freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد گفت: 38درصد سالمندان تحت پوشش کمیته امداد ساکن مناطق شهری و62 درصد ساکن مناطق روستایی و محروم هستند.

38درصد سالمندان تحت پوشش کمیته امداد ساکن مناطق شهری هستند
فاطمه رهبر معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار داشت: از یک میلیون و 500 هزار سالمند تحت پوشش کمیته امداد، 62 درصد را زنان و 38 درصد را مردان تشکیل می‌دهند.

وی افزود: استان‌های خراسان رضوی، فارس، گیلان و سیستان و بلوچستان دارای بیشترین تعداد سالمند و استان‌های البرز، قم، یزد و سمنان نیز دارای کمترین تعداد سالمند تحت پوشش در این نهاد هستند.

رهبر با بیان اینکه بخش عمده‌ای از 560 هزار خانوار فاقد مسکن تحت حمایت این نهاد را سالمندان تشکیل می‌دهند، گفت: 38 درصد سالمندان تحت پوشش ساکن مناطق شهری و 62 درصد آنان ساکن مناطق روستایی و محروم بوده که در معرض آسیب هایی مانند تنهایی، افسردگی، بی‌سوادی قرار دارند که باعث به خطر افتادن سلامت جسمی و روحی آنان می‌شود.

معاون حمایت و سلامت خانواده با اشاره به خدمات این نهاد برای زنانی که همسر اتباع خارجی هستند، بیان کرد: درحال حاضر برخی خدمات کمیته امداد از جمله کمک هزینه تأمین جهیزیه، تحصیل دانش آموزی و دانشجویی برای فرزندان این زنان در نظر گرفته شده و تنها خدمت تأمین مسکن به دلیل بالا بودن قیمت، شامل  زنان ایرانی همسران اتباع خارجی نمی‌شود.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : جمعه ۱۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۰:۱۵ دیده شده : ۳۹بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۱۵۰
  • تعداد حاضران : ۲۰۵
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها