freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


برای جلب محبت بیشتر، حس حسادت همسر خود را با انجام کارهای غیرضروری و اذیت کننده تحریک نکنید.

پژمان بابایی جامعه‌شناس در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه بعضی از زن و شوهرها برای جلب توجه همسرشان حسادت او را برمی‌انگیزند، اظهار داشت: به طور معمول خانم‌ها یا آقایانی که در صدد جلب توجه و محبت بیشتری از سوی همسر خود هستند شروع به برانگیختن این حس با مخفیانه استفاده کردن از شبکه‌های مجازی می‌کنند.

وی در ادامه افزود: حسادت یکی از شایع‌ترین هیجانات انسانی است که به طور مستقیم به نوع روابط بین افراد مربوط می‌شود. اگر فرد بتواند رفتارهای طرف مقابل را خوب بررسی کند و طرف مقابل هم نسبت به افکار و احساس خود آگاه باشد، می‌توانند علل و ریشه‌های این عمل را پیدا کنند. 

این روان‌شناس با اشاره به دلایلی که زن و مرد به دنبال ایجاد حسادت در همسرانشان هستند، تصریح کرد: گاهی زوجین برای اینکه همسرشان را امتحان کنند و میزان اهمیت خود را در رابطه زناشویی‌شان بدانند شروع به تحریک حسادت طرف مقابل می‌کنند و این در حالی است که از عواقب خطرناکی که می‌تواند رابطه‌شان را دگرگون کند، غافلند.

بابایی در ادامه بیان کرد: امنیت عاطفی، کنترل زیاد همسر، تنبیه وی، گرفتن آرامشی که تصور می‌کنند باید در زندگی داشته باشند و ندارند از جمله دلایل دیگری است که این افراد برای انجام چنین کارهایی دارند.

وی تأکید کرد: حسادت مانند هر احساس منفی ديگری، انرژی‌ای از خود ساطع می‌کند که ديگران نسبت به آن بی‌تفاوت نمی‌مانند و فرد را به صورت یک شخص عقده ای و بدبین  می‌بینند و حتی  ممکن است اگر ادامه پیدا کند  سرآغازی برای  اختلافات زناشویی شود. همچنین هر فردی ممکن است ناخواسته حس حسادت همسرش را برانگیزد و برای جلوگیری از این امر باید نسبت به خلقیات خویش خودآگاهی داشته باشد.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : جمعه ۱۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۱:۱ دیده شده : ۷۸بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۹۵۹
  • تعداد حاضران : ۲۳۳
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها