ مشکلی را حل نمی کند
سرویس ترکیه- آلتان تان در سخنانی گفت که ترکیه با ائتلاف حزب ملی گرای این کشور و آک پارتی به دهه ملی گرایی 1930 تا 1940 بازمی گردد و هیچ مشکلی از مصائب این کشور حل نمی شود.
به گزارش کردپرس به نقل از ZerNews، آلتان تان، نماینده دیاربکر در پارلمان ترکیه از حزب دموکراتیک خلق ها طی سخنانی گفت: هم سیستم ریاست جمهوری و هم سیستم پارلمانی قابل بحث هستند. نواقص و مزیت های این دو سیستم می تواند مورد گفتگو قرار بگیرد. ما به گفتگو در خصوص سیستم ریاست جمهوری همیشه پاسخ مثبت داده ایم.
وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: مسئله در حال حاضر، رئیس و یا سلطان شدن و نشدن یک نفر نیست. مسئله، مسئله سیستم است، شما نمی توانید با ائتلاف حزب حرکت ملی – عدالت و توسعه مشکلات موجود در ترکیه را حل کنید. این ائتلاف در بهترین حالت کشور را به سال 1930 خواهد کشاند. در تغییر قانون اساسی به ماده های 1 تا 4 و ماده های 42 و 66 (ماده های ملی گرایی آتاتورک در قانون اساسی ترکیه) دست نخواهید زد. همه را مجبور به پذیرش ملی گرایی آتاتورک می کنید. یک ایدئولوژی را تحمیل و آموزش زبان مادری را غیرممکن می کنید. ترکیه با این وصف کدام مشکل را می تواند حل کند؟
آلتان تان در ادامه با انتقاد از عملیات های برون مرزی ارتش ترکیه نیز گفت: معامله جنگ سوریه کجا و با چه کسانی صورت می گیرد؟ رئیس جمهور 3 بار در کمتر از 5 روز با پوتین در مورد چه چیزی گفتگو کرد؟

کد مطلب: 119417  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۹/۱۲  |  ساعت: ۱۲ : ۱۴

منبع : کردپرس ارسال به :
انتشار : جمعه ۱۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۵:۲۴ دیده شده : ۴۶بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۶۴
  • تعداد حاضران : ۲۰۲
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها