freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


کاربران فضای مجازی عکس ها و کامنت های خود را به مناسبت روز جهانی ایدز در شبکه های اجتماعی منتشر کردند.

به گزارش خبرنگار اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ روز جهانی ایدز از سال 1988 به منظور افزایش بودجه‌ها و افزایش آگاهی، آموزش و مبارزه با تبعیض‌ها به اول دسامبر (10 آذر) هر سال اطلاق می‌گردد و هر ساله برای این روز، شعار خاصی نیز در نظر گرفته می‌شود. هدف عمده از این کار این است که به عموم مردم یادآوری شود که HIV از بین نرفته‌است و هنوز کارهای زیادی است که باید انجام شود.

گفتنی است؛ در روز جهانی ایدز مردم لباس‌های شان را به روبان قرمز مزین می‌کنند تا توجه و مراقبت در برابر HIV و ایدز را متذکر شده و به دیگران یادآور شوند که تعهد و پایبندی و حمایت آنها مورد نیاز است.

کاربران فضای مجازی هم با انتشار تصاویری در شبکه های اجتماعی سعی در جلب توجه به این موضوع داشتند.

رامبد جوان نوشت:"من ایدز دارم،لطفاً بغلم کنین!نمیتونم مریضتون کنم!بغل کردن و روبوسی باعث انتقالHIVنمیشود!کودکانِ مبتلا به ایدز رو دریابیم."

روز جهانی ایدز

کاربری نوشت:"ایدز نه انگ است،نه تابو،نه یک هیولا ایدز تنها یک بیماریست،هم فردی،هم اجتماعی و با پنهانکاری و ناآگاهی گسترش میابد‼️ مبتلایان به ایدز را دریابیم."

روز جهانی ایدز

کاربری نوشت:"شعار امسال: ایدز درمان می‌شود. آیا می‌دانید نود و نه درصد افرادی که می‌دانند ایدز چیست نمی‌دانند ایدز درمان می‌شود؟"

روز جهانی ایدز

کاربری نوشت:"بشتابیم به سوی پایان همه گیری ایدز"

روز جهانی ایدز

کاربر دیگری نوشت:"‌لطفا این مقاله را تا انتها مطالعه فرمایید :‌
تفاوت زیادی بین دو جملهٔ «من مبتلا به اچ‌ای وی هستم» و «من مبتلا به ایدز هستم» وجود دارد و شاید حتی خود افراد مبتلا هم این دو جمله را به اشتباه به کار برده باشند.
یرای شروع باید گفت که آنچه که ما با نام اچ‌ای وی می‌شناسیم تنها نام یک ویروس است. از حروف اول ویروس نقص سیستم ایمنی انسانی (Human Immunodeficiency Virus) گرفته شده است و نام بیماری نیست بلکه عامل ابتلا به یک بیماری است.
در واقع بین زمان ورود این ویروس به بدن و ورود به مرحله‌ای موسوم به ایدز فاصله زیادی وجود دارد افراد مبتلا به ایدز سال‌ها (حداقل۱۰ سال) قبل از بروز علایم، آلوده به این ویروس شده‌اند و در این مدت ویروس مشغول تخریب و آلوده کردن سلول‌های ایمنی بدن است بدون وجود هیچ گونه علامتی در ظاهر فرد مبتلا به اچ‌ای وی.
اچ‌ای وی مثبت بودن یا حامل ویروس بودن به معنای بیماری ایدز نیست. تنها به معنی وجود #ویروس در بدن است.
سال هاست که داروهای ضد رتروویروس وارد بازار و همینطور زندگی افراد اچ‌ای وی مثبت شده است که با روش‌های مختلف جلوی تکثیر بیشتر ویروس را می‌گیرند و زمان ورود به مرحله ایدز را به تاخیر می‌اندازند. زمانی که می‌تواند بیش از۲۰ سال باشد، همینطور خطر ابتلای فرزند یک مادر مبتلا به عفونت با این ویروس را نیز تا حد مطلوبی کاسته است. با وجود چنین پیشرفت‌های درمانی، می‌توان گفت ابتلا به اچ‌ای وی پایان زندگی نیست بلکه شروع به مبارزه‌ای است که سال‌ها ادامه خواهد داشت و هر روز امید‌ها به کشف راه‌های تازه تری برای درمان کامل این بیماری بیشتر می‌شود.
به امید جامعه ای عاری از بیماری ایدز

روز جهانی ایدز

کاربری نوشت:"شعار ایدز سال 2016 :(مهار همه گیری ایدز با اطلاع‌رسانی،پیشگیری،تشخیص‌زود‌هنگام‌،درمان و حمایت از مبتلایان) 

روز جهانی ایدز
انتهای پیام/
منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : جمعه ۱۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۸:۵۴ دیده شده : ۹۹بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۱۵۰
  • تعداد حاضران : ۱۲۳
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها